• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Чешмяна вода в рифов аквариум. ДА или НЕ?

Започната от Асен Евгениев, 13.07.2011 21:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DISCUSBG

Даже има доста неща още да се напишат по темата - осмозата/конкретно мембраната!/ не премахва производни на Хлор, Нитрати, Нитрити, Фосфати и Силикати...............има други средства и начини....
Ама в БГ всеки разбира от всичко и е Специалист - за това избягвам да пиша тук! *bg*
Не знам!

Aquadream

Цитат на: изгубеният рай - 15.07.2011 18:59
единственния коментар който от тук нататък мога да направя е  :-|
и на който не му беше ясно вече му стана че се опитваш да се заяждаш
Аз неща да те помирисвам а ти в магазина искаш да идваш айде недей и без теб ще минем *bg*
Какво ще кажеш за друг човек от форума. Ако трябва дори ще му осигуря безплатен транспорт ако е от друг град.
Ако имаш някакво достойнство ще трябва да допуснеш някой да потвърди или отхвърли думите ти.

камен чочев

Цитат на: DISCUSBG - 15.07.2011 19:13
Даже има доста неща още да се напишат по темата - осмозата/конкретно мембраната!/ не премахва производни на Хлор, Нитрати, Нитрити, Фосфати и Силикати...............има други средства и начини....
Ама в БГ всеки разбира от всичко и е Специалист - за това избягвам да пиша тук! *bg*
Една система за обратна осмоза, освен мембрана има и други работи и вие, "специалисте" най-добре го знаете. Няколко механични предфилтри, активен въглен, смола за фосфатите.
P.P.
И може да продължите да не пишете.

DISCUSBG

 Камене, на теб след толкова боза и л***а , пише ли ти се???Аз не искам след всяко мое мнение да споря по 6 страници!И никога не съм твърдял , че съм Специалист - това ти току що ми го приписа!
Не знам!

камен чочев

Цитат на: DISCUSBG - 15.07.2011 19:28
Камене, на теб след толкова боза и л***а , пише ли ти се???Аз не искам след всяко мое мнение да споря по 6 страници!И никога не съм твърдял , че съм Специалист - това ти току що ми го приписа!
Знаете ли, най-лошото е че това го четат и хора, които имат интерес, биха започнали с това готино хоби и какво ще научат... ами не се знае. А понеже някои са спонсори си пишат, каквото им хрумне. Ама айде. Дано четат и други форуми, на други езици. А за специалиста - не е лъжа (донякъде). И със сигурност знаете какво е система за обратна осмоза.

DISCUSBG

 Не само спонсорите и модераторите си пишат каквото им хрумне - всички го правят!
Точно поради този факт избягвам да пиша тук, а и във всички форуми.Все трябва да спорим за нещо, а от това нищо не се постига - само скандали!
Обратна осмоза знам какво е , даже и как работи.Знам и какви са недостатъците на предлаганите и как могат да се подобрят!
Но пак казвам - никога не съм претендирал, че съм Спец, че всичко знам и всичко мога!.......Усещаш ли как започваме пак да спорим....
Не знам!

камен чочев

Цитат на: DISCUSBG - 15.07.2011 19:51
Не само спонсорите и модераторите си пишат каквото им хрумне - всички го правят!
Точно поради този факт избягвам да пиша тук, а и във всички форуми.Все трябва да спорим за нещо, а от това нищо не се постига - само скандали!
Обратна осмоза знам какво е , даже и как работи.Знам и какви са недостатъците на предлаганите и как могат да се подобрят!
Но пак казвам - никога не съм претендирал, че съм Спец, че всичко знам и всичко мога!.......Усещаш ли как започваме пак да спорим....
Когато в спора водещ е добрия тон, то от него има полза  *bg*

DISCUSBG

 То в спора се раждала истината , стига да бил конструктивен!
Ти да виждаш тук такъв, или аз съм сляп.............
Не знам!

изгубеният рай

Цитат на: Aquadream - 15.07.2011 18:32
Само снимки от мен или друг безпристрастен към случая колега са валидни.
Пак казвам че си лъжкиня. Това което показваш на хората не е истина. Аз видях с очите си.
Разбирам, че искаш да печелиш време и да направиш още някое подобрение за защита на лъжите си, но това което видях и това което демонстрираш с търговски видео материал не са едно и също нещо.
А между другото ти нямаш и не си имала рифов аквариум от 5 години, а от доста по-малко време. Нали и аз познавам хората в този град и те говорят.
Вземи научи как се прави рифов аквариум и престани с лъжите си и селските свади.
Наистина взех да се уморявам от гадното ти отношение.

Клипчетата са отпреди два месеца горе долу(направени са за клиент и накой от коралите са при него,като си такъв дедектив поразрови се тук там и ще разбереш откога са при него)
Тези аквариуми са работни(пояснение за малоумници:продавам от там и няма как да изглеждат по един и същ начин,но водата е една и съща)Не съм знаела че при всяко зареждане трябва да има снимков материал,но вече ще го правя заради големия интерес към това а не заради теб.А сега малко снимки от наличнос от "мъртви корали и изтормозени риби"според някой
































END!!!

Aquadream

Цитат на: изгубеният рай - 15.07.2011 21:00
А сега малко снимки от наличнос от "мъртви корали и изтормозени риби"според някой

Велина ти просто не знаеш кога да спреш с лъжите. Няма ли да се засрамиш. АЗ БЯХ В МАГАЗИНА ТИ И НЕЩАТА НЕ ИЗГЛЕЖДАТ КАКТО ГИ ПРЕДСТАВЯШ.
Докога ще продължаваш с тази простащина?
Всеки с малко опит с компютри ще види от самолет че симките ти са бъзикани с Фотошоп или друга програма.
Да не говорим, че показваш Анемония дето я няма при теб, поне не жива.
Аз между другото изпратих един от моите работници да види с очите си какво е полижението при теб и човека потвърди, че морските ти аквариуми не са това което показваш в интернет.
ДОКОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАШ ТАЗИ МИРИЗЛИВА РЕКЛАМА И ОТВРАТИТЕЛНИ ЛЪЖИ? НЯМА ЛИ ДА ИМА КРАЙ?   
: 15.07.2011г 21:09ч
Моля модераторите да прекратят тази тема или да спрат тази жена от това безумно държание. Не виждам смисъл да продължавам след като има хора които упорито пробутват невежеството си и настояват някой да ги слуша.

Nikiengi

Моля да ме извините за коментара, ама ми е много интересно вие двамата се нападате все едно сте били някога гаджета! Нищо лошо не искам да кажа ама на това ми заприлича! :-D :-D :-D

изгубеният рай

Цитат на: DISCUSBG - 15.07.2011 20:22
То в спора се раждала истината , стига да бил конструктивен!
Ти да виждаш тук такъв, или аз съм сляп.............
1./Да така е, ала явно някои хорица са толкова тесногръди , че не искат да видят истината.........
В спора се ражда истината да вярно е ...но за какъв спор иде реч....

Самата тема бе"За или против чершмяната вода".... И аз като човек който никога не е ползвал осмозна вода казах какъв е моят опит в морската акваристика и как съм процедирала ...Не съм задължавала никой да ме следва в делата ми ,обаче нали трябва да се покажем и идва ред на
номер -2
Ето го и него........./Разказ от Хайван Вазов?
А той е човека с марурите или така нареченият Акваскейпър........Абе Градинарю мил как тата изведнъж ти светна ламбата ,че взе да даваш съвети за неща за които само можеш да мечтаеш
ходила съм и съм пребивавала не само у "Ханглийско",нооооооооооооооо никога не съм парадирала с това ,както прави едно русенско плашило.../БРАДЯСАЛ ,ЛИГАВ, КИЧУРЕСТ ......каращ Френска  кола  с английски номера и обратна дирекция......както  му мяза....../И АКО НЯКОЙ СМЯТА ЧЕ не е така НЕКА КАЖЕ.............











END!!!

ludiqdoctor

Машала, ашколсум, евала и не на последно место АФЕРИМ бе скъпи колеги!!! Очарован съм от вас!!! Та за какво ставаше дума изобщо в темата...? Питам за замисъла на автора, ама... то май вече няма значение. Не че нещо лошо, но мисля че имам една много по-хубава идея: да се съберем един ден, да се видим очи в очи и да се наговорим по нашенски, за нашите си неща и неразрешими спорове, а? А тук да се пишат само свестни и културни неща, че така ако някой се интересува пък не разбира поне с нещо да сме полезни на човечеца. Какво ще кажете?
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

MeTogu

Цитат на: изгубеният рай - 15.07.2011 18:19
Чек сега да ти влезнем в тона куку изперкало...ти не помниш ли за какво спорим...От 5 години само чешмяна вода ползвам...вчера,онзи ден,миналия месец миналата година.И довечера ще пусна снимки от днес специално на онзи корал дето ти излеждал умрял откачалко нарцистична :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-|
Чакай сега колежке.Айде да не вкарваме народа в заблуда.Може някой неща да са леко преувеличени но ....
Това с акваристиката дето се занимаваш е от около може би 3 години,и то аз те бутнах в тази нсаока.А с морската акваристика се сблъска може би преди 2 години.Аз и мъжа ти Илиян (с ник KapitanNemo) ходихме  до София да купуваме аквариум по обява.Не казвам че по едно време аквариум изглеждаше добре,както е на снимките,но .... скоро не съм минавал обаче от последното минаване правя разлика и тя е огромна.
Аз самия имах доста чист аквариум с малко обитатели и корали,който потдържах без осмозна вода,с канистър и доста течение.Радвах му се колко добре се развиваше,но малко по-малко си дадох сметка че нещо ми липсва и не се справям добре.Реших да се откажа по финансови причини.
А на чочев ще кажа,че постовете ми в темата не са по темата защото все трябва да се отбранявам от някой нападки на колеги на който съм трън в очите.Мисля че това ще е посления ми пост в темата защото може да се излезе извън контрол.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

изгубеният рай

Цитат на: Aquadream - 15.07.2011 21:20
Велина ти просто не знаеш кога да спреш с лъжите. Няма ли да се засрамиш. АЗ БЯХ В МАГАЗИНА ТИ И НЕЩАТА НЕ ИЗГЛЕЖДАТ КАКТО ГИ ПРЕДСТАВЯШ.
Докога ще продължаваш с тази простащина?
Всеки с малко опит с компютри ще види от самолет че симките ти са бъзикани с Фотошоп или друга програма.
Да не говорим, че показваш Анемония дето я няма при теб, поне не жива.
Аз между другото изпратих един от моите работници да види с очите си какво е полижението при теб и човека потвърди, че морските ти аквариуми не са това което показваш в интернет.
ДОКОГА ЩЕ ПРОДЪЛЖАВАШ ТАЗИ МИРИЗЛИВА РЕКЛАМА И ОТВРАТИТЕЛНИ ЛЪЖИ? НЯМА ЛИ ДА ИМА КРАЙ?   
: 15.07.2011г 21:09ч
Моля модераторите да прекратят тази тема или да спрат тази жена от това безумно държание. Не виждам смисъл да продължавам след като има хора които упорито пробутват невежеството си и настояват някой да ги слуша.

George, everyone, ACCEPT YOU can come to my store and see for themselves if the photos are real or photoshoped
Гоше всеки ОСВЕН "ТЕП" е добре дошъл в магазина ми и да се увери дали снимките са реални.

END!!!