• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 09:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Избор на риби.

Започната от nikito, 26.11.2007 01:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zambo

Цитат на: nikito - 28.11.2007 20:19
На неони и анциструси. :-)

______________________________ ___ __ _
Искам да попитам вместо два анциструса може ли един, дали ще му е добре?
Може
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

ata_nas

Само Калихти не вземай! Направи си справка каква големина достигат.

zambo

Цитат на: ata_nas - 29.11.2007 10:02
Само Калихти не вземай! Направи си справка каква големина достигат.

Възрастен анциструс не е по-малък от възрастен теракатум 
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

ata_nas

При всички положения Калихта е по-голям от Анциструса, но нека не спорим за това. Лично аз съм виждал само Калихти към 15 сантиметра, Анциструси не.

ico

 *offtopic Калихта е като диво прасе в аквариума, цапа повече от златна рибка и изобщо прави кочина. Пък анцитруса колкото и да е голям си кротува, не яде дрените рибки.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

p4elara

29.11.2007 12:19 #35 Last Edit: 29.11.2007 12:42 by p4elara
Според тебе анцистроса такали търси храна  като калихта анцистроса е егзотична риба калихта се рови и почиства отпадаците!!!!!!!!!!!!!!А относно калихта може да ги гледа до определен размер зашто да не става????
: 29.11.2007г 12:12ч
Цитат на: ata_nas - 29.11.2007 10:02
Само Калихти не вземай! Направи си справка каква големина достигат.

Достига ако му позвилиш ша извиняваш ма в 30 литра спорет тебе ква големина може да достигне??

nikito

Еми какво като не е дънна риба, това значи ли, че нестава за аквариума ми?Аз днеска и утре ще се расходя да огледам за рибки.Въпреки избора който направих може пък нещо друго да ми хареса и да намеря за него информация. :-[ :-)  *mislia* *fish

zambo

Цитат на: p4elara - 29.11.2007 12:19
Аве анцистроса не е дънна риба ве!!!!!!!!!!!!!!
А каква е ???
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

CellebrO

Анцитроса не бил дънна риба,адие моля моля. Може да не е стандартния сом които стои само на дъното,но какво от това? Моя калихт като не се спираше на дъното и той ли не е дънна риба?!
nikito спокойно можеш да си вземеш две анцитрусчета,рибките са супер и съвместими с почти всяка друга риба.
Beauty is in the eye of the beholder.

ata_nas

Да предложиме на NO CARRIER да му обясни какво е Анциструс! :-D

Георги

Устата на анциструса е разположена отдолу. По тази причина се води дънна риба. Относно калихта - аз съм изхвърлял здрава такава риба от 35 литров аквариум - рови и всички растения които не са с 5 см корени в пясъка изплуват.

пчелара придържай се към факти - какво може и не може дадена риба - аргументите с "ве" не са сполучливи.

streetspluntep

Тва за анцитруса,че не бил дънна риба направо при бисерите  :-D

NO CARRIER

Цитат на: p4elara - 29.11.2007 12:19
Според тебе анцистроса такали търси храна  като калихта анцистроса е егзотична риба калихта се рови и почиства отпадаците!!!!!!!!!!!!!!А относно калихта може да ги гледа до определен размер зашто да не става????
: 29.11.2007г 12:12ч
Достига ако му позвилиш ша извиняваш ма в 30 литра спорет тебе ква големина може да достигне??

Хайде по-кротко, моля!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

миа

може и калихт но калихта много цапа и расте доста бързо а анциструса расте по бавно и не цапа толкова много.затова повечето те съветват да си вземеш анциструс.

анциструс е това дето се лепи на стъклото.

nikito

29.11.2007 22:34 #44 Last Edit: 03.12.2007 17:02 by Георги
Здравейте днес си харесах едни рибета много ми харесват  :-D Hyphessobrycon griemi Hoedeman, Огледална тетра
Това мисля че е.Харесаха ми и мисля вместо неони да си взема такива.Дали няма да се окаже грешка?