• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 02:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кажете ми дали моята рибка е бременна - всички въпроси тук

Започната от HegeJl4o, 16.03.2006 17:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aquarius

Цитат на: silent_control - 25.03.2007 14:27
изчислих го на 24 литра
: 25.03.2007г 13:01ч
чудех се как да процедирам защото в тази (родилка) няма да мога да подържам температура

Ами в 24 литра трудно ще сложиш и бутилката вътре...

Контрола на водата става с често доливане на по-топла, но пък това ще стимулира преждевременното раждане и има голяма вероятност много от малките да се родят недоносени и да не оцелеят.

Сега имам още една идея, но и тя е малко наивна и все пак съм я пробвал действа при отглеждане на бебета рибки. Ниско над съда, в твоя случай бутилката ще сложиш крушка, обикновенна от 100 вата, освен, че ще свети, тя и "грее" и тъй като площа на водата в бутилката е малка ще поддържа поносима температура за майката.

Пробвал съм с малки рибоци, да чукна на дърво върши работа!

silent_control

Значи... Пробвах влиза цялата родилка която вече е готова(благодаря за идеята).
Смятам да сложа проблемната рибка вътре и това всичкото в малкия аквариум.

Aquarius

Цитат на: silent_control - 25.03.2007 14:37
Значи... Пробвах влиза цялата родилка която вече е готова(благодаря за идеята).
Смятам да сложа проблемната рибка вътре и това всичкото в малкия аквариум.

Браво и успех с малките!!!

silent_control

Благодаря на всички който ми помогнаха!   *thanks  *thanks *thanks

bobynfs

silent_control Успех с малките рибоци и дано да са много  *privet* *THUMBS UP*
: 25.03.2007г 12:12ч
никъде невидях да споменавате за пускане на кислород в родилното отделение като ще е отделно от аквариума

нетрябва ли да има и кислород за рибетата  *UNKNOWN*
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

valevbg

По добре е да има, но може и без да се кислород.

Trobata

Може да пробие малки дупки в бутилката с нагорещена игла. Така ще има обмяна на вода а с нея и на кислород. Но трябва да са доста малки дупчиците.

silent_control

да се похваля...станах собственик на 18 новородени хелерчета  :-D

Aquarius

Цитат на: silent_control - 29.03.2007 21:48
да се похваля...станах собственик на 18 новородени хелерчета  :-D

Да са ти честити!

Родилката проработи ли или ползва купена?

Айде със здраве да ги отгледаш!

islander

И колко време мислиш да държиш малките в 1.5 литра вода? Няма ли да им намериш повече място - някъде, където да се развиват и растат нормално?

silent_control

еее... несъм казал ,че ги държа в 1.5 литра.  *STOP*
Направих си по друг модел едно такова малко съдче с копринен плат и го сложих в големия аквариум ,да се радват на жегата там.

Лора

И мойта гупа е бременна и се 4удех дали да не я отделя ве4е в родилката.Но се чудя в тая малка родилка как ще оцелее горката ако е още рано.ОФ забравила съм как става бях много малка когато гледахме рибки. *DONTWORRY*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Лора

ОФ страшна аномалия.На 24.12.2007г гупата ми роди 9 бебета(поне 9 успях да видя) в началото на годината видях още 2,но само едното успях да хвана.Сега тя е страшно дебела и все стои на дъното,мъжкките я гонят като луди и тя горката все гледа да се скрие.Стои наистина много неподвижно,дупето и каточели е малко изпъкнало и сякаш се търка по малко в камъните .Дали не е болна или момента е дошъл?Сега съм я отделила в родилката да е спокойна.И накратко да ми обясните последните симптоми преди събитието.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

миа

1.Погледнат отгоре,корема на рибката става по-ъгловат.
2.Рибката е дебела.
3.Има голямо черно петно под опашката-колкото по-голямо-толкова по-скоро ще роди рибката.
4.Забелязала съм,че точно преди да роди рибката черното петно под опашката от закръглено става на прав ъгъл.

Лора

Благодаря миа,но днес като станах видях че дупето и е направо кърваво.Изместих я в отделен съд извън аквариума с цел ако е била болна да не зарази и другите.Така след около 2 часа тя роди и умря.След около още 2 часа видях че и рибките са си заминали и сега незнам какво да си мисля.Била ли е болна или не.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!