• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:30

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Живородки+сомчета?

Започната от vito6a, 25.02.2008 14:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vito6a

Здравейте. Искам да си направя аквариум с живородки, но ми се ще да сложа и една двойка сомчета, за да обират водораслите. Та въпроса ми е, може ли при живородки да сложа сомчета?
Решила съм да взема по една двойка гупи, хелери и плати. Харесала съм си сом- коридорас хастатус, защото, като четох, на големина са колкото другите рибки, които съм избрала. Ето това е сомчето.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FPq1Q2Pk9.jpg&hash=d4bc208d1078ab8f8110acbe45f6b96feccdf93b
Мерси предварително за отговорите!

ceco

Можеш да вземеш такива сомчета.За живородките е добре да са по 1 мъжка и 2 женски от вид.

zambo

коридоросите е добре да са повече , защото са пасажни риби . Няма обаче да ти обират водораслите , не са водораслояди .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

vito6a

А тогава какъв водораслояд да си взема като се има предвид какви са другите риби в аквариума?

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

vito6a

Ок, мерси много. Спрях се на отоцинклуса. Довършвам подготовката на аквариума и скоро ще инсталирам и рибките!

batRambo

Да не забравиш да ги компилираш преди да ги инсталираш.
Извинявам се ама и аз не се сдържах.

ceco

Имам чувството, че избързваш с "водораслоядите".Молинезиите и платите също си хапват водорасли.Освен това няма рибка, която да те отмени изцяло в грижите за аквариума.

vito6a

Аз и не искам да ме отменят в грижите за аквариума. Но в другия съм захванала някакви алги, които са доста упорити и не се махат дори с препарати. И това стана въпреки редовната смяна на вода, филтър и какво ли още не. Там също ще слагам сомче, но ще си избера какво направо в магазина.
Затова исках сега за този да се презастраховам.
: 26.02.2008г 09:09ч
Цитат на: batRambo - 25.02.2008 18:44
Да не забравиш да ги компилираш преди да ги инсталираш.
Извинявам се ама и аз не се сдържах.
:-D Личи си, че "не" се занимавам с компютри.

barabata

Не винаги молинезиите ядат от водораслите както на тебе ти се иска. При мене молинезиите скачат на ричията и за водорасли нехаят.
Бях си взел една тор от която ми тръгнаха рога и се наложи и да си взема сае-та да стабилизирам положението ( трябва да ги продават в комплект  :-P ) и така си остана.
Това че има молинезии не е от значение.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

zambo

Много водораслояди не посягат на водорасли защото са сити . Трябва да им се ограничи храненето . Но може и да не са научени да ядат водорасли . Просто някой трябва да им даде "тон за песен " .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

vito6a

Взех вече рибите, сомчето се справя добре, омете за нула време всичко и сега се е забило под гъбата :-D
В момента следя едната женска гупа, че ще ражда скоро, но не мога да разбера кога да я преместя от общия аквариум. %)

FHM

ем за гупата ако има черно петно до дупето значи наближава момента за раждане  а също и трябва погледнта отстрни коремчето да има формата на правоъгалник ако има тези 2 симптома значи до 2 дена би трябвало да роди