• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 09:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

гупи

Започната от lucho78, 23.02.2014 15:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lucho78

имам 2 гупи мъжка гупа от рода на кралска гупа отгоре перката е огромна и виси на долу и опашката е голяма а женската е  обикновена с тигрова жълта опашка.Казаха ми 4е много рядко се слу4ва бебетата да имат окраска пове4ето са сиви ,това вярно ли е и другия ми въпрос може ли да се роди кралска гупа като мъжкия индивид?попринцип знам 4е като малки са без окраска а после я полу4ават след колко време ще полу4ат окраска гупите ми след раждането!!Женската ми е бременна дано да излезе добро потомство..  *DRINK*

ico

Зависи от храненето. Ако храниш с подходяща "жива" храна достатъчно често и поддържаш водата чиста, то за около месец и малко ще почнат да се оцветяват. Ако пък стриваш каква да е храна и не храниш оптимално може и много по късно да стане порастването и оцветяването.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Dakata85

Аз съм против живата храна. Много болести се пренасят с нея и Рибите започват да ядът месо и да се нападат помежду си. За това повиши леко температурата и ще забързаш леко процеса. Но знай още нещо колкото по-бързо се развият толкова по рано ще умрът. Едното е за сметка на другото.

ico

Цитат на: Dakata85 - 05.03.2014 14:24
Аз съм против живата храна. Много болести се пренасят с нея и Рибите започват да ядът месо и да се нападат помежду си. За това повиши леко температурата и ще забързаш леко процеса. Но знай още нещо колкото по-бързо се развият толкова по рано ще умрът. Едното е за сметка на другото.
Може ли малко повече информация за страшните болести пренасяни от микро червеите или люпената артемия?
За гупите стръвници също може по-подробно да споделиш, ако имаш възможност...
Доста време съм хранил с такива неща, че и с кайма от риба, но такива чудеса не съм виждал.  :duvar:
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Dakata85

Живата храна води до затлъстяване и смърт. Също и до увеличаване фосфатите. Като доказателство мога да покажа следната тема:
http://aquariumbg.com/forum/hrana/za-ili-protiv-hraneneto-sas-zamrazenite-hrani/
Но ти трябва да я знаеш по добре от мен, все пак и ти си писал там.
А за проблема с Хищните Гипи също мога да ти споделя. Имах предвид, че кога са яли само люспи е много по малко вероятно да си ядът малките от колкото когато са яли жива храна. Или не си съгласен че си ядът малките?

Marto99_mz

В един 18 литров аквариум гледах 2 чифта гупи, които ги хранех с замразена артемия и хирономус през ден когато гупата роди нито едно от 28-те малки не беше изядено.Вече измина един месец и все още 28-те малки са на лице вече са в 50 литров с 2-та чифта гупи, и още новородени.

ico

Всяка храна над нужното количество води до затлъстяване.  ;-)
Интересното беше за стръвниците и болестите който носят микро червеите и люпената артемия.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

lucho78

може ли със водни бълхи(дафния) те май са съшени дали схте получат окраяската си.Също да попитам имам сега 3 неона,2плати,сом4е,молинезия и 2-те гупи ама женската няма много желание да плува минават 3 седмици ве4е от бременността гледам 4е се е поиздула дали ще ражда и да отделям ли малките,а ало трябва да ги отделя след колко време да ги пусна в общия?? *dontknow*

с.трифонов

отдели жедската като черното петно от зад запчнат да се виждат точици ама на силна светлина де иначе няма как да ги видиш,малките можеш да върнеш когат и най малкото е по голямо от устата на най голямата в аквата

lucho78

мерси но мнл къснолЖенската си отиде снощи по време на раждането
:-(

с.трифонов

жалко :'(поне някое малко не ти ли остави за спомен.