• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:08

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Болна златна рибка- моля ви помогнете

Започната от roli_lora, 29.05.2010 20:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

roli_lora

От два дни рибката ми е много унила,а днес просто нямаше сили да плува,както и опашката и перките й укапват.Има апетит,но  я напускат силите.Имам я от 4 години и мнго си си я обичам,моля ви ако някой знае каква е тази болест да ми пише.Надявам се да издаржи и да мога да отида да купя лекарства в понеделник.Благодаря ви предварително!

username_alex

 :-) Може да си оправиш правописа ;)
нямам много опит в акваристиката но на златните им трябват много литри, твоя аквариум колко е ?
а и на 4 години мисля че е пенсионер може да е от старост

evgeni enduro

Цитат на: roli_lora - 29.05.2010 20:39
ПС: имам снимка,но не знам как да я кача


Прати снимката тук : evgeni_enduro@abv.bg  и ще я кача. Дано някой колега да ти помогне!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Лора

Има един въпросник, може да го попълниш за да добием представа за аквариума.

Копирай въпросника и отговаряй срещу всеки въпрос.

http://aquariumbg.com/forum/bolesti/imate-bolna-ribka-popalnete-tova-za-da-vi-pomognem

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

roli_lora

Обем на аквариума: 40 l

Височина:около 30см

Грунд
Дебелина на дъното:.....2 см......
Размер на камъчетата:........нормални...

Осветление:...........имат( 20'' 19 watt-ова пура)

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):..да
Външен филтър л/ч:...........да помпата е за 30 галонов акжариум
Система за СО2: ...........

Филтарът работи непрекъснато.

Дата на стартиране на аквариума:...........

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)
...........последните 10 дни спират тока през работните дни за 6-7 часа дневно

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:...........не

Вода
Сменям по ..4..литра (процента) на всеки..7..дни.
При смяната: Водата е престояла. Водата е с температура ..20..градуса.
Температурата на водата в аквариума е ..24..градуса.

Храна
Видове храна:.tetra за златни рибки
Колко често храните рибките си:....веднъв дневно.
За колко време рибките изяждат порциите си:....няколко минути...

Растения:от известно време нямям-близо година

Риби:
Полово зрели(видове, брой):........2(принцаса и комета)-имам ги от 4 години
Млади риби(видове, брой):........1 прицеса - имам я от 2 години....




raiko

Аквариума е вече малък за тези три риби и смяната на водата, която правиш е съвсем символична. Увеличи смените на водата(поне 1/3 дори 1/2 седмично) и помисли за варианта по-голям аквариум.  Опашката на рибата най-вероятно е нахапана от другите две риби, защото тази рибка е доста отслабнала.Опитай се да разнообразиш менюто на рибите с някаква жива храна или замразена(тубифекс, хирономус).

ПП. Ако имаш възможност отдели тази рибка в друг аквариум, докато се възстанови.

roli_lora

Смяната на водата е синволична,защото филтарът е много хубав и вече 4 години така ги гледам,но знамчче е хубажо да се сменя 1/3 от водата всяка седмица.А за големината на аквариумет отдавна ми се върти в главата,но все си мисля,че са добре и така(всъщност колко литра на рибка се падаше-около 20 ако не се лъжа).Болната риба е най-голямата и не ми се вяржа да дажа на по-малките да я хапят.Приготвих допълнителният аквариум-да пристоъ водата и утре ще я отделя).Дано е това проблемът и най-важното дано си спася дебеланката.

vasso

Еми 4 години не са кратък период. Вече са големи. По 30-40 литра е добре да предвидиш на рибка. И колкото и добър да е филтърът, трябва да сменяш водата при златните в по-големи количества. Изобщо няма значение, че е по-голяма рибката, те пак могат да я тормозят. Колегите са те посъветвали вече как да я спасиш. :-)

raiko

След като отделиш рибката , може да сложиш в аквариума и някакъв антибактериален препарат, за да се избегне възможната поява на бактериална инфекция.
: 30.05.2010г 01:01ч
Цитат на: roli_lora - 30.05.2010 01:50
.....всъщност колко литра на рибка се падаше-около 20 ако не се лъжа.......
Няма готова рецепта за това колко литра вода са нужни на една златна рибка.
Едва ли 20 литра ще са достатъчни за тази от моите златни рибки :-) :


roli_lora

Утре ще я отделя,макар този акватиум да е 20 л,но до понеделник нямам избор и нямам филтар за него,обаче ще пробвам.Още един въпрос- за какво са тези системи за СО2?
Благодаря за бързите отговори!

kdravia

С СО2 системите се подава въглероден диоксид,който е нужен на растенията за да фотосинтезират.
Докато има шарани,ще има и рибари!

galet0

Цитат на: raiko - 30.05.2010 02:06
След като отделиш рибката , може да сложиш в аквариума и някакъв антибактериален препарат, за да се избегне възможната поява на бактериална инфекция.
: 30.05.2010г 01:01ч
Няма готова рецепта за това колко литра вода са нужни на една златна рибка.
Едва ли 20 литра ще са достатъчни за тази от моите златни рибки :-) :




ОЛЕЕ КЪВ' Е ТОЯ МЪРЛЯВ АКВАРИУМ?

evgeni enduro

Цитат на: galet0 - 07.10.2010 22:15

ОЛЕЕ КЪВ' Е ТОЯ МЪРЛЯВ АКВАРИУМ?


Преди три дни питаше с какво се хранят рибките, сега даваш оценка, и то на кой!?
Поне пиши в разделът за общи приказки, ако целта ти е да трупаш мнения!

Нищо лично!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Лора

@ galet0, добре дошла във форума. Като всички начинаещи имаш много въпроси и търсиш техните отговори. Моля те използвай търсачката, ако не намериш отговор на това което търсиш с удоволствие ще ти отговорим.
За да не се дразнят останалите членове на форума, моля запознай се с основните техники в акваристиката. Сигурната съм, че статиите от изкачащото меню в ляво, ще отговори 90% на всеки твой въпрос.
Лек ден и приятно четене.


В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!