• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Изчезват ми рибите

Започната от vlassev, 21.01.2007 20:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vlassev

21.01.2007 20:39 Last Edit: 21.01.2007 20:54 by vlassev
Здравейте! Отварям нова тема, щото въпроса ми е по-комплексен!
Значи известни са ми 3 начина по които рибата може да изчезне от аквариума:
-Да изкочи през ръба или в по-бруталния случай да се спука аквариума.
-Да се разболее и да умре (тук включвам варианта да умре от естествена смърт-старост)
-Нещо да я изяде.
-Самоубийството го изключвам!

Какво да правим когато рибките ни изчезват без видими причини?!?!?!?!?!

В моя случай 150 л. 11 Рерио. 3 анциструсета (по 1.5см) 1 нож, 2 по-големи хипостомуса.
Рериото за 10 дена намаля на 4 бр. изчезват по 1 или 2 без причина през 2-3 дена. Жизнени са ядат настървено, шмиткат си се забавляват се и изведнъж бум! броя ги и те с 1 или 2 по-малко!
Поизчетох за проблеми и болести, ама не виждам никакви признаци!!!
Аквариума е добре затворен за това изключвам и първата възможност.
Остава вариант 3! Не можах да намеря много инфо за хипостомуса (или поне такава че да се споменава какви са отношенията му с по-малките рибоци).
За да изключа тази възможност реших да махна големите сомове,корените и по-големире камъни и да наблюдавам внимателно за евентуални нови трупове по дъното.
Това е за сега ще пиша по-нататък за резултата!
Очаквам мнения и съвети!


Ernest

Няма какво друго да е освен черния нож...колко е голям?
100л. - Жива твар ;) :Barbus nigrofasciatus, Trichogaster, Ancistrus Albinos, Corydoras Julli, SAE, Acanthophtalmus kuhli kuhli; Растения - Echinodorus Ozelot, Vesicularia, Cabomba pulcherrima, Hygrophila polisperma, Microsorum, Hottonia и др.

vlassev

ножа е около 10 см. ама ми се струва, че не е способен на такова злодеяние!?! Пък и устата му изглежда такава една малка малка....

ico

моя нож е 18-20 см и редовно яде данио като не го храня 2-3 дни  *CRAZY* освен това на него хвърлям вината че не мога да си завъдя охлиюви след много опити  :-( дори големите не остават
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

vlassev

Ами това ще да е, ще отделя първо него и след 3-4 дена ако 'сичко е наред значи той е хулигана в комуната *CRAZY*
А ти с какво го храниш? Аз му хвърлям дънна храна като храня прасетата(сомовете). В магазина ми казаха че 'сичко ядял.

ico

храня го с филе от хек нарязано на подходящи парчета  :-) няколко минути преди да ги пусна в аквариума капвам витамини  :-) понякога и гранули за дискуси му пускам ама на мръвката по се кефи  *WASSUP* ако му даваш месце редовно не би трябвало да закача рибите
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

rookie_gyn

Аз имах два ножа по 40-45 см и ги гледах само с големи риби, щото им с бяха бая широчки устите и си хапваха по-дрбните риби. Определено си искат мръвка.Макар, че при мен бяха свикнали на Discus granulat.