• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 10:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Битки между Анциструси

Започната от Bass_Maker, 12.10.2006 15:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bass_Maker

Здравейте! Имам 3 Анциструса в аквариума - 2 воални и 1 обикновен. Напоследък и особено днес наблюдавам изключително ожесточени битки помежду им - явно не могат да си разделят единствения корен в аквариума. Въпросът ми е има ли опасност да се наранят, докато се бият? Притеснявам им се на животинчетата :(
You cannot kill what you did not create...

doncamillo

Не се притеснявай,няма да се наранят.......най-много да се поосмучат tooth
420л Малави М'буна F1
400л Малави Утака
190л Танганайка

Bass_Maker

ОК, спирам да се притеснявам и започвам да им се забавлявам на битките :)
You cannot kill what you did not create...

pSycH0paT

Точно тия рибки си набавят нужни вещества от корените и затова предполагам се "карат" за територията около въпросния корен,но не се притеснявай, ъпсурдно е да се наранят един-друг.

malomir

Не бих бил много спокоен.В моя гьол имам един такъв дзвер.3 пъти съм му пускал компания и трите опита завършваха много-много кофти pop
Оставил съм го сам да се спасява

DarKness

ми аз бях чел в няква руска книга че анциструса си е спокойна рибка, но  ако си заплюе някой корен или дупка настървено гонел от там и по големи от него риби
160л.
M. esterae
L. hongi
L. caeruleus

Bass_Maker

Така е, но само ако са си хвърлили хайвер там... Едното от бебетата Молинезии се беше скрило точно до единия Анциструс и той въобще не му обърна никакво внимание :) А мойте, може би понеже ги пуснах едновременно, нямат никакви проблеми вече. Спряха да се бият. Много рядко вече някой да се поперчи на другия, но вече са си изяснили йерархията и по-слабия бързо отстъпва и не се стига до бой :)
You cannot kill what you did not create...

aquariumista

В моя аквариум така се бяха сбили два мъжкара,че единиа беше на рани около хрилете и се криеше от другия докат му зараснат.Проблема беше един камък  че и една женска май :-D  !