• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

6 литров аквариум с 5 рибки

Започната от amazingxstar, 20.06.2012 18:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

amazingxstar

Здравейте хора  имам аквариум, който е 6 литра ( кръгъл)  използвах го  за  златни  рибки ( имах три ,но и трите умряха и  да се уточня рибките ги гледах по отделно като умре едната си вземах нова) ,но в крайна сметка се отказах от тази порода рибки. Нямах помпа и филтър ,може и  зареди това да се умрели не знам. Но нека мина на въпроса вчера си взех  помпа и филтър и както трябва оставих го да работя  цял ден. Днеска си купих 2 даниота ( розово и жълто ),2 гупи ( мъжки ,защото не искам поколения)  и едно воално сомче също и  твърдолистно водорасло. Въпроса ми е  следния в този аквариум мога ли да  гледам  1-2  скариди и молинеза ?

ico

В тая кана може да гледаш само ЕДНА бета, ако имаш подходящ нагревател с термо реле. Може и няколко скаридки, но само скариди и ще трябва нещо за раздвижване на водата за тях. Всичко друго ще умира.
Ако ти пука за животните и дали се мъчат, то ги подари на някой с подходящ аквариум или ги върни в магазина.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Дискус

Не е препоръчително да гледаш скаридите с такива едри риби. Чоплят ги като семки. Пусни си само скариди.

terier4o

Не не можеш . Нямаш място и както е казал колегата по горе скаридите ще бъдат изядени  рано или късно .
Един съвет .... вземи си един нормален аквариум поне 60 литра ... , а 6 литровия го ползвай за ваза , в него няма да можеш да гледаш риби . Съвсем скоро и тези , които си купил ще .... *dead
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

amazingxstar

За молинезата и скаридите е ясно ,че няма да стане малко е мястото.  Едни мои приятели гледат същите риби в " подобна  кана" 6 литрова.  вече  2 години и никоя не е  умряла ,а относно рибките те са едва 2-3 см , в момента нямам възможност за по-голям аквариум а и място не съм освободила ,мисля че за няколко месеца ,ще издържат .

terier4o

Възможно ли е вашите приятели да направят профил на аквариума си във форума и да ни разкажат как в продължение на две години гледат такива риби в 6 литрова ваза ? На мен би ми било много интересно .
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

amazingxstar

Цитат на: terier4o - 20.06.2012 19:57
Възможно ли е вашите приятели да направят профил на аквариума си във форума и да ни разкажат как в продължение на две години гледат такива риби в 6 литрова ваза ? На мен би ми било много интересно .

Ще им кажа  да си направят.  Мисля ,че темата е готова за  *lock

amazingxstar

Имам още един въпрос ,защо аквариума е  станал мътен ? Дали е зареди  хранта :popcorn:

alleyesonme

Предполагам, че още не се е завъртял азотния цикъл.

Benzacillin

Нямаш проблеми да гледаш рибките в този съд. Просто ще трябва да ги подменяш на една-две седмици...все едно са цветя във ваза  :-[

tahio

Цитат на: amazingxstar - 20.06.2012 19:37
За молинезата и скаридите е ясно ,че няма да стане малко е мястото.  Едни мои приятели гледат същите риби в " подобна  кана" 6 литрова.  вече  2 години и никоя не е  умряла ,а относно рибките те са едва 2-3 см , в момента нямам възможност за по-голям аквариум а и място не съм освободила ,мисля че за няколко месеца ,ще издържат .
И златните ли издържаха по няколко месеца? Ти и ти ще издържиш няколко месеца затворена в килия 2 на 1, но дали ще ти е приятно?

amazingxstar

Цитат на: tahio - 22.06.2012 09:38
И златните ли издържаха по няколко месеца? Ти и ти ще издържиш няколко месеца затворена в килия 2 на 1, но дали ще ти е приятно?


Както вече казах в момента  нямам възможност за по- голям , а златните са били болни и  умираха така ,че аз ли съм виновна ? Не ,а относно рибките   са си много добре и въобще не са в "килия",все пак са  още малки ,а и щом имам помпа и филтър са си ок .... след време ,ще им взема все пак аз съм ученичка от къде да извадя пари за голям аквариум. Нашите не ми даваха и сама си ги гледам ,когато  събера пари тогава ,ще си имат хубав и голям аквариум.

tahio

Цитат на: amazingxstar - 22.06.2012 16:18

Както вече казах в момента  нямам възможност за по- голям , а златните са били болни и  умираха така ,че аз ли съм виновна ? Не ,а относно рибките   са си много добре и въобще не са в "килия",все пак са  още малки ,а и щом имам помпа и филтър са си ок .... след време ,ще им взема все пак аз съм ученичка от къде да извадя пари за голям аквариум. Нашите не ми даваха и сама си ги гледам ,когато  събера пари тогава ,ще си имат хубав и голям аквариум.
Колегите дават съвети. Не е задължително да ги приемаш. Но все пак аз като бях ученик по подобен начин уморих доста риби. Тогава нямаше интернет и слушах съвети на продавачите. Просто не е трябвало да бързаш да купуваш рибки. Поне не купувай повече и опитай да запазиш тези, които имаш.

amazingxstar

Цитат на: tahio - 22.06.2012 16:30
Колегите дават съвети. Не е задължително да ги приемаш. Но все пак аз като бях ученик по подобен начин уморих доста риби. Тогава нямаше интернет и слушах съвети на продавачите. Просто не е трябвало да бързаш да купуваш рибки. Поне не купувай повече и опитай да запазиш тези, които имаш.

Все пак сега  като почна лятна работа след като завърша ,ще успея да събера пари  .Рибки повече няма да купувам , а като ги гледам са много жизнени и  в добро състояние да се надявам в близките 2 месеца да успея да им взема . А и от продавачите можеш да очакваш всичко , на мен все ми продаваха болни рибки и беше доста мъчна история .... А за златните знам ,че им  трябва доста по-голямо пространство от 6 литровият аквариум ,но го разбрах твърде късно .... ако не успея да си купя по - голям ,ще ги подаря на  един приятел ,поне да си живеят.

terier4o

И най-жизнената и здрава риба да я сложиш в 6 литров аквариум с още 5/6 други риби ... след известно време просто ще си умре. Водата в такъв малък обем и толкова риби .... много бързо става ''отровна'' в следствие на гниенето на остатъците от храна .... и фекалиите на рибите и рибите за това ти умират . Нито една от рибите не е за този аквариум . Най-лесното което можеш да направиш е да напишеш името на рибата в гугъл и да прочетеш малко информация за нея ... там би трябвало да пише и от какъв обем се нуждае  за да живее .
И останалите риби ще умрат .. след известно време и мисля , че това време не е много на далече в бъдещето . Спри да купуваш риби и ако  всички риби измрат просто не купувай други риби докато не си вземеш аквариум . Във ваза се слагат цветя , риби в домашни условия се отглеждат в АКВАРИУМ.
Цитат на: amazingxstar - 22.06.2012 16:41
Все пак сега  като почна лятна работа след като завърша ,ще успея да събера пари  .Рибки повече няма да купувам , а като ги гледам са много жизнени и  в добро състояние да се надявам в близките 2 месеца да успея да им взема . А и от продавачите можеш да очакваш всичко , на мен все ми продаваха болни рибки и беше доста мъчна история .... А за златните знам ,че им  трябва доста по-голямо пространство от 6 литровият аквариум ,но го разбрах твърде късно .... ако не успея да си купя по - голям ,ще ги подаря на  един приятел ,поне да си живеят.

Нещата които съм ти подчертал не кореспондират с истината
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

amazingxstar

Цитат на: terier4o - 22.06.2012 17:14
И най-жизнената и здрава риба да я сложиш в 6 литров аквариум с още 5/6 други риби ... след известно време просто ще си умре. Водата в такъв малък обем и толкова риби .... много бързо става ''отровна'' в следствие на гниенето на остатъците от храна .... и фекалиите на рибите и рибите за това ти умират . Нито една от рибите не е за този аквариум . Най-лесното което можеш да направиш е да напишеш името на рибата в гугъл и да прочетеш малко информация за нея ... там би трябвало да пише и от какъв обем се нуждае  за да живее .
И останалите риби ще умрат .. след известно време и мисля , че това време не е много на далече в бъдещето . Спри да купуваш риби и ако  всички риби измрат просто не купувай други риби докато не си вземеш аквариум . Във ваза се слагат цветя , риби в домашни условия се отглеждат в АКВАРИУМ.
Нещата които съм ти подчертал не кореспондират с истината


Ок разбрах ,не е нужно да се караш... просто нямам в момента аквариум , в близко бъдеще ще си купя ,казах че в момента  нямам пари... ученичка съм... а за да им запазя живота ,сменям водата всеки ден.. и знам ,че се отглеждат в АКВАРИУМ ... не ме мислете за толкова проста , а относно продавачите не си попадал на ... нека да не казвам.... В момента освобождавам място за аквариума ,който мисля да си взема 60 литра (просто  за по - голям няма място) ,а този мисля да го използвам за отглеждане на скариди или за  НАНО аквариум ,не съм решила още ...или пък за ваза не се знае...