• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Кажете ми дали моята рибка е бременна - всички въпроси тук

Започната от HegeJl4o, 16.03.2006 17:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Harry1976

Правилно си прочела.  *THUMBS UP* Освен това рибката на последната снимка изглежда точно така. С други думи, очаквай да роди до 24 - 72 часа.  ;-)
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Desmoria

Не, че нещо ама дупките първо са много малко и второ са прекалено на рядко. Не е много голям шансът мъниците да избягат преди мама да ги е "надушила". Ще направя довечера снимка на моето творение, което ползвам от години и работи перфектно.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

roxana_87

Дано да се пръкнат скоро.Аз тогава отивам да дупча още дупки.Не искам да ги изпусна :) Desmoria ще чакам да видя твоята родилна зала :) аз за момента това мога да си позволя

Ivan_S

Привет. Ще взема и аз да се произнеса. Защо просто не вземеш кутийките и по цялата дължина или ширина на дъното им не изрезеш правоъгълни отвори широки 5-6-7 мм., колкото да не може да се промуши родилката. Само едно макетно ножче ти трябва. Нещо такова да се получи (белите правоъгълници трябва да са отворите през които да падат новородените):

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi45.tinypic.com%2Fhswehe.jpg&hash=32900f8c83e33951c00500c8e2ccb9e7098f6955
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

roxana_87

Ееех Ванка ако бях изчакала да видя поста ти щеше да е добре,но нали бързам като "пуле пред майка си" та нацвъках вече дупки ето така стана,направила съм дупките така,че боцкащите ръбчета да са надолу за да не се нарани маминка :)


Ivan_S

Нищо де. Ако имаш неизядени ягоди, приключвай ги и запрятай ръкави да режеш  :-D, макар че с увеличения брой дупки шансовете на дребосите да се спасят нарастват  *THUMBS UP*
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

roxana_87

Е нямам за момента ягоди но ще се огледам за нещо друго подходящо,ако не ще караме така до другата порция ягоди.Ще се похваля когато се появят мъничетата

HALIPI

явно не искате да ми отговорите на моя въпрос все пак Благодаря

tolbuhinskiq

Цитат на: HALIPI - 29.03.2013 01:13
явно не искате да ми отговорите на моя въпрос все пак Благодаря
Няколко дни преди раждане коремчето и трябва да придобие леко правоъгълна форма,тогава може да я отделиш.

Caxapa

Цитат на: HALIPI - 29.03.2013 01:13
явно не искате да ми отговорите на моя въпрос все пак Благодаря
Рибките ти все още не са бременни. Казваш проблема в различаването на черните ти е проблем. Същата форма трябва да придобие коремчето като на жълтите, но поради оцветяването неможем да видим ембрионите вътре. С малко повече четене на темите където се обяснява това и практика ще добиеш представа  и ще отделяш навреме рибките в родилките да раждат. Друг метод е като роди веднъж да си запишеш датата и след месец/ за различните живородки е различен термина на носене на бременноста/ и ден два преди датата да местиш бъдещата майка в родилката. А коя рибка по колко дена носи бременноста ще намериш естествено в профилите на съответния вид, където има доста полезна информация как се отглеждат и какви са оптималните условия за тяхното развитие и живот.

roxana_87

Добро утро аз вече си имам бебчета  *YAHOO* около 20 са.Предполагам,че Мамаинка не е хапвала от тях,защото е слаба като фотомодел.После ще ги снимам да се похваля.Имам едно питане колко време да я държа отделно преди да я пусна в общия.Някои казват 24 часа други че венага мога да си я преместя

Ivan_S

А такааааааа, честито! *BRAVO*. Ако не са ти много едри мамите и им е първо раждане, по десетина от вяска може да се приеме за нормално. Остави ги няколко часа да се съвземат и ги пускай обратно при другите. На времето като развъждах гупи (а съм имал много, повярвай  :-)), си раждаха направо в общия аквариум и пак не са ми ги яли ама това е друга тема. Предполагам това се счита, че рибата е върната веднага след раждането  ;-). Ако имаш Акватан или друг кондиционер за вода с успокояващо действие, капни според дозировката или една идея повечко, за да намалиш стреса на родилките и новородените. Не е задължително, може и да не даде ефект, но няма и да навреди. Честито пак и чакаме снимките ...
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

roxana_87

Като си гледам родилката е слаба вече,но още и седи черничко на коремчето,може ли да цвъкне още някое рибе?

Harry1976

Едва ли. Обикновено раждането приключва за 1-2 часа, максимум 5-6 при повече бебочета, при първо или при затруднено раждане.
Обикновено мъжките от същия и подобни видове се нахвърлят веднага и съвсем безцеремонно върху родилата току-що рибка.
Можеш да я захраниш докато е сама, а да я върнеш след като угасне осветлението и е тъмно, за да може да си почине както трябва и през тъмните часове на денонощието.  *THUMBS UP*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

roxana_87

Ето и първото фото на мъниците.Утре ще ми донесат друг съд по-голям за да ги преместя,че сега разполагам само с този буркан от 1 л 900 гр.
Не можах да ги хвана всички на снимката,но като ги броих едно по едно с кепчето ги изкарах 33 ако съм броила правилно де ;)




Не смея да им пусна въздух,че вътре става като джакузи.Ще търся утре помпа с регулатор на въздуха за да мога да го намаля.Нали няма да им стане нищо до утре без въздух?