• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кажете ми дали моята рибка е бременна - всички въпроси тук

Започната от HegeJl4o, 16.03.2006 17:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Heartwork

За въздуха - можеш да вържеш маркуча на възел и съвсем леко стягай докато ти хареса, колко балончета пуска.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Ivan_S

Предложението на Heartwork за контролиране на аерацията ще свърши работа. Иначе вместо да купуваш нова помпа, просто си вземи регулаторчета. Срязваш маркучето на място, което ти харесва и е удобно и там свързваш регулаторчето (то работи на принципа на кранче). Така то отново свързва двете части в едно цяло маркуче, само че можеш и да контролираш потока от въздух. Цена на регулаторчето: 0.50 лв.  :-)

P.S. Добра бройка, като за първи път, браво. Между другото, и да не сложиш кислород, за 1 вечер нищо няма да им стане, защото съда е нисък и повърхността на водата има достъп до кислород. Просто не го покривай с нищо, за да не спираш свободния приток на кислород. По-добре помисли за някакво отопление да не ги умориш от студ. Предполагам нагревател няма да можеш да вкараш в буркана, за това си намери по-голям съд (например ползвай този, в която бяха родилките), там поддържай 25 градуса и сложи буркана в него. Гърлото му естествено да е над водната повърхност. Това е.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Caxapa

Ако няма кранче за въздуха, може и с щипка за пране. Прегъваш и защипваш. Според това къде си защипал/по към прегъвката или назад се определя и наглася зеланата въздушна струя. Върши работа и кранче от някоя медицинска система ако имаш подръка.

roxana_87

Благодаря за идеите.Когато нямам свободен нагревател,както в момента държа рибките под климатика,защото е най топлата част от стаята и предполагам не им е студено.Ще ги обзаведа утре :)

Desmoria

Обзаведе ли ги? Аз малко позабравих за снимката на моята родилка, ама сега съм си записала даже за да не забравя. Иначе най-общо изрязваш дъното на кутийката и пришиваш/залепваш мрежа от изолация, според размера на отворите. Иначе идеите с конеца също са доста креативни. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Desmoria

Ето и обещаните снимки:



Причината да прибегна до тази модификация е, че фабричната решетка се оказа твърде тясна за бебетата, които се раждат по-големи.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Harry1976

Хей, Цвети, здрасти! Хайде за много години! :)
Хубаво решение за родилката! Как са дермогенисите?

Роксана, дали обзаведе новородените? Пиши как са 33-те бебочета. :)
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Desmoria

Лафа ще го водим на лична, да не спамим темата. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

roxana_87

Охоо обзаведох ги и още как,но на пазара ми казаха да им сменям водата 1/4 на всеки 2 дни и да ги храня по 3-4 пъти на ден,така ли трябва да е,защото ми се струва,че е много храна за тези мъничета

Desmoria

Не искам да съм груба, ама някой чете ли ги изобщо важните теми в раздела?  :duvar:

Виж тук: http://aquariumbg.com/forum/jivorodki/s-kakvo-da-zahranvame-novorodenite-jivorodki/
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

roxana_87


lonelyone873

Здравейте!Чудех се дали гупата ми е бременна,защото корема ѝ е доста голям


Ivan_S

Мхм, ще се увеличавате. Въпрос на броени дни е, ако не те изненада съвсем скоро :).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

roxana_87

Аз също съм начинаеща,но виж на първата снимка коремчето на рибката как е квадратно при дупето.Аз имах една родилка която бях отделила и като и стана така коремчето роди до няма и 24 часа,но на моята коремчето беше направо черно.Имах и друг случай на скоро с една така със светло коремче,но беше квадратно,отделих я,но роди само 1 бебе.Явно ги е почнала още в общия и съм я видяла късно.Дано при теб не е така.Ако не си все още я отдели защото скоро ще се пръкнат мъниците  *YES*

Andrei

Здравейте,

Имах 2 рибки 1 - златна и 1 - която прилича на скалария но не е! Днес си купих още 4 рибки 2 - мъжки гупи и 2 - женски пак гупи мисля че и двете са бременни направих родилка от тези измислените с шише, имат кафяви петна на ануса но не знам кога ще родят. Държа ги в 5.5 литров аквариум с помпа но я пускам по 1 час на ден защото е много мощна. Изрязах едно шише дали ще мога там да държа част от рибките и кой по-точно. А и кога ще родят забелязах че едната е много нервна и мъжкия я гони и кълве дали да я отделя? Сега златната почти не плува а не е много голяма? КАКВО ДА ПРАВЯ ???