• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 13:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помогнете, болна ли ми е тетричката

Започната от odinra, 05.12.2009 23:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

odinra

здравейте имам 5 стъклени тетри целите прозрачни е оранжеви опашки, днес няколко 4аса след като смених 4аст от водата забелязах че едната тетричка е побеляла не е прозрачна и опашката и от оранжева е станала бяла струва ми се и леко подута
плува си с другите както обикновенно нчкой може ли да ми каже защо се полу4ава така с моята тетричка водата кочто наляе беше престояла 48 часа и с тепература каквато е и в аквариума

kapacitet

Изчетох внимателно всичките ти публикации до сега и оставам с впечатлението, че не само с тетрите куца работата. Мисля, че като цяло стартирането на аквариума не е направено съвсем както трябва.
Става въпрос за
3 принцеси
5 стъклени тетри
2 боции
2 сребърни акули
и това всичко в  75 литра и почти без растения. На мен ми изглежда на натравяне, ако ли не още, то скоро ще стане.
Като за начало спри храната за няколко дена и сменяй през ден по 10 литра престояла вода. Ако има и аераторче, може да го пуснеш и него. Спри всички химии за избистряне на водата и какви ли не щуротии и пръстите далеч от водата.
Замисли се над въпросите "как да разкарам трите принцеси",  "растения в аквариума" и съсдаване на условия за тяхното развитие. Над тези въпроси може да мислиш няколкото дена докато рибите гладуват, а ти сменяш вода и после действие.
Помощни материали има в излизащото меню на форума ( горе в ляво ).
Ако има нещо питай в тази тема и не пускай нова.