• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 18:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хайвер от незнайно кой обитател на общия аквариум върху листата на растенията

Започната от nick666, 04.03.2012 11:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nick666

Здравейте ! Днес сутринта ставам и какво да видя :О върху листото на едното растение имаше някакъв оранжев хайвер... В аквариума има палмери, гупи, стъклена тетра, клиновидни разборки, САЕ, и коридорас джули . Според вас от коя рибка е хайвера ? Утре ще кача снимки защото на фотоапарата му се развали батерията и утре ще си купувам. Дали да скъсам листенцето да не го изяде хайвера някой ? :-D

HEPOH

Търся мъжки Воален Анц. Албинос

tomatomov197

С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

nick666

Цитат на: tomatomov197 - 04.03.2012 13:31
   Щом никой не го пази , значи е на охлюв хайвера .
няма охлюви в аквариума хаха   :-D

Nikola 1

Цитат на: nick666 - 04.03.2012 14:08
няма охлюви в аквариума хаха   :-D

Хайверените зрънца отделно ли са? Ако са в нещо като пашкул, със сигурност е от охлюв. Не е задължително да си пускал охлюви. Просто е пренесен хайвер с обитатели или растения.

nick666

Не съм взимал за този аквариум нито растения нито обитатели скоро... и не не е в пашкул отделни са  *dontknow*

Nikola 1

Не е задължително да си вземал скоро каквото и да е било. Ако е пренесен хайвер е трябвало да се излюпи и обитателите да стигнат възраст за размножаване. Щом е оранжев и вече на отделни зрънца според мен скоро ще се излюпи. Аз също имам отвреме на време подобен хайвер и на 100% си е от охлюви. Понеже имам хищници които се хранят с охлюви не се притеснявам особено.

nick666

Цитат на: Nikola 1 - 04.03.2012 16:41
Не е задължително да си вземал скоро каквото и да е било. Ако е пренесен хайвер е трябвало да се излюпи и обитателите да стигнат възраст за размножаване. Щом е оранжев и вече на отделни зрънца според мен скоро ще се излюпи. Аз също имам отвреме на време подобен хайвер и на 100% си е от охлюви. Понеже имам хищници които се хранят с охлюви не се притеснявам особено.
Няма откъде да бъде пренесен. И той неска сутринта се появи и беше на зрънца още отначало или е от клиновидните разбори или от стъклената тетра или от палмерите... но от кой точно не знам и за това питам тук... няма откъде да е пренесен хайвер защото в аквариума никога не е имало охлюви и от мн мн време не е барано нищо вътре....

Nikola 1


tomatomov197

   Няма кой да остави хайвер ей така , или щяха да го пазят зорко или да го изядат веднага .  Не е рибешки хайвер това и , ако въобще е хайвер е на охлюви .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

DJER

Клиновидните хвърлят по листата на растения и не го пазят(обикновено от долната страна го лепят, но и отгоре съм ги виждал), може и от коридорасите, но честно казано оранжевия цвят ме притеснява, не знам с какво храниш, но толкова да повлияе :-).

nick666

Цитат на: DJER - 04.03.2012 19:26
Клиновидните хвърлят по листата на растения и не го пазят(обикновено от долната страна го лепят, но и отгоре съм ги виждал), може и от коридорасите, но честно казано оранжевия цвят ме притеснява, не знам с какво храниш, но толкова да повлияе :-).
Дааа! Точно отдолу на листото е  8-) и е много много бледо оранжево, а ина4е ги храня с тетра про колор :) от клиновидните е видях в гугъл снимки на техен хайвер и определено е техен (сън) Мерси на всички за помощта оттук нататък аз ще се оправя ! за първи път имам хайвер в аквариум  *bg*

Icagata

Какво мислиш да го правиш?  :-)  Ще ми се и моите да бяха хвърлили поне веднъж за 1 година.

HEPOH

Според мен, ако не се изкара хайвера няма абсолютно никакъв шанс. Изкарай вв кутия от сладолед и от същата вода. Може да плува на повърхн. , за да поддържаш температура. Успех с най-трудното - захранването на малките  *DRINK*
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

VDO

Цитат на: nick666 - 04.03.2012 11:03
Здравейте ! Днес сутринта ставам и какво да видя :О върху листото на едното растение имаше някакъв оранжев хайвер... В аквариума има палмери, гупи, стъклена тетра, клиновидни разборки, САЕ, и коридорас джули . Според вас от коя рибка е хайвера ? Утре ще кача снимки защото на фотоапарата му се развали батерията и утре ще си купувам. Дали да скъсам листенцето да не го изяде хайвера някой ? :-D
А скариди имаш ли в аквариума?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958