• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 22:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от 4i4oico, 12.07.2006 17:04

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

toshkovipa

Здравейте! Понеже от скоро имам рибки ми трябва  "точна диагноза"  кога ще роди бременния ми хелер, за да мога на време да го отделя, че новородените да не станат храна за другите рибки  *SORRY*. Благодаря предварително  ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg5.imageshack.us%2Fimg5%2F8132%2F12646303.th.jpg&hash=6f5642a095913e88283530f5e68d0604feed2978

Bai Pe6o


wwladoo

Цитат на: toshkovipa - 12.07.2009 01:49
Здравейте! Понеже от скоро имам рибки ми трябва  "точна диагноза"  кога ще роди бременния ми хелер, за да мога на време да го отделя, че новородените да не станат храна за другите рибки  *SORRY*. Благодаря предварително  ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg5.imageshack.us%2Fimg5%2F8132%2F12646303.th.jpg&hash=6f5642a095913e88283530f5e68d0604feed2978

Здравей колега!!!Точна диагноза --няма по принцип,защото зависи от много фактори.Да не говорим ,че понякога живородките раждат преждевременно при стресови ситуации-- рязка смяна на водата и т. н.Моето мнение е че хелерката ти е бременна, но в начален етап.Когато е готова коремчето и става ръбесто или наречено на наш език пр.   акв. квадратно!!!Почва да плува неспокойно,търси укрития сред растенията!По принцип живородките са винаги бременни ,на определен етап от развитието на оплодените зародиши!Една живородка ражда по няколко пъти с едно оплождане,така че, дори понякога и да няма мъжки тя може да има малки,от предходно оплождане.Ражда на 3-4седмици,в зависимост от големината на женската и това за кой път ражда---различен брой малки!!Прочети в раздела ,за живородки ,има тема поне десет страници по твоя въпрос!!!Темата е---- Кажете ми дали моята рибка е бременна!!!!!Успех!!!!! :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

toshkovipa

Благодаря ти wwladoo  *thanks . Прочетох темата, която ми каза сега остава да го приложа на практика  :-D . За напред ще трябва  да преглеждам по подробно темите в сайта .

wwladoo

 *offtopic Точно така мойто момче,който чете повече и се вслушва в съветите на по опитните по рядко прави фалове!!!!Успех!!!!!! :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

valka111

Здравейте, искам пак да попитам нещо. Възможно ли е гупа да ражда на 2 етапа.Сутринта намерих 4 рибета а на гупата черното не се е махнало и пак си е дебеличка,снощи обаче ми се струваше че беше още по-дебела от сутринта.Дали може да се е стресирала и да е родила преждевременно няколко и след няколко дена пак да роди.В аквариума има още 3 женски,хелер(скоро роди 60,тя не е),молинеза и червена гупа-млада,тя снощи се беше усамотила,но нямаше черно а розово отзад и не беше много дебела.Рибетата са бели на цвят.

dok70

За няколко часа раждането приключва.
На етапи през няколко дни не става.
Има два варианта - две риби са родили или една, но малките са се скрили/ако има къде/ и една част си забелязал по-късно.
Успех в отглеждането и не забравяй да сменяш част от водата на няколко дни!
*THUMBS UP*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

valka111


Harry1976

Здравейте,

искам да попитам някой от вас, вероятно отново Владо, който е имал малки на вариатус и златна молинезия. Заделих и двете вчера в родилка с разделение. На сутринта имаше малки и под двете, тъй като те могат да се смесват в отделението за тях. Нека някой, който е имал такива, да ми каже дали се различават. Разбира се, след 2-3 седмици ще стане ясно. Гледах внимателно и двете женски - и двете са отслабнали. Молинезията се е стопила съвсем, но от друга страна 90 процента от малките бяха под вариатуса, където имаше и едно хайверено зрънце. Та се чудя дали са и от двата вида и мога ли да разбера по някакъв отличителен белег още сега какви са?
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

goldstar94

как мога да различа дали ми е бременна хелерката  *dontknow*

Живко

Цитат на: Harry1976 - 18.08.2009 14:44
Здравейте,

искам да попитам някой от вас, вероятно отново Владо, който е имал малки на вариатус и златна молинезия. Заделих и двете вчера в родилка с разделение. На сутринта имаше малки и под двете, тъй като те могат да се смесват в отделението за тях. Нека някой, който е имал такива, да ми каже дали се различават. Разбира се, след 2-3 седмици ще стане ясно. Гледах внимателно и двете женски - и двете са отслабнали. Молинезията се е стопила съвсем, но от друга страна 90 процента от малките бяха под вариатуса, където имаше и едно хайверено зрънце. Та се чудя дали са и от двата вида и мога ли да разбера по някакъв отличителен белег още сега какви са?

Молинезиите обикновено се раждат с по-широки глави и по-едри.
: 18.08.2009г 15:03ч
Цитат на: goldstar94 - 18.08.2009 14:59
как мога да различа дали ми е бременна хелерката  *dontknow*

Като прочетеш цялата тази тема би трябвало да ти се изясни въпроса.
http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,14568.0.html
После, ако имаш конкретен въпрос за някоя риба питай.
Никой не се е родил научен.

Harry1976

Цитат
Молинезиите обикновено се раждат с по-широки глави и по-едри.

Благодаря, Живко, ще ги разгледам по-подробно отново.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

wwladoo

Цитат на: Harry1976 - 18.08.2009 14:44
Здравейте,

искам да попитам някой от вас, вероятно отново Владо, който е имал малки на вариатус и златна молинезия. Заделих и двете вчера в родилка с разделение. На сутринта имаше малки и под двете, тъй като те могат да се смесват в отделението за тях. Нека някой, който е имал такива, да ми каже дали се различават. Разбира се, след 2-3 седмици ще стане ясно. Гледах внимателно и двете женски - и двете са отслабнали. Молинезията се е стопила съвсем, но от друга страна 90 процента от малките бяха под вариатуса, където имаше и едно хайверено зрънце. Та се чудя дали са и от двата вида и мога ли да разбера по някакъв отличителен белег още сега какви са?
Освен че молинезиите, се раждат по големи и с по широки главички,двата вида се различават осезателно и по цвета,малките на вариатуса са сивкави на цвят ако вариатуса е от тип зелено -червен или червено- жълт(най често срещаните видове).Малките на жълтата молинезия-(златна както си написал)са мътножълти а има и някои с черни петънца.Успех!!!! ;-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Harry1976

Цитат на: wwladoo - 19.08.2009 11:48
Освен че молинезиите, се раждат по големи и с по широки главички,двата вида се различават осезателно и по цвета,малките на вариатуса са сивкави на цвят ако вариатуса е от тип зелено -червен или червено- жълт(най често срещаните видове).Малките на жълтата молинезия-(златна както си написал)са мътножълти а има и някои с черни петънца.Успех!!!! ;-)

Хм... Малко съм разочарован...  :karamse: Благодаря за информацията. Тогава най-вероятно малките са вариатуси. Леко сивеят. Майката е обикновена или хибридна, почти едноцветна, приличаща на гупи с лек жълто-зеленикав оттенък... Но пък при нея нямаше мъжки, когато я взех, тъй че не зная какво е родила, може и хибриди. *mislia* Явно ще се разбере със сигурност след няколко седмици.  *UNKNOWN*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

wwladoo

Цитат на: Harry1976 - 19.08.2009 16:16
Хм... Малко съм разочарован...  :karamse: Благодаря за информацията. Тогава най-вероятно малките са вариатуси. Леко сивеят. Майката е обикновена или хибридна, почти едноцветна, приличаща на гупи с лек жълто-зеленикав оттенък... Но пък при нея нямаше мъжки, когато я взех, тъй че не зная какво е родила, може и хибриди. *mislia* Явно ще се разбере със сигурност след няколко седмици.  *UNKNOWN*
При живородките има един ефект,при едно зачеване-оплождане,може последвалите раждания да са няколко.............т. е. когато е нямало мъжки евентуално.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ