• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 22:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от 4i4oico, 12.07.2006 17:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Harry1976

Цитат на: wwladoo - 19.08.2009 16:32
При живородките има един ефект,при едно зачеване-оплождане,може последвалите раждания да са няколко.............т. е. когато е нямало мъжки евентуално.

Да, зная че е така, но нямам представа нито къде е била, нито от какво рибе е надула коремчето . :) А знаеш ли колко дни продължава бременността при вариатуса?
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

wwladoo

Цитат на: Harry1976 - 20.08.2009 11:22
Да, зная че е така, но нямам представа нито къде е била, нито от какво рибе е надула коремчето . :) А знаеш ли колко дни продължава бременността при вариатуса?
Няма разлика почти при вариатус бременноста--продължението е както при плата,хелер и т. н.  и зависи и от условията на гледане!И няма смисъл да пишеш постоянно това Владо,почваш да дразниш,има достатъчно компетентни колеги във форума!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Harry1976

Цитат на: wwladoo - 24.08.2009 00:47
Няма разлика почти при вариатус бременноста--продължението е както при плата,хелер и т. н.  и зависи и от условията на гледане!И няма смисъл да пишеш постоянно това Владо,почваш да дразниш,има достатъчно компетентни колеги във форума!!! ;-) :-)
След като всички знаят, защо никой не отговаря? Аз не зная и затова питам.
Пиша цитат до този, на когото отговарям. За пръв път във форум срещам такова отношение! Кой се засяга, защо се засяга, кой се дразни и защо? Това не е нормално общуване. Минавам на ЛС. Така няма да дразня никого.

: 24.08.2009г 11:11ч


Ще се опитам да снимам и покажа един от мъжките си гупи. Прилича на хибрид тукседо - тяло синьо, преминаващо в черно, опашката е керемиденочервена, отгоре погледнат е зелен, много е красив... Да ми кажете дали е такъв или е обикновена красива гупи. :)
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Живко

"Размножаване в общ аквариум. Бременност 5 седмици. "

http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=295&vid=1&vsearch=%Xiphophorus%20variatus%
: 24.08.2009г 15:03ч
И една молба!
Вие двамата като не се траете не си пишете в темите или поне се опитайте да спазвате добрият тон.
Доста неприятно е.
Никой не се е родил научен.

wwladoo

Цитат на: Живко - 24.08.2009 15:04
"Размножаване в общ аквариум. Бременност 5 седмици. "

http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=295&vid=1&vsearch=%Xiphophorus%20variatus%
: 24.08.2009г 15:03ч
И една молба!
Вие двамата като не се траете не си пишете в темите или поне се опитайте да спазвате добрият тон.
Доста неприятно е.

Живко,кой е казал че сме се карали или че не се траем,просто му намеквам на колегата в обща тема да не пише--обръщам се, вероятно пак към Владо,защото вече няколко пъти го прави--и това изтъкване не ми е приятно,все пак не съм единствения човек отглеждащ и развъждащ тия видове рибки.Има ЛС,може да ме попита ако иска лично мен--мисля,че е правилно така! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Harry1976

Цитат на: Живко - 24.08.2009 15:04
"Размножаване в общ аквариум. Бременност 5 седмици. "
http://aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=295&vid=1&vsearch=%Xiphophorus%20variatus%
: 24.08.2009г 15:03ч
И една молба!
Вие двамата като не се траете не си пишете в темите или поне се опитайте да спазвате добрият тон.
Доста неприятно е.

Благодаря за информацията.  *offtopicОбещавам да спазвам добрия тон. С Владо нямаме проблеми. :)  *offtopic
: 25.08.2009г 12:12ч
Цитат на: wwladoo - 25.08.2009 07:25
Има ЛС,може да ме попита ако иска лично мен--мисля,че е правилно така! ;-) :-)

*offtopicОк, вече се разбрахме, няма проблеми.  *offtopic
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

bells

Здравейте! Имам една гупа,която я купих скоро и си беше бременна. Корема и стана малко-по квадратен и я отделих в булкан с растения. Днес,преди да изляза видах в бурканчето 2 малки. Преди това също съм я гледала и не е родила по-рано.Гупичката роди 5 рибета,после я чаках,махнах бебетата и я оставих сама с растения.чакам я вече 7 часа и не ражда повече, а още си има корем,но вече черното петно е много малко,почти го няма и то по-скоро е като светло кафяво,а и е горе. Рибката е голяма,не ми се вярва да и е първо раждане, а и има все още голям корем. Сега я върнах в общия аквариум. Да я отделя ли пак?

jodeci

Недей. Можеш да пост-неш и някоя снимка, но предполагам каквото е имало го е родила. И може и да е похапнала малко...  ;-)
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

bells

Ами не знам,сега я гледам отново  черното петно и се е увеличило, а и то си и личи че е бременна. Снимките стамат размазани,защото са от телефон.

Paige_Matthwes

Хелера ми е много голям 9см .Това нормално ли е ?

bigbeer

Цитат на: Paige_Matthwes - 04.09.2009 22:29
Хелера ми е много голям 9см .Това нормално ли е ?

Аз лично съм имал 15 см хелери.. и те си бяха нормални.  *THUMBS UP*

wwladoo

Цитат на: bigbeer - 04.09.2009 22:33
Аз лично съм имал 15 см хелери.. и те си бяха нормални.  *THUMBS UP*
*offtopic  Е  Бира с пържолки и биричка ли ги захранва,а или с банички такива гиганти-15см.рекорда ми е 10-12см.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

bigbeer

Хранеха се с дафния само.. червени лирохелери бяха.. много убави, не съм виждал от много време такива.

goldstar94

хелп еи сега преди да излезна преди 2,3 часа отделих гупата ми в нано аквариума в които ми имаше 2 гупи и като се приберах имаше кам 50 малки гупи  вапроса ми какво да ги правя вътре има нагревател китаиски 2  валиснерии 2 баколи  и грунт 3 см да ги местя ли в некво съдче в които няма грунд или да ги оставя  *dontknow* плс отг. бързо  :-)

NO CARRIER

Сливам темата с тази, където е мястото за такива въпроси.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.