• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как да се справяме с високата температура?

Започната от andreti10, 10.06.2011 22:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

andreti10

Здравейте колеги, кажете вашият опит а именно за това как да се справим с високата температура на водата лятото?
П.С. вече съм изключил нагревателя а температурата в аквариума ми е 27 градуса. Какво да правя ако започне да се покачва лятото още ??

Асен Евгениев

Цитат на: andreti10 - 10.06.2011 22:59
Какво да правя ако започне да се покачва лятото още ??
Ще я охлаждаш. Има десетина теми по въпроса.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

paolo6481

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Асен Евгениев

Цитат на: paolo6481 - 10.06.2011 23:40
Искаш да кажеш 10-тина начина.
Все тая. *DRINK* Толкова лесно се намира нужната информация, ама няма кой да потърси.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

a4o1000

няколко бучки лед в аквариума и си готов ;)

zambo

Цитат на: a4o1000 - 11.06.2011 12:22
няколко бучки лед в аквариума и си готов ;)
=-O
И кое ще е готовото ?
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Victoria_-_GG

Аз моя малкия аквариум вчера сменях водата и понеже беше доста топла(оставих я на терасата да престои) взех една стъклена чаша, сложих 4 ледчета и я сложих в водата (не исках водата от леда в аквата) стана много бързо, за 5 мин се разтопи леда и водата беше с 2 градуса по - ниска

dgwrite

Темата с жегите отново е актуална, ето аз как си охлаждам аквариумите. Вентилатори за компютри, вързани към адаптори и през таймера с лампите. Малко няма вид, но ефекта е налице, лошото е че се усеща миризмата на аквариум при обдухването, но няма как. Само в едната стая със сборния ми работи климатика , но аквариума е зад витрина, и пак не върши работа.

големия аквариум с 12 см вентилатор


бебешкия с 5 см.


и сборния с 9 см.


а това е резултата :)