• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Гупи,размножаване

Започната от OnLinels, 04.08.2005 00:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

OnLinels

Здравейте.
ПОнеже от скоро се занимавам с рибки пък и от скоро работя и не ми остава много време за четене реших директно да си задам въпроса.Значи не мога да се похваля с много разнообразие на рибки и така на тататка но все пак много си харесвам гупичките.Та въпросът мие(пък в моя град и няма и хубави рибки)Можели Poecilia reticulata Peters и Poecilia vittata Guichenot да се размножават една с друга.Това си бяха само гупита и си ги харесах и си ги купих.А и да вмъкна и в темата оште нешто пак за размножаванете Oranda и Lionhead могат ли да се размножават,и ако могат точно как се гледа хайвера!

AQUASAUR

Здравей,
От къде си,че в твоя град "няма хубави рибки"... :roll:
Всъщност, какви други освен "Гупите" и "Златните рибки" има...
а "не са хубави"... :?:
На въпроса ти - можеш да смесваш и размножаваш всички видове Гупи(съответно Златни рибки)...,
но полученото поколение ще бъдат "мелези" с непредсказуеми генетични качества... :wink:
Тоест,пак може да има "шарени" и "интересни" рибки... :D ,
но слагаш край на "чистите селективни белези",постигнати и утвърдени целенасочено в съответните виове Гупи или Златни рибки... :wink:
А за Златните рибки ще ти споделя една моя финална констатация:
Можеш за тръпката да се пробваш и размножаваш колкото си искаш...,
да подбираш най-качествените родителски екземпляри...
да им правиш всякакви "трикове" и "магии"... :D ,
но от поколението,отгледано в аквариум...нищо няма да стане така "атрактивно"
(особено като цвят,мастно натрупване на главата...)  :!:
Условията при които са отглеждани "вносните" риби, са доста по-специфични и комерсиални...:idea:
Бих те посъветвал,ако искаш да имаш качествени екземпляри -
да си ги избереш и купиш максимално оформени и предопределени...,
а не да разчиташ,че някоя малка,скромно наподобяваща съответен вид рибка...,
ще стане досущ като мечтаната от теб...  :wink: :lol:

OnLinels

Виж сега,значи аз сам от Гоце Делчев.Рибки се намират хубави но много рядко.Поради факта че пазара е малък и за това и не зареждат а появи ли се хубава рибка обикновено както се казва се крие под рафта и за определен човек или е само за красота на магазина.Имаше преди време един много хубав магазин мо за жалост фалиора.
И по отношение на смесването просто питах от любопитство защотото са в общия ми аквариум и се чудех дали гупичката не е бремена.Хелера ми го осетих кога е забременял и кога раждаше и го отделих.Абе общо взето си ги подбирам рибките и сега ще пътувам за Варна и предполагам там ще имам доса голям избор от асортименти за аквариума и рибки,притесняваме само едно дали ще оживеят рибките в тази жега и на този дълаг път.!:)

AQUASAUR

Не би имал проблем с транспортирането ако съобразиш следното:
- Помоли в зоомагазина да ти пакетират рибките в пликове с "кислород"
("фъска" се от метална бутилка под налягане...) :!:
- Внимавай как подбираш по съвместимост и размер рибките във всеки един плик  :!:
- Добре е точно тези риби да не са били хранени в близките няколко часа... :!:
- По време на транспортирането гледай да не са на пряко слънце или в досег с горещи предмети... :!:

УСПЕХ!
И да се похвалиш после с някоя и друга снимка на новите си "хубави рибки"... :D

Sorrow

Ако съм разбрал добре , въпросът ти беше дали можеш да кръстосваш свободно гупа с лимия ( витата)! Ако едната рибка е наистина лимия, в което се съмнявам, то не съм чувал по естествен път да се е получила кръстоска. Лимията е по-близка до молинезията и с нея е по-вероятно да се получи. Не зная какво е това желание да смесваш видове, но не е на добро ;)

Legion

Цитат на: "AQUASAUR"("фъска" се от метална бутилка под налягане...) :!:
Tи сериозно ли или :roll:

А за транспортирането няма проблеми особено пък с гупи  :wink: Веднъж мъкнах бетта от Русе до Благоевград в пласмосова ботилка от 2литра(няма пукане)с спираниата пътувахме към 15 часа може и повече и на рибката нищо и нямаше живя при мен повече от 2год.
А кат стана въпрос за кръстоски сдобих се с чиф Gambrusii и едно лапе ми обеща да заменим женската гамбузия за женска гупа(руски фенотип) дали ще се получи заварка,тъй де ще излезе ли муле :roll:

Stas

Момчета, верно, че няма нищо по-хубаво от секс с мулатка, но ... коя тук е мулатката?

AQUASAUR

Иво, ако става въпрос да транспортираш "Лабиринтови риби"(каквато е бетата)
нямаш нужда от пакетиране с кислородна бутилка...,
също и ако ще караш само няколко гупички...,
но за всякакво по-сериозно количество,размер и по-капризни риби,
особено при тая жега... - не мисля,че ще успееш безпроблемно без споменатата процедура  :!:
А за Гамбузията ти казах също моето мнение...
Не знам как се спогаждат при теб,но при мен и при всички приятели,
които преди години решиха да пробват съжителство с тази "дива гад"...
резултата беше - поголовно нагризани опашки и плавници...и тотален стрес...
на всички останали живородки в аквариума... :evil:
А за пръкването на "муленца" не би трябвало принципно да има проблем,
защото и двата вида имат еднакъв брой хромозоми в половите клетки...
Виж, за Гупите и "Велиферните хибриднасти" - Sorrow е прав  :!:
Но аз останах с впечатлението,че OnLinels има впредвид конкретно видовете Гупи...

Стасе, за секса с Мулатка... :P не разбирам много... :roll:
:D  Ама не знам що се сетих за оня виц (дето го каза Слави) за "Футболиста и Мулето":

Пускат наши футболисти (намиращи се на контролно турне в Западна държава)
във вечерна почивка и оглед на местните забележителности...
Един, веднага успява да намери "Храма на греха"...
и още със влизането си, заявява на Рецепцията:
- Значи, искам две-три страхотни мацки..."виртуозки" в изкуството на любовта...едната да е с големи...
- Господине,-прекъсва го отегчено дебелата "Мадам" от Рецепцията-
Извинете,но в момента целият "персонал" е ангажиран по различни места и задачи...Нямаме нищо свободно... :oops:
- Как така нямате... :shock: -удивил се нашият- Ама съвсем нищо ли... :roll: Дори и нещо "по-зряло"... :?:
- Не, нищо!
- А поне някоя видеокасета с "подбрани неща"... :P  :?:
- Сори, но и видео касета нямаме даже ...Ноооо, ако сте много закъсал...има отзад на двора едно Муле...
Нашия да не е "капо"...решил да приеме единствената "оферта"... :lol:

Не минало време...и влиза друг от нашите футболисти...отново с подобни желания... :P
"Мадам" му обяснява и на него,че просто в момента няма нищо свободно...
но на въпроса за видеокасетата...,вече отговаря:
- Да, всъщност имаме една възпламеняваща касета с доста оригинален сюжет - Футболист и Муле... :idea:  :!:  :P  8)  :D

Legion

За по-претенциозни рибки да(цихлид ще влезе в шишето само на парчета :twisted: ),но за живородки си е чиста проба престараване :!: Пак и в повечето магазинчета(с изключение на някои отделни сучаи в София и страната )като кажеш:" пакетиране с кислородна бутилка" първо се упулят после започват да ахкат и охкат и накрая ти теглят една благосовия :twisted:  :P
А гамбузите ги пуснах преди повече от 2 седмици  в аквариума и няма никакви проблеми засега е освен тях други живородки нямам,но отхапани плавници няма даже при бетите.Женската гамбузия дори наака целия аквариум с малки рибета,викнах туй лапе с гупите от махалата да ги прибере извади към 16,но  в аквариума останаха 3 и вече 2-ра седмица никои не ще да ги яде :dunno Та реших ако ще имам живородки барем да са цветни,а в един Новозеландски форум един се фалеше че между гупи и мъжки гамбузии излизали невероятни цветове,но като го помолиха за снимка не се обади повече

OnLinels

Та значи за размножаването,нямах предвид да ги крастосвам(ако стане нема лошо пък)имах в предвид(както се казва)че ги гледам че постояно се зарибяват и се чудех само.А за рибките като отида в Варна на 15-ти ще си зема какви ли не.Надявам се само мъж да ми ги продаде че от тази бройка която искам да си зема ако е жена ще брадяса докато ги опакова.А и ако има някой от Варна който може д ами препоръчя някой магазин и улица ще сам му много благодарен.

И за да не пиша нова тема защотото явно ще е много кратичка имам си един зелен барбус които вече е доста голямичък към 5 см. се ми яде златните рибки.Днеска го сложих в кепчето и го оставих да виси цял ден така в аквариума на тясно с надеждата че ще му доиде акъла.Ма не сам сигурен за колко време ще му държи влага.А ще ми се оправят ли опашките на златните рибки.(Щотото ми дадоха една мъжка Бета която беше доста надувкана и за няма и месец нищо и нямаше)

Legion

Малеее душата си му изкарал на барбуса немой така ще го умориш :cry: Отдели го ако можеш в друг аквариум или още по добре дай го на някой.Само не го наказвай пак така.
А като избираш рибета във Варна избирай видове които се спогаждат в аквариума,за да не се повтори случая с барбуса.Ако искаш кажи какви видове мислиш да зимаш та да ти помогнем в подбора.

OnLinels

Та значи ще о отделя :))
Мискам да не са много капризни щотото нямам почти никакъф опит с рибките.Но все пак да хващат окото.Ако може да ги зема мънички и да порстнат повечко.Да ви кажа сега какви рибки имам.(ма няма лошо да си останат и дребнички аз харесвам много за това гупите и данио такива дето са като на стада)
Две гпи мъжка и женска.
Женски хелер(който роди)мъжкия изко4и не бях затворил хубаво капака
два лепещи сома единият е бебе още другият е към 20 см
две златни рибки
две изключително красиви бети
един тигров сом понаедряващ
два данио мъжки и женски бая големички
една змиорка с 6-стмустака не знам то4но къкъв вид към 30 см
бая охлюви(които не ми правят проблеми за сега защотото се им карам водорасли да лапат опт един язовир ли е не знам викат му гиола)
и една дето не я знам за това ще ви дам линк да видите за каква риба става върос и ако можете д ами кажете каква е и това всичкото в 20 л. аквариум само да ми сменят дъното и ще ги преместя в 50 л.След това като получа заплата ще зема поне един 150 литров защотото имам чувството че може и да им е тясно вътре :))(не ме съдето жестоко искам да имам ного рибки)
http://aquatic-photography.com/cgi-bin/voting/vote.pl?contest=7050&photo=7

NikolaV

Пич, ти или ни ебаваш нещо, или в аквариума ти няма вода...

Stas

Nikolav, това е вица на деня, а ти нямаш чувство за хумор!

А рибката е Рамиреза, но когато е само една не може да се размножава, да знаеш!

Айде, пък ако те слушат рибките може и вода да им налееш, нали? :wink:

Raven

Arbait Maht Frei

обаче да си инсталираш и газова камера и крематориум за да ти е истински концлагера :twisted:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.