• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 15:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Имам си едно аквариумче 8 литрово... някакви идей?

Започната от kalo5656, 20.01.2012 21:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kalo5656

А гупите че днес ги видях в магазинчето дето ходя... Четох но видях че стигат до 3 см със/без опашки и проблем ли е ако взема повече. Ще се бият ли и ще се развъждат ли че съм начинаещ и не искам още да пробвам този вариянт с развъждането  *HELP*

valnata

Как ще ги развъждаш в 8 литра?! За да ги развъдиш ти трябва един 40-50 литров аквариум, ричия, роголистник, 3-4 женски гупи и две мъжки. Без да отделяш малките ще имаш голям процент оцелели, които ще трябва да подариш, защото ще се пренасели аквариума..  В тези осем литра си пусни една мъжка бета и и се радвай, не мъчи и не развъждай в него други риби.

iv4o2233

Цитат на: kalo5656 - 21.01.2012 20:35
А гупите че днес ги видях в магазинчето дето ходя... Четох но видях че стигат до 3 см със/без опашки и проблем ли е ако взема повече. Ще се бият ли и ще се развъждат ли че съм начинаещ и не искам още да пробвам този вариянт с развъждането  *HELP*

Ще се развъждат гупите, обаче ги отделяй когато раждат. Примерно в буркан. При мен в 8 литра са се развъждали и бяха една мъжка и една женска.  :-)

kalo5656

Хора вие не четете ли?  :duvar: аз говоря ВЕЧЕ за 25 литров аквариум! :karamse:

valnata

Ще ги развъдиш за нула време и ще го пренаселиш.. Колко гупи да събере 20 литров аквариум. :-)

изгубеният рай

END!!!

valnata

В 20 литра вода може да гледаш скариди. Не става дори и за кастрирани риби, какво остава да ги развъждаш и гледаш поколение.  :-D

Асен Евгениев

Цитат на: kalo5656 - 21.01.2012 21:35
Хора вие не четете ли?  :duvar: аз говоря ВЕЧЕ за 25 литров аквариум! :karamse:
Смени заглавието, че повечето няма да четат темата от начало.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Петко Красимиров

Гупите са много подходящи.Аз развъдих моите в 16 литра аквариум.  :-)

Nikola 1

Цитат на: kalo5656 - 21.01.2012 21:35
Хора вие не четете ли?  :duvar: аз говоря ВЕЧЕ за 25 литров аквариум! :karamse:
В 25 литров гупите също ще се размножат и ще го пренаселиш. В падащото меню много подробно е описано какви риби в какви аквариуми могат да се гледат. Според мен един пасж от 5 неонки или кардинали, това е максимума. Плюс малко охлюви и някоя скарида.
П.С. Чети в падащото меню. *privet*

valnata

Ясно е, че гупите ще се развъдят( те и в 5 литра ще родят), но питанката е какво правим след това. Трябва ти още един аквариум в който да отделяш малките и да продаваш/подаряваш след време, иначе ще ти превземат аквариума и накрая ще почнат да умират. Най-добре си вземи един 40-50 литров аквариум, който да залесиш и да си развъждаш гупи, а като станат много ще отделяш в малкия.