• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 03:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Helostoma tennincki Cuvier или Целуващо се гурами

Започната от Divane, 17.03.2009 17:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Divane

Здравейте, искам да попитам някой от вас гледал ли е Целуващо се гурами и ако да - може ли да сподели впечатленията си от тази рибка?

iek

Рибка е доста умалително за нещо, което става 30см, имаш ли условията за него? http://www.aquahobby.com/gallery/e_kissing.php

Divane

навсякъде пише,че стават 30 см,но в аквариум значително по-малко. Исками се да получа инфо от първа ръка,т.е. от човек,който е гледал такива рибки ;-)

забравих да кажа,че ако евентуално си взема от тях,ще бъдат гледани в 216 л аквариум :-)

Живко

Не съм забелязал да са претенциозни или агресивни.
Гледал съм няколко известно време. По-точно 3 месеца. Накрая разбрах, че обичат да ядат растения, като гладен китаец топъл ориз и ги разкарах.
Младите екземпляри е възможно да се ползват за борба с всякакви зелени водорасли.
Никой не се е родил научен.

Divane


Tigara

Моля помогнете:Гурамитата ми започнаха да се търкат в каманите и предполагам че имат някакви паразити!Ще ми кажете ли какво да предприема преди да са обхванали целия аквариум!Иначе се хранят нормално и нямат нищо забележимо по тялото! 
120l Tanganyika
Altolamprologus compressiceps gold head Kantalamba
Julidochromis regani Kipili
Ancistrus sp.