• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.03.2024 12:07

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болни рибки

Започната от neneee, 05.04.2007 22:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

neneee

От няколко дни забелязвам странно поведение на моите рибки.В началото бяха 1-2 сега са болни по голямата част.Всичо започна, когато видях свитите перки на мъжкия ми хелер.Казах си: Едва ли е нещо сериозно ще се оправи. Да, ама не! >:o. На дръгия ден това продължи хелера бе6е по-зле(плуваше на едно място), а трихогастера, бетата и принцесата лежаха на дъното.А на по следващия ден има6е и ранички по златната рибка(май другите риби я бяха накълвали). До сега нямам умряла риба, но има и други пострадали.В интерес на истината трихогастера в момента ми изглежда по-добре, златната и тя(не съм сигурен мойе би е моментно),а молинезиите и анцитрусите не са се разболявали.Моля ви кажете ми каква е тази гадна болест и как мога да оправя положението?

: 05.04.2007г 22:10ч
П.С. Възможно е да се е получило от лакатушенето в температурата(топло е и като си оставя нагревателя температурата стига и минава 30 градуса а като го изключа е стигало наи-ниско то 23-4градуса.

minimalistic

Затова - нагревател с термо реле. По-скъп е от обикновените (не много - 30-тина лева), но поне ще спиш спокойно. За заразата да кажат по-опитните.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg692.imageshack.us%2Fimg692%2F1680%2Fdsc07798.th.jpg&hash=a422d64c9e1202e19fdc542516d2b1a9d44f688b

sloncho

Не ми ми прилича на болест а на скандал в аквариума. Бетите проявяват агресия към други риби с дълги и пищни перки а трихогастерите са си злобни по природа.

А ако ти смяташ че е болест вземи да попълниш формата в болести за да се орентираме за аквариум, риби, вода и т.н.
160 л. (серпи, молинезии); 100 л. (Melanotaenia boesemani, Melanotaenia lacustris, Melanotaenia herbertaxelrodi, Melanotaenia trifasciata, Phenacogrammus,Brycinus longipinnis, Ancistrus) 50 л. (Iriatherina werneri, Red Chery); 24 л. растения; 25 л. (Раци)

neneee

Нее аз имам само една бета и тя е малко стара вече и стои като смачкан парцал.А трихогастера никаква злоба от негова страна не съмзабелязъл.Ще попълня това и ще видим.Но само да допълня, че параметрите на водата не са ми много ясни.И все пак мисля, че е някаква болест.Снощи сложих малко калиев перманганат в аквариума за дезинфекция.

Gad_Man

Ако си мислиш,че е болест пробвай и с това

neneee

Ето линк към темата ми в раздел болести.