• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Гупита. Няколко въпроса!

Започната от Nasko91, 28.07.2010 14:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nasko91

28.07.2010 14:34 Last Edit: 28.07.2010 17:32 by Caxapa
Здравейте! На 26.07.2010 г. Си купих 5 рибки - 4 гупи 2 от които мъжки  а другите 2 женски и едно сомче.
Вчера ми подариха 3 женска. Разбрах, че двете са бременни, едната беше с по черен корем от другата и нея я отделих в "развъдника". На сутринта се събудих и имах 2 нови рибочки  :-P
Четах тук там и разбрах, че трябва да ги нахраня от храната на големите рибки но на прах. Проблема е, че не искат да я ядът или просто не са гладни. Но се притеснявам за първото!
марка на храната: TetraRubin
храна за: Тропически декоративни рибки
Въпроса ми е дали е подходяща за бебета гупи?
И ако не. Каква храна да им взема на тях?  *HELP*

___________________________________________________
много смешно тръгнали да ми търсят грешките
всеки може да сгреши но това което правите не е мн правилно ...
Един вид подигравка ...

petarvalchev

С такава храна си хранех бебетата молинезии. Стривах я много на ситно (на прах). Не виждам причина да не става и за гупи ;)

Bolta

Аз храних малките си със Сера Микрон , а иначе си хапват всякакви люспи ....не съм имал проблем с това .

Асен Евгениев

Ядат всякаква храна, стрита достатъчно на ситно. И чернодробна съм давал, и твърдо сварен
жълтък, и какво ли не. Растат си без проблеми, никакви капризи.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Nasko91

Благодаря за информацията!  *BRAVO*

Caxapa

Коментара относно поправките в правописа няма да коментирам. Само искам да допълня колегите които са ти помогнали със съвети. След като нахраниш рибките да почистиш неизядената храна с маркуче за да спазиш чистотата в аквариума. Гниенето на хранителните остатъци променя параметрите на водата което води до загуби на рибки.

Nasko91

Цитат на: Caxapa - 28.07.2010 17:31
Коментара относно поправките в правописа няма да коментирам. Само искам да допълня колегите които са ти помогнали със съвети. След като нахраниш рибките да почистиш неизядената храна с маркуче за да спазиш чистотата в аквариума. Гниенето на хранителните остатъци променя параметрите на водата което води до загуби на рибки.

Въпрос относно почистването на аквариума!
Аз имам сомчета те не вършат ли тази работа да обират остатака от храната???

___________________________________
Да се похваля и втората ми рибка роди
имам 24 гупи  :-)   *YAHOO*

Caxapa

Няма идеални прахусмукачки-сомчета и поради тази причина използваме метода на почистването със сифони. Но при малките бебета трябва задължително да се почиства по-често. В нормален аквариум с възрастни риби, почистването е веднъж седмично при смяна на водата. Освен хранителни отпадъци се натрупва и детрит-акита на рибите.

basmachi

Лек  *offtopic относно коментара с правописа.
Не мисля ,че е нужно грешките да се маркират с кармазъ боя, ако те дразнят просто ги поправяш.
В случая Наско 1 е прав ,бие на подигравка.В тоя ред на мисли спокойно може да оцветиш горния си пост с цинобър понеже ...
По темата :
Живородките плющят всичко ,секва храна на люспи стрита с пръсти е добре дошла.При броя на твоите рибоци не мисля ,
че е нужно да даваш специално храна за новородени ,все ще си докопат по нещо от храната на мама ,ако не си отделил естествено!
ПП. И не прехранвай, два пъти на ден е достатъчно в малки количества.
[smg align=left id=594][smg align=left id=595]


http://krevetki-vishni.narod.ru/

petarvalchev

 *offtopic Ами неграмотността из форумите (а и не само там) расте с много голяма сила. Това, че постовете ви се оцветяват в червено трябва да ви накара да се замислите, да се засрамите. Та вие не можете да пишете на родния си език, а сте тръгнали да нападате хората, които ви оправят постовете. Да подигравка е. Дано и го приемате за подигравка. Така и трябва. Засрамете се, че не можете да пишете грамотно. Мнението ми не е насочено само към автора на темата, а към всички неграмотници.

vasso

Цитат на: basmachi - 29.07.2010 23:39
Лек  *offtopic относно коментара с правописа.
Не мисля ,че е нужно грешките да се маркират с кармазъ боя, ако те дразнят просто ги поправяш.
В случая Наско 1 е прав ,бие на подигравка.В тоя ред на мисли спокойно може да оцветиш горния си пост с цинобър понеже ...
По темата :
Живородките плющят всичко ,секва храна на люспи стрита с пръсти е добре дошла.При броя на твоите рибоци не мисля ,
че е нужно да даваш специално храна за новородени ,все ще си докопат по нещо от храната на мама!
ПП. И не прехранвай, два пъти на ден е достатъчно в малки количества.
*NO*Поправени са по мои наблюдения само ФРАПИРАЩИ грешки, нищо специално. Не говорим за пълен член, запетаи или граматични грешки , още по-малко за стилистични неточности. Иначе е неуважение към събеседника подобен правопис. *offtopic

basmachi

 *offtopic
Коментирах цвета на поправката ,а не самата поправка.Мисля всеки писал в този ,пък и в който и да е форум е допускал правописни и от секакъв друг род грешки, колегата petarvalchev също не прави изключение (проверих нема нужда от реплика), нито пък Сахара ,за което съм и загатнал.В този форум вече имаше един Стас ......
[smg align=left id=594][smg align=left id=595]


http://krevetki-vishni.narod.ru/

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.