• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 20:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Агресия между колиза лалия и бета

Започната от kkk, 14.05.2011 07:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kkk

Здравейте,в 150 литра аквариум отглеждам 10 лабиринтови и сомчета ,стартиран преди около месец,значи 3 трихогастера леери с който няма проблем,3 те разцветки на колиза лалия и мъжка бета ,колизите яко се бият една друга а бетата бие колизите,не са някакви фатални спречквания,но в аквариума постоянно има боеве това нормално ли е,при положение ,че са ми ролюбиви риби уж!

MeTogu

Е точно бетата не е миролюбива риба.Даже се води бойна риба.Спред мен си е нормално да си се спречкват.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

pl86

Бетите са много агресивни, направо луди, моя се перчеше на един охлюв неретина и го хапеше по черупката, та какво остава за колиза :) Ако не ги наранява и те успяват да се нахранят,  и аз не мисля че е проблем;)

Успех.
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

kkk

Значи до преди седмица всички риби си мируваха ,от както най едрата колиза започна да раздава правосъдие тогава се намеси и бетата ,това е цял месец сега пощуряха,по принцип до колкото знам м.бета е агресивна единствено към себеподобни мъжки,но явно си има изключения.....

zambo

Засади много растения , да има къде да се крият . Вземи и плаващи видове и би трябвало агресията да намалее .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Асен Евгениев

При мен бета и колиза си живяха кротко и в пълна хармония. :-) Явно битките между колизите
настървяват бетата ти.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

andre7080

Toчно, повече зеленко сложи. Аз имам 4 мъжки бети в 200л. и нямам проблеми  :popcorn: Що 4? Ми щот много ме радват :) А и ги намерих изгодно много млади, по 3см бяха накъде, като ги взех и не се сдържах. Ся не се виждат много често и няма проблеми. Иначе си имат изградена йерархия. С колизи и трихогастери нямам проблеми, само един макропод не се кефи много на бетите... но разбираемо...
We do not inherit the Earth from our ancestors, we borrow it from our children.