• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 18:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Имам бебета анциструси

Започната от l_mutishev, 19.03.2013 16:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

l_mutishev

Здравейте колеги! Имам чифт обикновени анциструси и трихогастери в 70 литров аквариум. Преди 10 дена видях, че имам файвер между големите камъни. Понеже нямам друг аквариум оставих хайвера в общия.След 2-3 видях, че хайвера го няма и само нещо като обвивка е останало от него. После забелязах, че в единия край на аквата имам 1 бебе анциструс още с жълтъка около корема. Помислих си, че другите са ги изяли останалите ми обитатели. И вчера забелязах, че щъкат около 6-7 малки бебете между големите камъни и се крият под тях, а бащата също патрулира около тях. Около 1 см са малките анциструси, добре оформени до колкото успях да видя. Въпроса ми е могат ли да оцелеят в общия аквариум и с какво да ги храня? Не знам до сега какво са яли,освен зеленясълото по големите камъни.

Caxapa

На принципа, каквото оцелее. Инак, малките ядат всичко кето им попдане от храната. Няма проблем с изхранването на малките.

l_mutishev

Пуснах им 2 парчета печен пипер между камъните където се крият. Дано им хареса   :-)

Kribenzis

Сахара е прав - анциструсите лесно се изхранват, но проблема ще дойде от трихогастрите, освен ако те не са малки. Щом обаче споменаваш 6-7 значи някой ги яде, чифтът надали, остават.....
Правил съм успешно следната комбинация - в аквариума където се излюпиха златни трихогастри, пуснах след около месец скоро излюпени анциструси и нямаше проблем. Но без възрастни екземпляри.