• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 14:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кажете ми дали моята рибка е бременна - всички въпроси тук

Започната от HegeJl4o, 16.03.2006 17:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

roxana_87

Благодаря ти.Казаха ми в един зоомагазин че преди да роди рибката си търкала коремчето в дъното за да разкъсала някаква ципа,това вярно ли е или се правят на много компетентни?

HALIPI

здр на всички искам да попитам нещо незнам дали трябва да питам тука но преди някаде един месец започнах да се занимавам с рибки и си купих гупи хелери мулинезии и бармуси. Та на вапроса имам два вида хелери едните са оранжеви и знам как да ги различавам дали са бременни като видя черното петно на корема на женската но другите са ми черни хелери как да ги различа дали е бремена за да я отделя или не също така молинезите са ми черни как да ги разбера и тях моля помогнете ми МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ !!!!
: 25.03.2013г 23:11ч
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi50.tinypic.com%2Fi3ugbq.jpg&hash=f9d288da4d970a8d02bf26655c54bcb449c7d046 това е една от жълтите ми молинези според вас дали е бременна защото според мен е https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi49.tinypic.com%2F294md06.jpg&hash=5342f564c4f4dc2241c02d9687b07009897f5c76 това са двете ми жълти а за втората мн се колебая дали изобщо е бременна или е малко или не е даите ващо мнение моля  и се извинявам за лошото качество на снимките

Marto99_mz

Здравейте, една хелерка роди на 19.03 темперетурата е 25-27гр кога да очаквам да роди отново?  :popcorn:

Harry1976

Цитат на: Superman - 26.03.2013 20:10
Здравейте, една хелерка роди на 19.03 темперетурата е 25-27гр кога да очаквам да роди отново?  :popcorn:

Здравей,

Средно, след 28-35 дена можеш да очакваш следващото поколение. По-точно 29-31 дена. А най-точно - когато засечеш дните между две раждания и сложиш по два дена отзад и отпред.  *THUMBS UP*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

HALIPI

някой няма ли да ми отговори на моя вапрос или?

anadoliev





Моля кажете ми ако е бременна дали е и ако е да я отделям в пластмасовата родилка ..... Мерси предварително

tomatomov197

   Бременна е , ако не я отделиш ще изядат малките :)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

anadoliev

В тази родилка подходящо ли е ... :? или да си тарся по голяма ?

tomatomov197

С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

roxana_87

Бях си направила родилки от шишета 3 литраПосъветвахте ме да ги преместя в нещо по -удачно и ето какво сътворих.Нямам друг аквариум и затова импровизирах с една прозрачна кутия около 20-22 литра не съм сигурна.За родилки използвах едни кутийки от ягоди,тези дето ги продават по пазарите.За термометър на водата ползвам детски термометър,който ползвах за сина ми когато беше бебе (спиртен е).Сложих нагревател и помпа за въздух
Та това става ли за "родилна зала" и трябва ли да слагам водорасли и такива неща като в големия аквариум?

Ето и снимки на родилното температурата на водата е около 23-25 градуса:




qoke2

Само не мога да разбера каква е ползята от помпата за въздуха, след като водата в големия съд няма връзка тази в малките кутии :)

roxana_87

Кутийките са с дупки по дъното и са потопени в големия съд.То и в общия аквариум да сложа родилка не е ли същото?Пак няма общо с родилката

qoke2

Ами аз дупки не виждам, явно защото са малко. Има готови родилки по магазините или пък може да сложиш рибата в голям кеп потопен във водата. Аз например за новоизлюпени дискуси ползвам цедка за кафе машина, но слагам един маркуч който да капе в цедката.

Nikiengi

Според мен за живородки няма по-добър вариант от гъсто залесен аквариум - мъхове, Микрантемум, Лимнофила сесилифлора, роголисник и др. такива - хем майката не се стресира толкова, хем и за малките е по-добре, е може да загубите 1-2, но при 60-70 бр. новородени едва ли е от голямо значение.  :-)

roxana_87

Общо са по 15 дупки на кутийка.Кръгли и ето така разположени



От постовете които съм изчела за коремчетата на гупите преди да родят,те са много тъмни почти черни,родилното петно образува нещо като прав ъгъл и коремчетата им стават почти квадратни,и ако съм разбрала правилно така трябва да изглежда рибката преди да роди.Извинявам се за качеството,но е без светкавица