• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 16:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

големи Хищници за малък аквариум ?

Започната от Tedok, 07.04.2010 10:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tedok

Здравейте , може ли да ми препоръчате хищници за 150 - 200 л аквариум .  Арованата иска голям аквариум . Сом Фосилис пък чух че с големите си мустаци боцкал или нещо такова , а и е грозен . Дали ще мога да гледам Астронатоси ? А и хищниците да са едри .
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

rakim

Едри хищници в малък аквариум?!
540л Южна Америка

Tedok

ами 200 л не е много малък. на мен ми харесват астронатоси , добре ли ще живеят в такъв аквариум ?
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

zambo

Здравей колега ,
трудно ще намериш лъв , който да го завреш в клетка на канарче , и той да остане доволен . Няма голяма и хищна риба , която да издържи дълго в малък аквариум .
: 07.04.2010г 11:11ч
Цитат на: Tedok - 07.04.2010 11:21
ами 200 л не е много малък. на мен ми харесват астронатоси , добре ли ще живеят в такъв аквариум ?
Няма да живеят добре .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Tedok

ами тогава мога ли да сложа скаларий и Птеригоплихт гибицепс  и хипостомус ?
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

BOJO

Цитат на: Tedok - 07.04.2010 11:26
ами тогава мога ли да сложа скаларий и Птеригоплихт гибицепс  и хипостомус ?

Каква е целта на това ?


Tedok

ами харесват ми теззи два сома . Красиви са и Стават големи . Скаларийте и те хищници.Целта е да отглеждам хищници - големи сомове и скаларий . Скалариите са и да има риби , които да се виждат постоянно .  Може би ще стане добре ако сложа много големи камъни на дъното и да станат скривалища .  А върху камъните да има папрати - те поне са по - издражливи когато има Птеригоплихт.
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

zambo

Цитат на: Tedok - 07.04.2010 11:26
ами тогава мога ли да сложа скаларий и Птеригоплихт гибицепс  и хипостомус ?
6 скаларии + 1 гебицепс може да сложиш в 200л аквариум .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Tedok

Благодаря Zambo , а за хипостомус ?  Или без? За декорация мога да сложа само камъни големи и дълги корени .
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ

elderonth

Според мен можеш да гледаш 2 астронатуса+1-2 хипостомуса.Няма да им е на 6 ама няма да има проблеми

nikolaytoshev

За скалариите 200л. е минималния съд за отглеждането им.
Гибицепса става на дължина до 60см.
Хипостомусите също стават много големи.
А относно сома Фосилис, аз отглеждам и до сега не съм имам никакви проблеми с него. Това за мустаците за първи път го чувам от теб.
От опит ли говориш или някой така ти е казал?

Tedok

за фосилиса и в форума бях намерил някъде , някакви причини да не си отглеждаш фосилис и в магазина ми казаха  , че парел или нещо такова с мустаците си и не бил много удобен за отглеждане . Опит с фосилиси нямам . Не съм ги отглеждал .
200 литра .10 неона , 2 анциструса, 2 сини трихигастера , 1 калихт , 1 лабео , 5 червен неон , 2 САЕ