• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

50л. аквариум - 3 даниота 3 кардинала и 3 неонки

Започната от mp450, 20.02.2007 14:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mp450

Извинете не можах да намеря точно темата.Искам да попитам дали в един 50л. аквариум могат да живеят 3 даиота 3 кардинала и 3 неонки. *thanks предвалително. А още един вапрос въобще могат да живеят заедно.

rookie_gyn

Като литраж им стига, само, че даниото може да закача някои от другите рибки.. По-добре се спри на 5-7 неона и 5-7 кардинала. И 14 рибки от изброените да пуснеш няма да имаш проблем. И като температурни и др. изисквания на двата вида са сходни. Добър избор за малък литраж.

ico

Определено даниото ще тормози неоните, дори да не ги нахапе, ще ги притеснява с постоянното си бързо мотаене из аквариума.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

mp450


mp450

Искам да попитам може ли веднага след като си купя кардинали и неонки  да хварлят хайвер в общия аквариум.5о литров и има оборудване и др. неща

ico

След някой месец, ако са им създадеш нормални условия кардиналите може да хвърлят хаивер, но едва ли ще оцелее поколение в общия аквариум. Все пак тия рибки са по 1-2 лв не ти трябва да мислиш за размножаване  ;-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

mp450

А добре друго какво мога да отглеждам с неонките и кардиналите.А кои са по добри:данио,неонки,кардинал,оранда,тернеция,лъвска глава,скаларии.И ако знаете с какво мога да ги отглеждам И горе-долу колко струват????

kamos

Само да вметна въпреки, че тук http://www.aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=283&vid=1 е посочено, че температурата на отглеждане на кардинала е 18-25 градуса и в двете книжки които имам за акваристиката е посочено, че кардинала е от студеноводните риби?
Даниото и неновата тетра не изискват ли по топла вода в сравнение с кардинала?
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

mp450

Имам в един друг аквариум 2 бетите мъжка и женска.Женската хвърли хайвер и мъжкия го оплоди, но после мъжката почна да хапе другата и я оби.Може ли да ми кажете какво става с тая риба и защо я уби????

ico

mp450 ти искасш да правиш рибарник  *fish откажи се от тия идеи с време   :-|
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

mp450

не е така просто имам 3 аквариума 2 мои и 1 на баща ми

rookie_gyn

данио, кардинали, неонки, оранди, тернеции, лъвска глава, скалария-така описано е =на "манджа с грозде".
Виж как можеш да ги комбинираш:
1. златни рибки- лъвска глава и оранда смятай по 10-15 л на рибка/поне/;
2. кардинал и неон и в 50 л могат да се гледат 15-20 рибки от тях;
3. само скалария или скалария и тернеция, но скаларията изисква голям и висок съд;
4. тернеция и данио;
Като във всяка комбинация можеш да добавяш и различни сомчета, според размера на другите обитатели.

mp450

мерси. А искам да попитам какво е аератор и дали е задължително да го имам и за какво служи.Не се сардете още сам начинаещ. :-)

GEORGI

Цитат на: mp450 - 20.02.2007 18:52
Имам в един друг аквариум 2 бетите мъжка и женска.Женската хвърли хайвер и мъжкия го оплоди, но после мъжката почна да хапе другата и я оби.Може ли да ми кажете какво става с тая риба и защо я уби????

И така......Когато женската бета хвърли хайвера трябва да се ОДЕЛИ на всяка цена макар при теб да е вече късно :-(Но да знаеш за напред тва го пише в доста книги и в много теми в тоя форум така че следващтият път прочети преди да почваш!!!!! :-)

Георги

Цитат на: mp450 - 21.02.2007 19:30
мерси. А искам да попитам какво е аератор и дали е задължително да го имам и за какво служи.Не се сардете още сам начинаещ. :-)

Ето тук има секция http://www.aquariumbg.com/forum/index.php?board=23.0 специално за начинаещите. Има и за техниката необходима и за много други неща. И те хванахме, че не си я чел :) И за това вече ще се сърдим  :-P

mp450

Трябва ли на дъното на развъдния аквариум да има грунд.Мисля да размножавам неонки или кардинали.Някои и ми викат че може да сложа други не.

Георги

По-добре не слагай. Важното е да почистваш, за да няма натравяне от отпадъците. Можеш да сложиш някакви плаващи растения - роголистник, дъбче... за да има повече разтворен кислород във водата.

mp450

Някой може ли да ми каже каво да отглеждам и кои риби са по хубави и са за начинаещи:златни.скаларии или тернеции.Моля пишете чакам отговор.

kamos

Според мен така наречените "Живородки" са най-лесни за начинаещ.
Аз започнах със гупи, хелери и плати преди около 2 месеца и вече имам към 30 на мъника в родилното отделение. /Много им се радваме всички в къщи/
Тука има великолепни статии относно Гупите и другите т.н. живородки /т.е. живораждащи риби/.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

mp450

Долу-горе някой може ли да ми каже колко големи трябва да станат скалариите за да хвърлят хайвер в сантиметри.А можели да се отглеждат в 50-60 литров аквариум с всички екстри.Моля пишете чакам отговор *thanks предварително

mp450

Това каква скалария е и ако може да ми кажете пола и.

rookie_gyn

Това е обикновена бяла скалария. Пола й ще се определи след около 6 месеца, сега е доста млада.

mp450

Скалариите колко големи в сантиметри трябва станат за да хварлят хайвер.А може ли да се отглеждат в такав аквариум 48х30х25 :-)

rookie_gyn

Размерите в см нямат значение за половото съзряване на рибките. В така посочения от теб аквариум могат да се отглежда най-много 2 скаларии. След 9 месец вече могат да се определи пола на скалариите.