• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 21:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

имам нужда от помощ!

Започната от nev, 27.01.2011 17:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Petreto0

 :'( Страшно много ви моля помогнете ми!Преди 2-3 години с взех 2 златни воални рибки.Всички си беше наред, имаха даже хайвер но го изядоха защото нямахме друг голям аквариум.Мина време и едната започна да виси неподвижна.Нищо и нямаше по тялото иначе.След 2-3 месеца умря. :( Взех си още 3 златни рибки.Две шишарки и една принцеса и 3 малки сомчета.Живяха си добре и най-старата ми(тази от първите 2) Започна и тя да плува на повърхността все едно имаше много въздух в корема.Плува устремено към дъното и като спре веднага нещо я издига на повърхността.От 2-3 седмици почна и да се обръща :( И едната ми шишарка също .Тази сутрин видях шишарката с корема на горе не мурда.Много се изплаших потупах с пръст по аквариума и тя се стресна и заплува.Старата има много забавени рефлекси :( И двете сега ги преместих в един кръгъл аквариум с престояла вода 4-5 дена сам0 нова.Като че ли са по-добре обаче пак се обръщат.
Аквариума ми е 30-35 л. Имам 4 рибки и 3 сомчета.Знам че е малко но по изчисленията ми за 4 рибки им трябват 120л !!  :'(
Изкуствени водорасли.
Сложила съм малко камъчета защото мисля че от тях излизат отровни газове.
Имам голяма помпа с филтър за 30лв я взех хубава си е.
Храня ги с по 1 щипка сутрин храна за златни рибки с някви витамини
Не знам какви препарати да слагам и не слагам нищо  *dontknow*
Сменям 30% от водата на 2 седмици.

Моля вии помогнете не искам да умиратт а са много злеее
:'( :'( :'(