• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 05:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Идеи за комбинации от пасажни рибки в нов аквариум

Започната от Dimitar76, 04.06.2012 21:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Dimitar76

Здравейте,
сравнително нов съм във форума, но искам да се възползвам от по компетентно мнение и идеи за новият ми аквариум.
Аквариумът е 400л.  и искам да е с неони, родостомуси и още няколко вида тетри. Въпроса ми е освен тези видове рибки каква по едра риба мога да пусна, която да няма проблем със съжителство с пасажните рибки .
Въобще моля за ефектни комбинации и идеи водата  си е доста  :-D
Благодаря !  *DRINK*
Death Magnetic

iv4o2233


Dimitar76

Death Magnetic

Bolta

Цитат на: iv4o2233 - 04.06.2012 22:31
Пасаж от данио. :-)
Човека иска големи риби, ти му предлагаш Данио!? :-)
Dimitar76 - с тези риби, които си изброил... класика в жанра са Скаларии, а обема е добър и за Дискуси. *THUMBS UP*

Dimitar76

Death Magnetic

andreydemon

Според мен една комбинация от 5 дискуса + 30 неона е просто ПЕРФЕКТНА!! *DRINK* *DRINK*
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

Чакъров

А не си ли се замислял само над 1 вид пасажни рибета ?  :-)

Dimitar76

Цитат на: Чакъров - 05.06.2012 11:12
А не си ли се замислял само над 1 вид пасажни рибета ?  :-)
Да колега замислял съм се, но си мисля че 2-3 едри риби сред неоните би изглеждало много по добре. Май се насочвам към дискусите ама ще видим :-|
Death Magnetic

trupai

За начинаещ по-добрият вариант от дискусите са скалариите. Има доста видове скаларии, които са по-непретенциозни и ще им паснат тези 400л. :)
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

BlackHawk

Слагай Барбус Денисони - спокойна, пасажна рибка, ще се върже перфектно с неоните и родостомусите и най-важното - няма ги похапва.

Dimitar76

Death Magnetic

terier4o

И аз съм за Скалария - 7/8 бр  с дива окраска ще изглеждат много добре с неоните и родостомусите . Освен това са от един биотоп ( поне така мисля) комбинацията ще е правилна .. все пак в естествените си местообитания живеят заедно .
Можеш да се опиташ да направиш един Биотопен аквариум и без това са малко във форума , на всички ще ни е интересно да наблюдаваме развитието му  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Aqualover

 :-) Здравейте- приветствам такива аквариуми само с харацини.
Скоро бях на гости в Пловдив и там в голям аквариум имаше прекрасни съчетания. Оттогава съм влюбена във диамантените тетри и лимонените. Такава красота не бях виждала!  Едно голямо ято диамантени тетри си живуркаха със лимонени, със червен неон, меден неон, палмер, някакви розови тери и бяха прекрасна гледка. Първите два вида преобладаваха. Просто се запалих по биотопен аквариум. Разбрах че първите два вида живеят заедно в Венецуела в определени области. Дано не съм закъсняла.
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

trupai

Цитат на: redmerinda83 - 30.07.2012 17:35
:-) Здравейте- приветствам такива аквариуми само с харацини.
Скоро бях на гости в Пловдив и там в голям аквариум имаше прекрасни съчетания. Оттогава съм влюбена във диамантените тетри и лимонените. Такава красота не бях виждала!  Едно голямо ято диамантени тетри си живуркаха със лимонени, със червен неон, меден неон, палмер, някакви розови тери и бяха прекрасна гледка. Първите два вида преобладаваха. Просто се запалих по биотопен аквариум. Разбрах че първите два вида живеят заедно в Венецуела в определени области. Дано не съм закъсняла.
Какъв по-точно е въпросът ти? За кое да си закъсняла?
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Aqualover

 *ROFL* Исках да кажа дано не съм закъсняла да ти дам идея. Към тези всичките имаше и конгоанска татра-страшно красива риба. Мисля че някой колега тук има такива аквариуми ксамо с харацини и ще ти кажа че е супер.
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)