• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариум от niki_s

Започната от niki_s, 23.10.2006 10:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bass_Maker

Сега вече с тия дръвчета ме радва много аквариума :) Не разбирам от подредба на растения и не мога да я коментирам, но пък аквариума много ми харесва :) Само да имаше и малко повечко риба :)
You cannot kill what you did not create...

niki_s

Цитат на: "Stas"
Цитат на: "Trobata"Браво Ники. Много добре изглезда. Но ако растителноста стане по гъста ще стой още по добре.

Напълно подкрепям това мнение.
Събрал си доста красиви растения. Явно и вървят добре.
(Не знам кога е запуснат аквариума и от кога са ти там тези растения.)

Ще започна, че като цяло аквариумчето вади вид и предполагам ти е много приятно да си го гледаш вечер.
Има едно нещо, което ме притеснява - не достигат растенията за преден план. необходими са някакви ниски, които да смекчават резкия преход към дългостеблените.
Зад макрандрата имаш някви зелени треви... премести ги от там. Мен поне ме дразнят.
Има пред нея и някакво самотно зелено растение - и то не седи особено добре, още повече, че е самотно и с няколко листа само.
Зад алтернатерите има доста рехаво пространство. Или там сложи някакво дългостеблено (може това, което е зад макрандрата) или пък някакъв по-сериозен корен и/или камък.

Пожелавам ти за конкурса аквариумът ти да стане перфектен!


Ами да прав си за предният пла това и мен ме мъчи, но нямам ниски растиния. Трябват ми някакви ниски за да мога да направя прехода от ниско към висико плавен. Сега ми е малко расък. А за "тревите" да ще ги преместя от там малко холотично става.
Мерси много ще го пооправя малко и пак ще пусна снимки. :wink:  :) Но трябва да си набавя от някъде ниски растения. А иначе аз много му се кефя и наистина стоя вечер и си го наблюдавам. :)

А да тези дни ще го понапълня с още рибоци. :wink: