• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 08:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

13 рибки в 25л-

Започната от b3n0v, 26.08.2004 15:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Цитат на: "aqua"Здравейте,
Случайно имам работа по тези места, които спрягате, че там въдели риби за следене радиационния фон.
1. Такова нещо НЯМА.
2. Там радиационния фон го следят с апаратура и данните се извеждат ежеминутно на електронни табла.

4. По цеховете в АЕЦ има отделни мераклии, които гледат риби в разни аквариуми, но то е по собствено желание и за собствено удоволствие, за борба със стреса.
5. Големите шефове, от БЕЛИЯ ДОМ не съм виждал да им гледат риби. Може да има в 5 и 6 блок, при някой шеф, но то вероятно е поради слуховете, че големите баровци в София също имали аквариуми.

Това е положението с радиационния фон за сега. :lol:

Ама тук ще се окажат доста колеги май, а?!!
Само че повечо говорят по информация на ухо май :lol:
Е, аз като дърт проектант, прекарал доста време във всички блокове, и то на места, дето малцина са ходили (не им и трябва) да ви кажа истината:

Във всички БЩУ-та (това е оперативната зала за управление, която показват по телевицията) преди време сложиха аквариума. Уж за релаксиране на персонала де.. няма нищо общо с радиация, то там няма изобщо.

Те са около 200 литра, нищо особено и повечето са занемарени.
Но има отделни ентусиасти, както и вие казахте, които имат в стаите си аквариуми. Пак някъде толкова по обем, но някои от тях за добре залесени и с интересни риби. Е, имаше цихлиди с харациди, ама...кои оцелее  :lol:

А колкото до рибите които вадят от горешия канал....тамн доста легенди се носят, ни има интересни екземпляри де.
И хората си ги хапват, нищо им няма да ви кажа.

aqua

Niky,
Знам че сме колеги. Сетил съм се и в коя висока сграда работиш.
Рибите наистина са вкусни. :lol:  В края на тази седмица ще сканирам една хубава снимка от района на БПС за радост на окото. :lol:

Pavel

Май започва да прилича на оперативка "колеги"?

aqua

Така си е. Тук всеки момент се провежда оперативка между колеги акваристи. Всеки път на различна тема :lol: