• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 20:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

хаивер

Започната от ivo007, 14.05.2007 18:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivo007

14.05.2007 18:45 Last Edit: 14.05.2007 20:55 by Stas
ПЛС помагаите мисля, че златните ми рибки Комети са хвърлили хаивер кажете какво трябва да правя. :-(

Преместена от "Други проблеми, препоръки"

islander

Поне кажи в общ аквариум с други видове ли са или ...?
Ако да - отлей от аквариума в друг но не много малък вода и с пипета или прозрачна тръбичка засмуквай 1 по 1 зрънцата.
Другия по-лесен начин е да махнеш големите риби и да оставиш в този само хайвера, пък дали ще се излюпи си е късмет. Добави във водата при хайвера малко трипафлавин или метиленово синьо или някакъв антибиотик от тези на аквариуните фирми за да избиеш бацилите.
Ако не можеш да направиш и това - забрави за хайвера до следващия път.

ivo007

сами са в аквариума този път ще ги оставя така защото това им е първи път и просто си играят и не хвърлиха много само 20 тина зърна и има оплодени 10 тина.

islander

10-20 хайверни зрънца от златни? Ми то това нищо не е - остави нещата така както са.
На мен за първи път като ми хвърляха златните хайвера беше около 1000 зрънца, от който после оцеляха около 250-300 малки 2-3 месечни рибки.

ivo007

Явно другия е бил изяден, не знам сега ги държа отделени един от друг и накрая на месеца пак ще ги пускам и тогАва ще видим какво ще стане. :-)

islander

Тогава ще си подготвен и сигурен съм ще стане. Не е толкова сложно. Успех ти желая. Имаш достатъчно време да се подготвиш.

rateppp

Трябжа хаижера да се измъти. :-P

Peter_a

 имате ли излишна женска комета.
С времето слабия става силен, а силният свободен!

ivo007

Не моите са чифт.Катто излезе поколението и катто поотрасне ще ти дам. ;-)

Peter_a

  мерси дано оживеят.
С времето слабия става силен, а силният свободен!