• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

имам един въпрос

Започната от iccoo, 21.02.2010 12:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Raven

Зависи колко са големи, ако скалариите са малки а дребните риби са по отраснали- няма да има проблеми.
Аз имам 30 разбори и 5 големи скаларии, но разборите бяха напълно отраснали а скалариите бяха млади като ги събрах и не съм имал никакви проблеми.
Обаче ако сипеш дребни неонки при едри скаларии ще са ти много благодарни и ще питат за още :-)
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

iccoo

розови зебри не данио значи 100 зебри розови и 100 неона как е става ли за 550 литра дори да не плуват на пасаж те ще са доста и няма да личи като ги взема тия дни ще пусна някоя снимка да видите сега приместих аквариума напълних го и чакам рибите да доидат след 2 3 месеца ще има доста за подаряване и даване като ми умръзнат  :-D

Асен Евгениев

Как се казват тия зебри?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nikolaytoshev

Сладководната и най-известна рибка, която знам, че й казват така е даниото.
Други рибки с това название:
1. Hypancistrus zebra (L046) Zebra Pleco - http://www.aquaticquotient.com/forum/showthread.php?t=33363
2. В морска вода живее - http://gallery.nariba.com/showphoto.php?photo=53299&sort=1&size=medium&cat=500&page=2
За друго не се сещам.

Асен Евгениев

Колегата твърди, че не става въпрос за данио, а пък аз само за тях се сетих. Затова питах
кои други са розови зебри.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

iccoo

данио розово било този от които ще ги взимам им вика розови зебри за това така ги написах та 100 неона и 100 розови зебри (данио) как ви се струва добре ли е за начало  550 лирта аквариум

vasso

Ами странна е комбинацията. Според мен двата вида риби няма да стоят красиво заедно, но ако ти харесват не виждам проблеми. На пасаж едва ли ще стоят. По-скоро ще се смесят и ще стане..... Както и да е, ако искаш пробвай с по-малка бройка за начало и ако ти допада така си взимай. *DRINK*

Babolat

Според мен имаш един мнооооого голям проблем и той е точно 550 литра.  *YAHOO* Нямам много опит но бих те посъветвал да не се хвърляш веднага така. Земи си каквито рибки си избереш ма по-малка бройка ако ти допадне взимай още. Няма смисъл от вратата за краката...  :-(

iccoo

така ВЗЕХ 150 розиво данио ама нещо се губят на фона на аквариума ще взема и 100 неона след някои друг ден като ми намерят ама и те ще са малко и после почвам по малко броики да допълвам за цвят само обаче даниото седи добре ама са малко ако мога да намеря и някои по рядък вид пасаж ще стане добре ще ви кача и снимки ама като взема неоните че пак не ми се слушат тъпи изказвания   *DRINK*

vasso

Кат не искаш тъпи изказвания защо питаш?
Иначе ти препоръчвам http://www.google.bg/#hl=bg&q=iriatherina+werneri&meta=&aq=0s&oq=iriaterina+&fp=e4b830dde1aaa3e

Bolta

Аз бих пробвал с клиновидна разбора . 100 - 150 бройки биха стояли доста добре в такъв литраж . В 100 литров гледам 14 неона и 6 разбори/за сега/ и разборите ги намирам за доста ефектни рибочета. ...чакаме снимки!  :-)

iccoo

искам малки рибки не по големи от 3 4 сантиметра да стават

Ицо

Виж харацините, има голям избор.
*DRINK*

iccoo

да ви кажа какво забелязах много даниота се въртът около яваиския мъх и няколко рибки с подути кореми се мушкат в мъха и след тях други ги преследват струва ми се че пускат хаивер там в мъха няма как да го изядът ама не знам дали ще могат и да го оплодят не знам много за тоя процес ако някои знае да казва

Alexfield

Няма да имаш малки даниота - не се развъждат така.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.