• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 05:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Женска хелерка ми гони всички риби.

Започната от sa6eks, 05.02.2010 14:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sa6eks

Здравейте, от седмица близо ме мъчи 1 нещо и се надявам да ми помогнете.
От преди 4-5 месеца имам 3 хелера 2 мъжки и 1 женска, от преди 1 седмица женската почна да ги гини много даже изяде единия мъжки (изяде му опашката) и умря.
Вчера я сложих в друг аквариум и зе, че днеска рони, нито й беше подут корема нито нишо, роди 12 парчета.
Преместих я пак и продължава да гони и останалите рибки (купих вчера нови).
Е ? Какво да правя, сменях 3 аквариума 2 вида храни, аквариумите са чисти сичко е тип топ ?
Сега имам 7-8 мъжки и 2 женски тя и оща 1, но пак бие ги само ?
Предварително благодаря на отзовалите се по темата.

ivcho0

Сигурно е от бременноста  :-D.Нали знаеш какви стават жените когато са бременни. :-D
Шегата на страна,и аз имам една хелерка...от както забременя прибива всичко живо в аквата.Остави я така с времето нещата може да се оправят,но се пак ако много ги бие я махни..ти реши.

hartt

Не рядко срещан случай на зла хелерка. Извади я за някой друг ден отделно в буркан. Ако след връщането не и е дошъл акъла, пласирай я накъде, иначе ти отидоха мъжките.

миа

 Мммм, как отдавна не бях влизала във форума...Виждам, че представка при- сте измислили, тъй като вероятно ви мъчи 1/2 (половин) нещо  *ROFL*.

Рибката и да я държите отделно и да не я държите нищо няма да стане, тя най-вероятно няма да преосмисли живота си, да приеме християнството и да стане кротка и хрисима.Тя няма толкова акъл, че да си го връща обратно.Да е би да е малък аквариума?

sa6eks

90 литра е, мисля, че е достатъчно.

Асен Евгениев

Порцелановия доктор ще я оправи. :-(
Нали имаш поколение, ще си оставиш спокойни рибки. Моите хелери са душички. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ipi359

И мен продължава да ме мъчи същия проблем, женската не им дава да пекнат дори и отделена само с мъжки. Но при мен аквариумчето е малко и тук обясниха че проблема е в това и трябвало да не се занимавам с хелери, а ди си взема неончета например.
Моята хелерка е купена малка и отрасна с един мъжкар, две малки хелерчета и две гупи, докато не наедря много нямаше проблем. Дори по едно време мислих че ще ражда беше и станал квадратен корема, но това съвпадна с лятната отпуска и не видях потомство.
Така че дай да ги сравни ако и ти си я купил твоята, може да са някакъв шантав хобрид.
Моята е с остра и малка глава и правилна форма като вретено с големи и уформени ветрилообрази перки и на цвят по скоро оранжева отколкото червена. Перките и са постоянно изопнати като платно, красавица.
Дано да открием нещо, не ми се подарява и след това да ми се сърдят.

dok70

Цитат на: ipi359 - 05.02.2010 22:30
И мен продължава да ме мъчи същия проблем, женската не им дава да пекнат дори и отделена само с мъжки. Но при мен аквариумчето е малко и тук обясниха че проблема е в това и трябвало да не се занимавам с хелери, а ди си взема неончета например.
Моята хелерка е купена малка и отрасна с един мъжкар, две малки хелерчета и две гупи, докато не наедря много нямаше проблем. Дори по едно време мислих че ще ражда беше и станал квадратен корема, но това съвпадна с лятната отпуска и не видях потомство.
Така че дай да ги сравни ако и ти си я купил твоята, може да са някакъв шантав хобрид.
Моята е с остра и малка глава и правилна форма като вретено с големи и уформени ветрилообрази перки и на цвят по скоро оранжева отколкото червена. Перките и са постоянно изопнати като платно, красавица.
Дано да открием нещо, не ми се подарява и след това да ми се сърдят.
Брей, тва ще да е някъф хибрид на хелер с пираня.
Унищожавайте ги, щот може да ликвидират всички аквариумни риби!
:duvar:
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш