• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 14:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

имам нужда от помощ!

Започната от nev, 27.01.2011 17:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nev

Имам златна рибка, която от няколко месеца живееше сама в аквариума. Днес си купих още една златна рибка, горе-долу същия размер. Проблеът е, че златната рибка, която имах хапе новата по перките и по главата  :'( Какво да правя? Не е гладна, защото я нахраних преди да сложа новата рибка в аквариума!

Radinka

Дай информация за аквариума си.
Случва се здрави риби да нападат някоя болна.
златарник,скаридарник и жабарник

nev

Аквариума е 10 литра, но рибките са много мънички. Имам филтър и помпичка, изкуствено водорасло и камъчета на дъното. Температурата на водата е 23 градуса. Храня ги със специализирана храна за златни рибки на sera.

Относно това, което каза за рибката, 4е мойже би е болна: огледах я добре, активна е, плавниците са наред с изключение на едно бяло петънце (рибката е с бели плавници oranda red hat), има няколко люспи, които явно липсват, но това е всичко. Има апетит и не сира да плува.

stilista

За аквариумче 10 литра да бутнеш 2 златни рибки си ебаси садиста  :karamse:
и се чудиш къде е проблема.Еми не са случили на собственик според мен *CRAZY*
Като не разбираш ,защо не попита в магазина ...човека може да е свестен и да ти обясни кое как се прави.
Вкарвам ти един жокер...пусни тези 2 рибета в един поне 60литра аквариум и да видим дали ще се бият!!!!!
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Genadig

10 литров аквариум...вие не сте добре само мъчите рибките  :duvar:  :karamse:  :karamse:  :karamse:
Знам знам...от истината боли и за това не ме харесвате...Много истини казах... :)))))

nev

Я стига сте ме плюли! Тялото на едната рибка е 1 см а другата няма и 1,5 см тяло ! На всичкото отгоре събирах пари за голям аквариум и вчера си купих така чее нямам нужда от "отговорите" ви по темата.  >:o  *CRAZY* :karamse:

n1k3r

"nev"
Не се сърди но хората са прави. Все 1 да те бутнем в стаичка 1м на 1м с още 1 човек, дали ще можеш да живееш така нормално ? Над 40 литра аквариум ще ти свърши работа, но задължително някое растение пусни.  ;-)

Caxapa

Цитат на: nev - 02.02.2011 15:20
Я стига сте ме плюли! Тялото на едната рибка е 1 см а другата няма и 1,5 см тяло ! На всичкото отгоре събирах пари за голям аквариум и вчера си купих така чее нямам нужда от "отговорите" ви по темата.  >:o  *CRAZY* :karamse:
Здравей колега! Самичък подаваш зов за помощ и колегите откликват на момента със своите мнения и препоръки а ти им се караш и ги нападаш обиден. Обиден на какво? На сайта който се опитваме да потдържаме в добър и изряден вид и където всеки може да потърси помомощ от колегите? Като се регистрира в сайта прочете ли условията?  Моля да ги спазваш в противен случай (там пак) са указани последствията от това. Бъди внимателен и коректен към колегите си. Успех ти желая  в отглеждането на риби.
с поздрав от модераторският екип САХАРА

stilista

Цитат на: nev - 02.02.2011 15:20
Я стига сте ме плюли! Тялото на едната рибка е 1 см а другата няма и 1,5 см тяло ! На всичкото отгоре събирах пари за голям аквариум и вчера си купих така чее нямам нужда от "отговорите" ви по темата.  >:o  *CRAZY* :karamse:
Сърдиш се ,а си ме послушал че ти трябва по голям аквариум.Какви са му размерите?
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Асен Евгениев

Цитат на: nev - 02.02.2011 15:20
Тялото на едната рибка е 1 см а другата няма и 1,5 см тяло

И това при условие, че едната я гледаш от няколко месеца. *CRAZY*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nev

към аkapulko : когато взех рибката, тя беше много мъничка. Наистина не порасна много, да не кажа почти изобщо, но това не е защото не съм я хранила или тем подобни. Хранила съм я 6 дни в седмицата по веднъж на ден.
кум stilista : отдавна знаех това правило, че на една златна рибка са нужни 30 литра вода. Както казах, вече събирах пари за нов аквариум, когато купих втората рибка и никога не ми е било цел да ги гледам и двете в 10 литра. Новия аквариум е 60 литра с филтър, помпичка и осветление. Купих си и едно растение, което е подходящо за гледане със златните рибки.
Относно това, че някой каза, че съм обидена заради отговорите искам да поясня, че реагирах по този начин не заради отговорите, а заради начина, по който изказахте мнението си. Оплюхте ме, скарахте ми се, обиждахте ме. Не мисля, че точно така трябва да се отговаря. Ако аз помагам на някого се опитвам да му отговоря по мил и дискретен начин.  :-)

NO CARRIER

Добре си дошла! Тук така посрещат. Първо се карат, а после дават съвети.  @}->-- Не им се връзвай.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

stilista

Цитат на: nev - 02.02.2011 23:51

Относно това, че някой каза, че съм обидена заради отговорите искам да поясня, че реагирах по този начин не заради отговорите, а заради начина, по който изказахте мнението си. Оплюхте ме, скарахте ми се, обиждахте ме. Не мисля, че точно така трябва да се отговаря. Ако аз помагам на някого се опитвам да му отговоря по мил и дискретен начин.  :-)
След време ще разбереш ,че има разлика между акваристи и "хора гледащи рибки"
Когато станеш акваристка което си е почти равно на природозащитник ,ще разбереш защо сега сме били така строги към теб.Не съм ти се скарал щото съм комплексиран ,а защото обичам рибите и ме е яд като се гледат в затворнически условия.Сега може и да не ме разбираш но след някоя година ще разбереш какво имам впредвид  *THUMBS UP*
Новото ти аквариумче може да побере 4-5 малки златни,но като порастнат трябва да ги редуцираш на 2-3 бр.
Искренно ти пожелавам успех в акваристиката и без лоши чувства  *privet*
Цитат на: NO CARRIER - 03.02.2011 00:11
Добре си дошла! Тук така посрещат. Първо се карат, а после дават съвети.  @}->-- Не им се връзвай.
Прозвуча като спазване на някаква стара традиция  :-D
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Асен Евгениев

Цитат на: nev - 02.02.2011 23:51
към аkapulko : когато взех рибката, тя беше много мъничка. Наистина не порасна много, да не кажа почти изобщо, но това не е защото не съм я хранила или тем подобни. Хранила съм я 6 дни в седмицата по веднъж на ден.
Ето, това е последица от теснотията. Сега и в 500 л. да я сложиш, няма да достигне пълния се размер,
съответно красота. Надявам се, че гневът ти не е насочен срещу мен, защото никога не използвам обидни
квалификации. Като пуснеш новия аквариум, ще завалят и похвали. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Georgi1993

Цитат на: n1k3r - 02.02.2011 16:01
"nev"
Не се сърди но хората са прави. Все 1 да те бутнем в стаичка 1м на 1м с още 1 човек, дали ще можеш да живееш така нормално ? Над 40 литра аквариум ще ти свърши работа, но задължително някое растение пусни.  ;-)

Ако е момиче защо не  :-D :-D