• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 19:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от 4i4oico, 12.07.2006 17:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rraq

 понеже и аз имам една рибка женска хелер и е  сама в аквариума-понеже другите ми умряха  и имах подозрения че  е бременна и наистина е така и попитах в зооо магазина как така сама хелерка ще забременее и ми казаха че точно при хелерите  е вузможно дори те могат да си сменяват пола.Ако са раждали 5-7 пъти пак може да си промени пола      :-)

Асен Евгениев

Цитат на: rraq - 07.04.2010 19:12
понеже и аз имам една рибка женска хелер и е  сама в аквариума-понеже другите ми умряха  и имах подозрения че  е бременна и наистина е така и попитах в зооо магазина как така сама хелерка ще забременее и ми казаха че точно при хелерите  е вузможно дори те могат да си сменяват пола.Ако са раждали 5-7 пъти пак може да си промени пола      :-)
Не се е самоосеменила чрез смяна на пола. Забременяла е от хетеросексуална връзка. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nikolaytoshev

Цитат на: rraq - 07.04.2010 19:12
понеже и аз имам една рибка женска хелер и е  сама в аквариума-понеже другите ми умряха  и имах подозрения че  е бременна и наистина е така и попитах в зооо магазина как така сама хелерка ще забременее и ми казаха че точно при хелерите  е вузможно дори те могат да си сменяват пола.Ако са раждали 5-7 пъти пак може да си промени пола      :-)

Тоя в магазина те е метнал. Няма риба дето да си сменя пола. Освен, ако не се казва Азис *CRAZY*

risteto


Caxapa

Цитат на: m_milena - 30.03.2010 17:03
здравейте, след като намерих отговора за накъсаните опашки на някои от мъжките ми гупи ( голямо количество смяна на водата, водещо до рязка промяна на параметрите) бих искала да ви попитам колко време трябва да мине, за да я сменя отново. аквариумът ми е 120 литра и е стартиран преди година и половина.  до сега сменях по 20 литра всяка седмица, като сифонирах частично дъното. миналата седмица обаче изхвърлих голяма част от растенията и сифонирах на мястото където преди това те бяха засадени (голяма мръсотия беше). от тогава тези с накъсаните опашки са и леко унили. какво ще ме посъветвате? предварително ви благодаря
Здравей! Зависи какво имаш предвид под параметри на водата. В моите аквариуми плуват предимно хелери, гупи и молинезии и им се накъсват опашките от несменена вода. Зависи и от грунда който имаш а и дали добавяш (химии) във водата. На моите 120 литрови сменям повече от 20 литра- някъде до към 40л. и рибите са ми добре. Преди сменях по 20л. и гупите ми бяха като парцалени кукли в опашките нацепени. Унилите риби може да са от всичко. Прекалено много детрит се е просмукал между камъчетата и като си го разбутала грунда се е активирал. Като добавка и прясна вода(дори и престояла) става реакция и се повишава нивото на амоняка. За чисти и добри аквариуми с весели и жизнени рибки трябва да спазваме всички изисквания. Само смяна на вода не става или прекалено честото сифониране на грунда също не е добре.

nice_girl87

Имам въпрос относно молинезии-2 мъжка и женска. Често по тялото им излизат подутинки, приличащи на пъпки, които след това изчезват. Знае ли някой каква е тази болест, от какво се получа и  как се лекува?

Дида 78

Здравейте! Искам да Ви попитам, женска плата с каква друга живородка може да се крастоса?
Питам защото имам женска която е родила в общия аквариум и до сега ги ловях :-D а нямам мъжка плата имам хелер самотник който си изтрепа женската.
Може ли да са от хелера!?
Благодаря предварително!

vasso


Дида 78

Нямала съм такъв случай а бях чела, че се кръстосват а дали е възможно без мъжки защото мязат на и аз незнам на какво  :-D половината приличат на платата черни опашки с червено тяло а другите са дюз червени.
Какви излизат от такива кръстоски!?

vasso

Може да е била бременна още от магазина. Преди около над 10 години съм гледал хелери за последно, имаше и плати и като че ли имаше такива кръстоски. Не се получават особени природни шедьоври според мен.

Дида 78

Платата е от 4 месеца в нас, мъжката се гътна отдавна, не само хелера ще е виновника. Бебоците са много красиви, но ме е яд че незнам какви ще станат -хелероплати *YAHOO*

nice_girl87

Здравейте!Имам един въпрос относно женска молинезия. Преди  3 дена роди-за съжаление обаче успях да спася само 18 сладки шарени рибчета.В деня след самото раждане майката беше добре,но от 2  дни насам се върти в кръг постоянно -по  часовниковата страна- и на никъде другаде не завива. Блъска се в стените,а иначе си хапва.
Някой знае ли от какво се е получило това- от раждането ли,дали ще се оправи?
Благодаря ви за помощта. :-)

Bolta

Аз не мога да ти помогна , но само искам да кажа , че и при мен това се случи , само че с мъжка гупа . Така , че може и да не е от раждането .

nice_girl87

Ами всъщност аз видях,че перките й се накъсват и мисля, че това е причината.Незная обаче от какво :-(

pitbull969696

Здравейте! Аз имам едно сомче,но незнам дали е мъжка или женска пододата му  Калихтис.   *dontknow* :-) Мерси предварително!