• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 14:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от 4i4oico, 12.07.2006 17:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa


skorpidos

Здравейте! Надявам се да задавам въпроса си на правилното място и той да не се повтаря...
Днес си взех две плати, една мъжка и една женска и забелязвам, че "ядат" растенията в аквариума, не съм сигурен дали точно ги ядат или само ги чоплят. Това е и въпроса ми, могат ли да навредят по някакъв начин на растенията?
В аквариума имам и скариди ред чери, те в безопасност ли са?

vankata1205

Да попитам може ли плата да се заплоди от хелер, защото аз имам женска плата и мъжки херер а платата ми се жижда доста дебеличка. Платата е от одава и никога не е раждала, а на скоро си взех мъжки хелер и тя всякаш забременя .
Може ли някои да ми отговори !!  *dontknow*

Heartwork

Изключено. Платата от бебе ли си я отгледал ?
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Nikiengi

Цитат на: vankata1205 - 16.01.2013 19:07
Да попитам може ли плата да се заплоди от хелер, защото аз имам женска плата и мъжки херер а платата ми се жижда доста дебеличка. Платата е от одава и никога не е раждала, а на скоро си взех мъжки хелер и тя всякаш забременя .
Може ли някои да ми отговори !!  *dontknow*
Да, може, те са от един и същи разред, но резултата едва ли ще ти хареса!

Harry1976

Не само, че не е изключено, а е и една от най-лесните "кръстоски". Моля колеги, които не разбират, да не дават погрешни мнения. Хелерът и платата (макулатусът) са подвидове на един и същи род. Хелерът - XIPHOPHORUS HELLERII, платата - XIPHOPHORUS MACULATUS. Получава се здраво и жизнено поколение! Някои видове хелери и плати дори трудно или почти не се различават един от друг.  
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

vankata1205

Туко що  се прибрах и видях че са ми се родили гупи. Част от тях обаче са в нещо кото яйце, обвити са в него.
Може ли някой да ми каже ако може по-бързо как да ги спася ???

Caxapa

Родила е преждевремено недоразвити  и няма шанс да ги спасиш. Нормалните които плуват ок, но тези като яйце НЕ.

rosi57575

а един може би тъп за вас въпрос  :-D какво е артемия :-D
: 25.01.2013г 14:02ч
може и да не отговаряте на горния ми въпрос  :-D разбрах какво е артемия но не знам от къде мога да си купя. Ще може ли да ме съветвате от къде мога да си закупя артемия и как да храня малките рибоци с нея :-)

Caxapa

Точно в Габрово няма как да знам къде има но попитай в някой магази за рибки за артемия. Има различни опаковки на яйцата на солничното раче/Артемия/ Някои опаковки са със солта смесини.Други са само яйца, и трябва сам/а да си направиш сместа. А как се излюпва ще намериш  в многобройните теми тук или чрез Гугъл.

vankata1205

Днес ми купиха 2 молинезии. Едната е сребърна /женска/ и една черна /мъжка/.  Та въпроса ми е може ли женската да се заплоди от мъжката, зощото са различни и незнам ????  Може ли някой да ми отговори !!!!

Блогодоря предварително !!!

Caxapa


vankata1205

Ми незнам в магазина казаха че е сребърна
: 27.01.2013г 20:08ч
А можеш ли да ми отговориш но въпроса ??
*dontknow* *dontknow* *dontknow* *dontknow*

Caxapa

Без снимка няма как да позная освен ако намам кристално кълбо и съм врачка.

vankata1205