• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 20:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Имам проблем с мъжка бета рибка, помогнете ми моля.

Започната от pr0paganja, 17.01.2011 21:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pr0paganja

Здравейте, днес смених водата на моята мъжка бета рибка (с вода престояла малко под 72 часа) и забелязах че каточели е избледняла и са се образували някакви подобни на бели резки които минават от главата към опашката й. Другото странно нещо е че не плува насам-натам както обикновено ами лежи върху камъчетата на дъното и не прави нищо. Тези бели черти минават през цялото й тяло с изключение на опашката, не знам какво да правя или какво да очаквам? Моля посъветвайте ме нещо  *HELP*

хамлет

Мисля че няма да е зле да пуснеш снимка възможно по добра да може да се ориентират хората

pr0paganja

Много е странно но мисля че се оправи също толкова внезапно както се появи... немога да си го обясня, също както проблема че перката на рибката ми се беше скъсала (имаше друга тема за това) но после си зарасна от самосебеси и след това се скъса пак на друго място и отново зарасна.... махнах изкуствените водорасли за всеки случай ако може да си къса опашката в тях и засега мисля че всичко е нормално

morriddin

Колко вода смени?
нали знаеш, че при рибките стреса е в пъти по-голям, отколкото при други домашни любимци... За ме е просто от стреса и рязката смяна на водата. Освен това, да гледаш сама рибка е като да си ти самия робинзон - все някога ще почнеш да си говориш с козите... :-D
Пусни поне един Петкан, да има на кого да се перчи!

bluefire

или едно огледало,но трябва да го махаш и пак да го слагаш иначе като седи постоянно свиква че нее рибка и не му пбръща внимание

pr0paganja

като ми мине сесята ще купя по-голям аквариум :Р обаче кажете кво да му сложа в аквариума за да не се бият и тормозят само... кажете ми всички възможни варианти ??