• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от 4i4oico, 12.07.2006 17:04

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Петър Матов

vankata1205, може рибката ти да има ихито. Аз съм пробвал да го лекувам с Нистатин и покачване на температурата на водата, но все неуспешно. Също така може да лекуваш и с Трипафлавин

ventakiss

И аз да се похваля!! Имам 5-6 гупи на които коремчетата им се прибраха (от слабост), почнаха да плуват почти вертикално с много слаби трептения. Жал ми е за тях и ги отделих ги в едно 15л. акв. Освен в мивката има ли спасение за тях????

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Harry1976

Цитат на: ventakiss - 03.02.2013 11:05
И аз да се похваля!! Имам 5-6 гупи на които коремчетата им се прибраха (от слабост), почнаха да плуват почти вертикално с много слаби трептения. Жал ми е за тях и ги отделих ги в едно 15л. акв. Освен в мивката има ли спасение за тях????
Шансовете им са почти нулеви. Можеш да се опиташ да ги третираш с водна баня - терапия във вода с 4-5%-ен разтвор на сол (натриев хлорид) за 5-15 минути, след което да ги върнеш във водата с нормална соленост. Има единични случаи на оздравяване, но като цяло след това рибката не се развива добре, често остава дребна и не на последно място, не може да се размножава.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

ventakiss

а това заразно ли е???? И какво е ???

Петър Матов

Цитат на: ventakiss - 03.02.2013 12:41
а това заразно ли е???? И какво е ???

Според мен са някакви вътрешни паразити, дето ги хапват отвътре

Имам тук при мен една срамежливка, дали и трябва по-специален мъжки, че се опитвам да извадя малки от нея, пък не иска да роди и не иска :)
А иначе е като хамелеон, мени си цветовете, много е красива





Извинете ме за качеството, но трябва да си измия малко стъклата :-D  :-[

Harry1976

Това най-вероятно е вариатус или плата. Трябва й мъжкар плата, хелер или вариатус, за да имаш поколение.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

GoldyFishy

Здравейте,
нов съм във форума и това е първият ми пост тук :-D
Искам да ви попитам средно на колко време раждат молинезиите и мраморните молинезии защото вече чакам едни да раждат но те просто не го правят. С всеки следващ ден очаквам да са родили защото вече са доста дебелички но те не се раждат.
Благодаря предварително! :-)

ventakiss

Имай търпение, няма къде да иде - ще роди !!! А мъжки има ли при тях ??? Горе долу през 40 дни, но си е относително. Сложи снимкаа.

Nikiengi

Цитат на: Harry1976 - 03.02.2013 19:17
Това най-вероятно е вариатус или плата. Трябва й мъжкар плата, хелер или вариатус, за да имаш поколение.
Това си е чист хелер, но тези точна растат бавно, съзряват късно, но пък стават много големи и красиви.

Петър Матов

Цитат на: Nikiengi - 04.02.2013 19:08
Това си е чист хелер, но тези точна растат бавно, съзряват късно, но пък стават много големи и красиви.
Тя си е голяма вече, взех и днес един хелер, дано да успее да направи работата. Много е красива иначе, много и се радвам, забелязвам, че плува по него и го гони, а той горкият бяга и бяга :D

Caxapa

Щом женската гони мъжкаря, не чакай да стане работата. Всеки случай, ТЯ не го гони от мераци  *CRAZY*

Петър Матов

Цитат на: Caxapa - 04.02.2013 20:18
Щом женската гони мъжкаря, не чакай да стане работата. Всеки случай, ТЯ не го гони от мераци  *CRAZY*

Знаеш ли, може да са извратеняци моите риби, кой съм аз да ги съдя  :-D Ще изчакам 1 седмица да видя как ще се развие ситуацията и ако не стане, идва друг на негово място. Де да можех да намеря такъв мъжки, хамелеон като нея  :-[

Caxapa

"извратеняци" при рибите няма, но щом ти се спами давай  *THUMBS UP* за ще заредя  *MODERATOR* през това време

ancitrusa

Цитат на: Петър Матов - 04.02.2013 20:22
Знаеш ли, може да са извратеняци моите риби, кой съм аз да ги съдя  :-D Ще изчакам 1 седмица да видя как ще се развие ситуацията и ако не стане, идва друг на негово място. Де да можех да намеря такъв мъжки, хамелеон като нея  :-[
Хелера не е хамелеон,а обикновен мраморен хелер,има ги навсякъде по зоомагазините.