• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 07:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

агресивен хелер

Започната от hiena123, 25.01.2009 18:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hiena123

Имам проблем-всичките ми гупи са с изядени или нахапани опашки и перки.Имам 40л аквариум с 5 мъжки и 6 женски гупи/на 4 месеца/,мъжки и женски хелер,мъжка и женска бети и 3 данеота.Виждал съм само мъжкия хелер да ги гони,не знам по каква причина...помогнете ми със съвет.Не мисля,че е поради липса на храна,ама кой знае.Благодаря ви предварително!

Лора

Аз залагам на бетата. Не мисля, че е хелера.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Деян

Бетата ги бие, със сигурност, тя се дразни от воални плавници.

hiena123

Със сигурност хелера ги гони!Като пощурял е, от гупите се прехвърля на хелерката,ухажва я известно време и после пак почва да гони гупите.На едната точно и поизрастна опашката и днес виждам,че пак е наядена...грозна картинка.Не знам дали е решение просто да го заменя с друг мъжки,но положението хич не ми харесва в момента.

Иво Катрафилов

26.01.2009 19:17 #4 Last Edit: 26.01.2009 20:04 by Иво Катрафилов
Ако си сигурен че е хелера вземи още няколко мъжки. При повечето живородки, мъжките трябва да са повече от женските. Така и агресията към другите видове ще спадне.

spetsa

По-добре вземи още няколко женски хелера,отколкото мъжки за да се разпределя агресията на мъжкия.Ако са повече мъжки най-много единия да бие другия и пак старата картинка  :-)

Иво Катрафилов

Цитат на: spetsa - 26.01.2009 19:24
По-добре вземи още няколко женски хелера,отколкото мъжки за да се разпределя агресията на мъжкия.Ако са повече мъжки най-много единия да бие другия и пак старата картинка  :-)
Това не са цихлиди  ;-)

spetsa

Цитат на: Иво Катрафилов - 26.01.2009 19:52
Това не са цихлиди  ;-)
Знам ! Щом го казвам значи имам някаква гледна точка и опит :)

chaykov

:) четене му е майката....
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]