• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Цветовете на молинезията при размножаване?

Започната от papura, 17.09.2007 11:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

papura

   Имам две черни или черна и мраморна молинезия и имат потомство. Голямата част от рибките са бели и с малки черни петънца. Как мислите, дали ще се появат повече цветове по тях след като пораснат или не? Нормално ли  е мраморната молинезия да е почти без други цветове, освен телесно сиво-белия цвят? Съвсем малка част от рибките ми се родиха черни... *HELP*
40l, молинезии

islander

Да нормално е. Дори и от две изцяло черни няма да получиш изцяло черно поколение. Даже черните принципно са по-малко и от половината.

spetsa

Всички е много различно.При мен имах едно поколение които по всичко им личеше че ще си останат светли без почти никакви черни петна и накрая станаха изцяло черни,а други с много повече черни петънца си останаха едни и същи.Според мен мн зависи от храната.

botan

Цитат на: spetsa - 21.09.2007 18:12
Всички е много различно.При мен имах едно поколение които по всичко им личеше че ще си останат светли без почти никакви черни петна и накрая станаха изцяло черни,а други с много повече черни петънца си останаха едни и същи.Според мен мн зависи от храната.
*offtopic По моите разсъждени не е възможно цвета на бебето рибка да зависи от храната, цветът зависи от гените, не може едно семейство хора, с тъмни коси примерно като ядат задавословно да им се роди дете с руса коса.......

spetsa

Говорим за рибки не за хора :)Но все пак си прав.

kamos

"По моите разсъждени не е възможно цвета на бебето рибка да зависи от храната, цветът зависи от гените, не може едно семейство хора, с тъмни коси примерно като ядат задавословно да им се роди дете с руса коса......."
айде бе , колега за рецесивни гени чувал ли си?
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

spetsa

Стига с тея деца че кошмари ще почна да сънувам  :-D Рибки от едно поколение са гледани при мен и при мой комшия.Неговите почерняват мойте остават шарени.На какво са дължи незнам

kamos

От преките ми наблюдения виждам, че храната има голямо влияние върху оцветяването на рибите.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

RazorJack

айде като сте почнали за цветовете ... възможно ли е златните анциструси да си променят цвета за да докарат цвета на грунда или също е заради храна?

NO CARRIER

Щом обикновените си променят цвета, защо да не го правят и златните?!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

papura

   Мерси, не очаквах, че толкова лесно ще се размножават! Забелязвам, че върху част от моите питомци петната започват да стават повече... Но на други не е така!
40l, молинезии