• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Чешмяна вода в рифов аквариум. ДА или НЕ?

Започната от Асен Евгениев, 13.07.2011 21:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aquadream

Цитат на: tonino - 15.07.2011 12:01
Е, няма да се получи...Започваш нещо и спираш на средата (че даже и в началото).То беше ясно ,че чешмяната вода няма да е като РО още от самото начало.Защо прави тези тестове Aquadream?
Колега ти не прочете ли поста ми. Снощи правих тестове до 12.30. Кога според теб да продължа? Аз не съм като Велина да стоя цял ден чакайки някой да влезе в магазина а имам много друга работа, защото съм собственик на бизнес далеч по-голям от алъш вериша тука.
Излагането на информация в съкратен и ясен вид изисква време а е много лесно да стой от страни, да се гледат сеири и да се намират грешки.
: 15.07.2011г 12:12ч
Цитат на: изгубеният рай - 15.07.2011 12:14
Съгласна съм,и ако тук целта не беше заяждане и проява на нарцисизъм от страна на колегата можеше да се получи интересна тема.
За съжеление(както всички разбраха) не е така.
Снимки Велина, снимки. Добре се съгласяваш с колегата но никога не се съгласи с мен за същото. колко пъти ТИ каза че тестове не ти трябват. А сега с кого се съгласяваш и за какво? После ме наричаш лицемер.
Ако излагане на точна наука и измервания е нарцисизъм (което понятие ти дори и не разбираш) тогава що не вземем да говорим за рибена чорба например.
Ако не ти харесва невежеството ти да бъде излагано на показ не почвай да спориш и да хвърляш предизвикателства.
ТА ДА СИ ДОЙДЕМ НА ДУМАТА. ЩЕ ВИДИМ ЛИ КАК СА ТВОИТЕ АКВАРИУМИ ДНЕС НА СНИМКИ ИЛИ ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАШ ДА СЕ УКРИВАШ ЗАД СЕЛСКИ СВАДИ?

tonino

Цитат на: Aquadream - 15.07.2011 12:59
Колега ти не прочете ли поста ми. Снощи правих тестове до 12.30. Кога според теб да продължа?
Колега,прочетох ти всички постове... и постовете на останалите също (да не ме нападне някой ей..).Ами никъде не видях желание от твоя страна за диалог,а само нападки.
Цитат на: Aquadream - 15.07.2011 12:59
Излагането на информация в съкратен и ясен вид изисква време а е много лесно да стой от страни, да се гледат сеири и да се намират грешки.
Лесно е, когато знаеш за какво става дума.И с риск да стана и аз неудобен искам да те питам:Ти колко пъти си приготвял вода за морски аквариум?

камен чочев

Цитат на: MeTogu - 15.07.2011 12:19
Не знам дали си забелязал но само отправям молба към колегата чочев да не ме споменава или цитира.Иначе само чета и се възхищавам на знанията на Aquadream.
А и извинявай защо да нямам право да пиша в темата.Ебаси и форума ако е така.


Колегата камен чочев само казва, че имаш 8 поста и само половин е по темата. А не те цитирам, просто защото няма какво. Отправих само молба да се изказват обосновани мнения. И още веднъж ще кажа, че колкото и да е близка дадена вода до тази в океана няма как в даден момент, в следствие на изпарението на вода от аквариума и добавяйки само чешмяна такава, концентрациите на всички соли, минерали, метали ( в това число и тежките), нитрати, нитрити, органични съединения и каквото още има ( мога да покажа как изглеждат визуално предфилтрите и мембраната при смяна ) да не достигнат и задминат критичните стойности. А аквариума ми се развива перфектно и за "съжаление" няма да се налага да използвам пароструйката  ;-). Даже мога да го докажа със снимки.



N.Nobs

Понеже виждам че темата отива на заяждане предлагам да спреме до тук. Ще оставя темата отворена с молбата никой повече да не пише в нея с изключение на колежката от Изгубен рай която евентуално да докаже със снимки свойте твърдения. В противен случай утре затривам всички постове освен първия и очаквам колегата Aquadream да я продължи със нова информация.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Aquadream

Цитат на: tonino - 15.07.2011 13:51
Колега,прочетох ти всички постове... и постовете на останалите също (да не ме нападне някой ей..).Ами никъде не видях желание от твоя страна за диалог,а само нападки.Лесно е, когато знаеш за какво става дума.И с риск да стана и аз неудобен искам да те питам:Ти колко пъти си приготвял вода за морски аквариум?
Неудобен няма да станеш. Работих във фирма в Англия, Creek Audio в продължение на 7 години. За период от около 5 години собственика на фирмата имаше 500 литра рифов аквариум за който аз полагах всички грижи след като бях обучен от него как и какво да правя.
От там научих повече от нещата които знам за рифови аквариуми а също и от много четене на съответната литература.
Собствен рифов аквариум не съм правил точно защото съм наясно какво изисква като пари и време за подръжка а също и какви са рисковете.
А също моите интереси през по-голямата продължителност на хобито ми са били насочени към трудни за развъждане сладководни риби. През последните 2 години се интересувам изцяло от акваскейп на тропически сладководен аквариум.



: 15.07.2011г 15:03ч
Цитат на: N.Nobs - 15.07.2011 14:57
Понеже виждам че темата отива на заяждане предлагам да спреме до тук. Ще оставя темата отворена с молбата никой повече да не пише в нея с изключение на колежката от Изгубен рай която евентуално да докаже със снимки свойте твърдения. В противен случай утре затривам всички постове освен първия и очаквам колегата Aquadream да я продължи със нова информация.
Това наистина е най-конструктивното предложение. Добре е да не изтриваш обаче тестовете на Русенската вода. Може да са полезни на някои хора. Нямаше ли тема за водни параметри някъде във форума?

N.Nobs

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

stilista

aquariumbg.com/forum/himiya/rusenska-voda/А тая беше специално за русенската
В предната тема няма данни за нашия град така че най добре да продължиш в нея.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

изгубеният рай

Цитат на: N.Nobs - 15.07.2011 14:57
Понеже виждам че темата отива на заяждане предлагам да спреме до тук. Ще оставя темата отворена с молбата никой повече да не пише в нея с изключение на колежката от Изгубен рай която евентуално да докаже със снимки свойте твърдения. В противен случай утре затривам всички постове освен първия и очаквам колегата Aquadream да я продължи със нова информация.


Клипчета и снимки във темата ми "изгубеният рай"
END!!!

Aquadream

Направих корекция на грешката която допуснах по данните за електрическа проводимост на Русенската питейна вода. Моля за извинение.
: 15.07.2011г 17:05ч
Цитат на: изгубеният рай - 15.07.2011 17:15

Клипчета и снимки във темата ми "изгубеният рай"

Велина ти си лъжкиня. Тия клипчета са направени веднага след като си заредила магазина със стока преди бая време.
Аз като минах през магазина ти вчера не видях нито един нормално изглеждащ корал да не говорим за колко мъртви и куп низши водорасли.
Моето предложение не беше да заблуждаваш хората с търговски парчета а да покажеш какво е положението сега, за да се види какво е състоянието на твоите корали след като са престояли значително време в осолена чешмяна вода.
Къде е Горгонията която щеше да оживее. Видях я покрита с водорасли и тотално мъртва като бях в магазина ти.
Морска акваристика не се прави с манипулации и лъжи а със знания.

изгубеният рай

Цитат на: Aquadream - 15.07.2011 17:27
Направих корекция на грешката която допуснах по данните за електрическа проводимост на Русенската питейна вода. Моля за извинение.
: 15.07.2011г 17:05ч

Велина ти си лъжкиня. Тия клипчета са направени веднага след като си заредила магазина със стока преди бая време.
Аз като минах през магазина ти вчера не видях нито един нормално изглеждащ корал да не говорим за колко мъртви и куп низши водорасли.
Моето предложение не беше да заблуждаваш хората с търговски парчета а да покажеш какво е положението сега, за да се види какво е състоянието на твоите корали след като са престояли значително време в осолена чешмяна вода.
Къде е Горгонията която щеше да оживее. Видях я покрита с водорасли и тотално мъртва като бях в магазина ти.
Морска акваристика не се прави с манипулации и лъжи а със знания.

Чек сега да ти влезнем в тона куку изперкало...ти не помниш ли за какво спорим...От 5 години само чешмяна вода ползвам...вчера,онзи ден,миналия месец миналата година.И довечера ще пусна снимки от днес специално на онзи корал дето ти излеждал умрял откачалко нарцистична :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-|
END!!!

Aquadream

Цитат на: изгубеният рай - 15.07.2011 18:19
Чек сега да ти влезнем в тона куку изперкало...ти не помниш ли за какво спорим...От 5 години само чешмяна вода ползвам...вчера,онзи ден,миналия месец миналата година.И довечера ще пусна снимки от днес специално на онзи корал дето ти излеждал умрял откачалко нарцистична :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-|
Само снимки от мен или друг безпристрастен към случая колега са валидни.
Пак казвам че си лъжкиня. Това което показваш на хората не е истина. Аз видях с очите си.
Разбирам, че искаш да печелиш време и да направиш още някое подобрение за защита на лъжите си, но това което видях и това което демонстрираш с търговски видео материал не са едно и също нещо.
А между другото ти нямаш и не си имала рифов аквариум от 5 години, а от доста по-малко време. Нали и аз познавам хората в този град и те говорят.
Вземи научи как се прави рифов аквариум и престани с лъжите си и селските свади.
Наистина взех да се уморявам от гадното ти отношение.

DISCUSBG

 Сега остана и Дикенс да дойде да види и каже, или Алеко............абе най-добре Калеко Алеко! *ROFL* *ROFL* *ROFL*
Не знам!

Aquadream

Цитат на: DISCUSBG - 15.07.2011 18:36
Сега остана и Дикенс да дойде да види и каже, или Алеко............абе най-добре Калеко Алеко! *ROFL* *ROFL* *ROFL*
Ми да. Ама няма да видят нищо ново. То по Българско винаги е било така. Един мете, друг сере. :-D

изгубеният рай

единственния коментар който от тук нататък мога да направя е  :-|
и на който не му беше ясно вече му стана че се опитваш да се заяждаш
Аз неща да те помирисвам а ти в магазина искаш да идваш айде недей и без теб ще минем *bg*
END!!!

Danyel

Темата стана боза!
Беше интересна темата в началото, но сега вече е противна. Няма ли малко да се изчисти?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2FFord%2Fm9273.gif&hash=bdce7463b1b94eb26ae78d448fe0ca908391344b