• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 08:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Чешмяна вода в рифов аквариум. ДА или НЕ?

Започната от Асен Евгениев, 13.07.2011 21:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Nikiengi

Май ние по-неопитните, от заформилите се спорове в тази тема нищо повече няма да научим. Не може ли първо да се завърши тази тема, пък тези, които предпочитат чешмяна вода да пуснат нова тема, където да се аргументират защо може да се използва, пък вече всеки от нас да си направи изводи и да риши сам как да си прави соленоводния (рифовия) аквариум! А много ми се иска да разбера ако ви събера всички заедно на по бира (мастика, уиски и друго кой каквото предпочита), дали няма да стигнете до единно решение! Аз черпя!!! *DRINK* :-D

Aquadream

Цитат на: tonino - 15.07.2011 08:12
Тук май има някаква грешка :-)
Има да. Говоря за 50 uS/cm соленост. Снощи правих всичките измервания до 12.30 в продължение на около два часа и ми се събраха очите от куп цифри. Извинения за грешката.

N.Nobs

Методи, при положение че не си наясно с темата защото "не съм имал достатъчно време да намеря и прочета" въз основа на какво според теб ще се включиш в темата, пък и ще дадеш компетентно мнение? А ако мнението ти не е по темата нали знаеш че се нарича спам и се толерира само в подфорум "Лафче"? А ако въпреки това си наясно със ситуацията ще приема че си трол (а аз не обичам троловете) и тогава санкциите ще бъдат по-сериозни.

#Изгубеният рай - за съжаление не успях да се насладя на рифовия брутализъм във Фейсбук тъй като албумите са недостъпни. Дали има друг начин да се доберем до снимките, че да заплакнем очите?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

изгубеният рай

Нямам нищо против темата,но селското събрание го започна колегата цитирайки ми името в началото ей тъй уж междудругото...

"#Изгубеният рай - за съжаление не успях да се насладя на рифовия брутализъм във Фейсбук тъй като албумите са недостъпни. Дали има друг начин да се доберем до снимките, че да заплакнем очите?"

Ще проверя,ако нестава ще ги пусна в моя раздел.
END!!!

tonino

Цитат на: Aquadream - 15.07.2011 09:30
Има да. Говоря за 50 uS/cm соленост. Снощи правих всичките измервания до 12.30 в продължение на около два часа и ми се събраха очите от куп цифри. Извинения за грешката.
Да...50uS/cm соленост!!!В тези единици се измерва проводимостта на водата,а на океанската вода е около 50 mS/cm(което е много повече).Не бъркай TDS с ESD.

Aquadream

Цитат на: изгубеният рай - 15.07.2011 07:22
Калций-420-450 без да добавям нищо
магнезий-1200-1400 и тн.
Това не е цитат защото не съм използвала тази дума...
И тия сойности ги измери с какво? Кантар от пазара може би? Теста е все още у мен, а ти дори не си и виждала какво представлява.
Колкото до злепоставянето...още се чудя как знаещ като теб ще каже че  кристалите които донесе в маг. стават за сладководен аквариум,или как ще сложиш ЦИТИРАМ'брутално' риби в аквариум натъпкан с химия. Чудиш се защото си невежа и не знаеш че Калцит е практически неразтворима във вода форма на Калциев Карбонат. Относно химия в сладководен аквариум- не си ли чувала че рибите никъде по света не живеят в дестилирана вода, а се намират и доста растения наоколо. Как мислиш тези растения се хранят, с усмивките на рибите? Има правилен химически баланс във всяка екосистема и той не е базиран на ЧЕШМЯНА ВОДА, невежа жено.И как толкова "прецизен"и даващ толкова пари за хобито си си купува ph мерър (китайски) щото е евтин...ако беше любител да те разбера ама нали си професионалист *dontknow*Аз имам и професионални и любителски средства за работа. А ти да не искаш да кажеш на цяла Българъя, че продаваш боклуци?.Имам и друго какво да напиша но ще ти го оставя за десерт(каквото повикало това се обадило)Това което повика са научни правила и точни измервания а това което се обади невежи повърни.ЗАСРАМИ СЕ.
Незнам какво си очаквал но аз не съм мишка и няма да бъда,и да се повторя НЕ ПОНАСЯМ ЛИЦЕМЕРИЕТО. 
И ако повечето от тук пишещите споделяха опит а не гугъл бихме били много по полезни.А ти колега какъв опит имаш в тази сфера,та чак не се сещаш какво се измерва...
Ровейки из форума виждам че доста колеги използват чешмяна вода и не само за соленоводни,при това направо от чешмата...че и магазини..
"Колега" камен чочев не те знам какво четеш но ако продължаваш с такива темпове да пълниш "рифовия" си аквариум ще се сблъскаш със цияно от които можеш да се избавиш единственно с рестарт(отдавна не си го пускал да му се порадваме)
И ако някой иска да заповяда във фейсбук "изгубеният рай"да погледа малко рифов брутализъм с чешмяна вода ]:->
Снощи се потрудих за благото на всички тука за да се знае какви са последиците от употреба на неправилни средства в аквариум. Тестовете които изпозвам са по скъпи от стоката в магазина ти мадам. А ти заявяваш гордо, че ми продаваш любителски боклуци. Кой е лицемера?
На бълвоча ти относно моя опит вече отговорих. Да те науча ли сега и как се четат постовете тука?
: 15.07.2011г 10:10ч
Цитат на: изгубеният рай - 15.07.2011 09:40
Нямам нищо против темата,но селското събрание го започна колегата цитирайки ми името в началото ей тъй уж междудругото...

"#Изгубеният рай - за съжаление не успях да се насладя на рифовия брутализъм във Фейсбук тъй като албумите са недостъпни. Дали има друг начин да се доберем до снимките, че да заплакнем очите?"

Ще проверя,ако нестава ще ги пусна в моя раздел.
Имаш ли нещо против да дойда в магазина ти днес и да снимам с Canon EOS 600D рифовите ти аквариуми та да могат всички да се насладят тука. Или ще подхвърляш Фейсбук пенизи?

N.Nobs

Цитат на: tonino - 15.07.2011 09:50
Да...50uS/cm соленост!!!В тези единици се измерва проводимостта на водата,а на океанската вода е около 50 mS/cm(което е много повече).Не бъркай TDS с ESD.

Само за справка - електропроводимоста на морската вода е 51500 µS/cm.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

tonino

 
Цитат на: N.Nobs - 15.07.2011 10:14
Само за справка - електропроводимоста на морската вода е 51500 µS/cm.
51500 µS/cm = 51.5 mS/cm

За другото.... :ranting:.... :karamse:.... >:o...... *CRAZY*.... :'(...... *SORRY*...... *bg*!!

изгубеният рай

 :-) ей на това му се казва бг манталитет.
Това какво съм искала да кажа всички го разбраха  ;-)даже и ти и затова злобееш и обиждаш защото си безсилен пред фактите.
Нямам нужда от фотографските ти умения нито от едночасовите ти нарцистични словоизлеяния от сорта на "всички в този форум са селяни,никои нищо не разбира,аз сам......,аз съм.....и тн.Пък изведнъж ти станаха колеги и искаш да си им от полза *JOKINGLY*

не предполагах че си на чак такова ниско ниво та да си позволяваш лични обиди.Апропо няма как де ме обидиш каквото и да пишеш защото не си ми на нивото *privet*
END!!!

tonino

Цитат на: Aquadream - 15.07.2011 00:43
Параметри на Русенската питейна вода.

Нитрати  - 12мг/Л    -  60 пъти по-висока концентрация от препоръчваната за рифов аквариум.
Нитрити  -  0.0375мг/Л 
Амоняк    -  0
Фосфати -  0.12мг/Л -  4 пъти над допустимата клонцентрация за рифов аквариум. 24 пъти над типичната концентрация в океаните.
Силикати -  >6мг/Л   - концентрация извън скалата на измерителния тест. Над 3 пъти по-висока концентрация от препоръчаната за рифов аквариум.
Желязо    -  0
Карбонатна твърдост - 13 dKH - Над препоръчаната стойност за Карбонатна твърдост в рифов аквариум 7 - 11 dKH.
Генерална твърдост   -  13.8 dGH
ESD  -  400 uS/cm  -  Приблизително 8 пъти по-висока електрическа проводимост от общоприетата за рифов аквариум от 50 uS/см.
..........
Ако гореспоменатите измервания не са достатъчно убедителни за теб за да спреш рекламата на чешмяни "рифови" аквариуми, в такъв случай бъдещи дискусий с теб ще са безсмислени.
..........
До тук добре.Сега трябва да продължите и да тествате:
1. чешмяна вода + рифова сол
2.същата рифова сол + ро вода
И по нататък влиянието на едната и другата в работещ аквариум.Ама, както се карате до никъде няма да я докарате :popcorn:

Aquadream

Цитат на: изгубеният рай - 15.07.2011 10:25
:-) ей на това му се казва бг манталитет.
Това какво съм искала да кажа всички го разбраха  ;-)даже и ти и затова злобееш и обиждаш защото си безсилен пред фактите. Точно за фактите говорим тука. Нека да ги снимаме тия факти още днес.Нямам нужда от фотографските ти умения нито от едночасовите ти нарцистични словоизлеяния от сорта на "всички в този форум са селяни,никои нищо не разбира,аз сам......,аз съм.....и тн.Пък изведнъж ти станаха колеги и искаш да си им от полза *JOKINGLY*Имаш ли още клевети под мишницата си. Дай ги всичките тука. Обаче снимки ще свършат по-добра работа.
не предполагах че си на чак такова ниско ниво та да си позволяваш лични обиди.Апропо няма как де ме обидиш каквото и да пишеш защото не си ми на нивото *privet*Нека да попитаме участниците в тази тема кого и как съм обидил. За нивото то се вижда от постове и коментари.
Та ще правим ли снимки или ще отклоняваш въпроса със селски свади?
: 15.07.2011г 11:11ч
Цитат на: tonino - 15.07.2011 11:34
До тук добре.Сега трябва да продължите и да тествате:
1. чешмяна вода + рифова сол
2.същата рифова сол + ро вода
И по нататък влиянието на едната и другата в работещ аквариум.Ама, както се карате до никъде няма да я докарате :popcorn:
Ми нали за това става въпрос. Ако чешмяната вода съдържа толкова много Калций и Магнезий как морските соли ще се добавят без всичко да излезе тотално от баланс. Няма начин да се получи.

Ilianidis

Да не забравяме,че е необходимо и по градове,една с друга еднакви води няма.Местната Пазарджишката е гадна за сладководен,камо ли за морски,за пиене да не споменавам,човека е най-устойчивата гадина.Но има балкански води,що пък и да не може?!
Друго дето ме интересува,не се ли добавя калциев хипохлорид-хлорна вар за обеззаразяване на чешмяната вода,защо се споменава хлорамин?И това ли го има?Мисля не са едно и също нещо.

Aquadream

Цитат на: Ilianidis - 15.07.2011 11:45
Да не забравяме,че е необходимо и по градове,една с друга еднакви води няма.Местната Пазарджишката е гадна за сладководен,камо ли за морски,за пиене да не споменавам,човека е най-устойчивата гадина.Но има балкански води,що пък и да не може?!
Друго дето ме интересува,не се ли добавя калциев хипохлорид-хлорна вар за обеззаразяване на чешмяната вода,защо се споменава хлорамин?И това ли го има?Мисля не са едно и също нещо.
Калциев Хипохлорид не се използва за обеззаразяване на питейна вода а газ Хлор. Ако прочетеш по-внимателно описанието на Хлорамините ще видиш, че не са едно и също с хипохлоридите. Хлорамина се получава в следствие на химическо взаимодействие на разтворен газ Хлор във водата който се добавя за обеззаразяване. Прегледай описаните по-горе в темата химически реакции.
Също се използват химически съединения които след прибавянето им във водата освобождават Хлор, но крайния резултат е пак образуване на хлорамини.

tonino

Е, няма да се получи...Започваш нещо и спираш на средата (че даже и в началото).То беше ясно ,че чешмяната вода няма да е като РО още от самото начало.Защо прави тези тестове Aquadream?
Вместо да се карате с изгубения рай,трябваше заедно да го направите.Ами вземете направете тестове на един неин аквариум,на водата която използва,какво става след ден-два-седмица след подмяна.Използвайте следващия път ро вода и така....А вие с рогата напред.
Ако има някакъв конфликт между вас не е тук мястото да го разрешавате.

изгубеният рай

Цитат на: tonino - 15.07.2011 12:01
Е, няма да се получи...Започваш нещо и спираш на средата (че даже и в началото).То беше ясно ,че чешмяната вода няма да е като РО още от самото начало.Защо прави тези тестове Aquadream?
Вместо да се карате с изгубения рай,трябваше заедно да го направите.Ами вземете направете тестове на един неин аквариум,на водата която използва,какво става след ден-два-седмица след подмяна.Използвайте следващия път ро вода и така....А вие с рогата напред.
Ако има някакъв конфликт между вас не е тук мястото да го разрешавате.


Съгласна съм,и ако тук целта не беше заяждане и проява на нарцисизъм от страна на колегата можеше да се получи интересна тема.
За съжеление(както всички разбраха) не е така.
END!!!