• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

имам една гупа която си търка коремчето...

Започната от invisible, 14.01.2009 23:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

invisible

Здравейте имам една женска гупа , която си е дебеличка и днес забелязах да си търка коремчето по дъното , дали показва че е бременна и ще ражда нз дали да я отделям  ?

p4elara

Колко литра ти аквариума и какви риби има в него ако можеш да ни кажеш?

trihogastur4eto_ana

най доброто за нея ако наистина си има коремче да  я отделиш но в добри условия!!!


Престани с раздаването на мейли из темите!!!! ]:->

TeenageQueen

понеже намерих тази тема да се възползвам да не правя нова

забелязала съм че това гупите често го правят друга риба не съм забелязала да го прави но..всички мъжки гупи които съм имала досега са си търкали така коремчето от време на време..това като болестно състояние ли е или просто си е в природата на гупите? *HELP*

meshov

водата ти не е достатъчно добра за тях. сменяш ли 20% един път седмично?
ако ти е пренаселен трябва и 2 пъти седмично според мен.
In normal times, evil would be fought with good. But in times like these, well, it should be fought by another kind of evil.

vancho

в моя  току стартиран аквариум гупата ми правеше така и след 2-3 дена я преместих  та роди 8 малки в момента  ги гледам
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fpubpic%2F0D%2FA6%2F217a39d745860da6.jpg&hash=5fe066531989cb1b9795f8b72dfcc2e62814c0f0

TeenageQueen

Цитат на: meshov - 20.03.2009 11:34
водата ти не е достатъчно добра за тях. сменяш ли 20% един път седмично?
ако ти е пренаселен трябва и 2 пъти седмично според мен.


ами доколкото знам водата им е добре- 24 градуса а колкото до пренаселването,не е пренаселен аквариума даже няма много риби(1 хелер,1 молинезий и 2 гупи(мъжка и женска като мъжката си търка коремчето..но съм забелязала че досега всички мъжкари които съм имала го правят това независимо колко е голям аквариума)

Tetrata_pd

Здравейте,
и аз имах такъв проблем,когато пуснах моята мъжка гупа
тя си търкаше корема, и се криеше до един корен. *CRAZY*Казаха ми че това
е от стрес.След 2-3 дена си плуваше!  ;-) ;-)

TeenageQueen

възможно ли е защото аквариума е на такова място че постоянно има движение там?
сиг от това идва стресът *SORRY*

SkyNer

Тук се надлъгвате един друг!

Това е в природата на гупите и на доста други рибки. Понякога го правят от кеф друг път защото имат кожни паразити. Трябва добре да познавате нрава на рибките за да разберете от какво е.
Прохождащия

emilradev

Кожни паразити , бактериална инфекция ,стрес , а може и (както каза колегата) от кеф ;) По принцип заглеждала ли си ги дали имат малки бели петънца по тялото ? Ако имат може да е ихтио - лекува се :)  От колко време са така ? И моите са така между другото но колеги ме успокоиха ,че рибите ми не са по 100 лв. + парчето така ,че не съм предприел някакви мерки  . и много добре си живуркат рибките е*ат си се, раждат , ядат като замаяни и от време на време се отъркват , ама си пазят и цвета и нямат петна (може и от кеф да е при моите. При такъв живот и аз да е*а цял ден и да ям на корем и да ми е чисто и топло и аз щях да удрям дупето в тавана - в случая на гупите - коремчето в дъното)  :-D *MODERATOR*

TeenageQueen

еми така е и с моите..ядат,продължават си рода и от време на време си търкат коремчетата..нямат нито петна нито нищо..широко им е в аквариума ..може и от кеф да го правят :-)