• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какво, къд&#

Започната от aqua, 02.08.2004 22:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

aqua

Здравейте колеги акваристи!
В тази рубрика предлагам да се публикува информация за магазини в различни градове от страната с препоръка какво може да се намери там и предупреждения за некоректни търговци.
Аз ще пиша за това, което съм видял и където съм го видял.
Дано и други от вас имат информация, която да можем да съберем тук.
Вероятно ще е добре да се пишат и някои интересни неща за съботния пазар в София, въпреки че някои от вас не го харесват  :wink: .
Въобще колкото повече информация, толкова по-добре.
Всички предложения за доразвиване на темата са welcome.

Успех! Да са ви здрави рибите!

VassetZ

Добре. За ЗОО магазините в Плевен вижте темата за онлайн магазина.

aqua

Варна
Там съм открил (за себе си разбира се) три интересни магазина.

Първият е с/у McDonalds – на фирма Панда.
В него има добре изглеждащи сладководни риби, като се започне от гупи и хелери и се завърши с доста сносни дискуси.
Продават храни и медикаменти на SERA – почти цялата им гама. Цените са указани по кутиите и са малко по-ниски от тези в София например.
Рибите се продават без да се указани цени, което е сигнал за цени по преценка върху вида на клиента. Това е сигнал, че може да "работят" клиента както си искат.
Продава се разнообразно оборудване за аквариуми – осветление, аквариуми, растителност, камъни, пясък и ситни фракции чакъл.
Персоналът е дамски и не са склонни да консултират. Правят впечатление на нелюбезни.

Вторият магазин е на т.н. Колхозен пазар –  в центъра му.
Имат повече от 20 броя 100 литрови аквариума.
Предлагат сладководни риби – американски, азиатски, австралийски и африкански.
Имат доста хубави астронотуси – добре отгледани и с респектиращи размери.
От храните и медикаментите продават всичко на  SERA и как иначе, нали представителството им за страната е варненско.
От оборудванията имат разнообразие от модели – турски, китайски, полски и немски.
Имат чакъли, пясъци, растителност и разни джунджурии за аквариумите.
Имат много грамотен продавач – овен че е запален по акваристиката има търпение и подход. Лично съм го проверявал. Безотказен е!
Една любопитна подробност – в магазина предлагат т.н. змиеглав. Това е риба от Южна Русия и е характерна с това, че една възрастна 15-20 см риба се справя без проблеми с 10-12 астронотуса. Виждал съм как завоюва територия, като ликвидира 2 и въведе ред в 500 л обем сред останалите 10.

Третият магазин е на адрес ул. "Сливница" №73 или 77
Този магазин е собственост на същата фирма, която държи и този на пазара, но този е по-голям.
!! Когато ги посетих подготвяха и отдел за рифови риби !!
Нещата в него стоят като в горния магазин, с тази разлика, че има още по-голямо разнообразие на видове.
Важна особеност е, че затварят пликовете с рибки с кислородно обогатена смес.
Сериозно са се заели с бизнеса си по мое лично мнение. Стараят се и имат възможности определено.
[/b]

aqua

Враца

Попаднал съм само на един магазин.

Този магазин е в центъра на града, при пешеходната зона, срещу магазина за телевизори.

Знае се, като магазина на Любо.

Магазинът е малък. Не повече от 12-13 аквариума по 40-50 л.
Рибите – освен традиционните "детски" риби гупи, хелери и други такива има много добра колекция от бети. Собственикът сам ги произвежда и повечето от тях са чудесни.
От цихлидите има скаларии.
Доста ограничен избор за бивш окръжен град, но това е ситуацията.
Храните са на съответното ниво.
Оборудване – made in Turkey и made in China (в добрия случай).

Всъщност собственикът се явява ежеседмично на пазара в София. Продава калцинирани коренища и клони, извадени от яз. Среченска бара

Човекът се старае според възможностите си.

aqua

София – крайните райони
Ще спомена магазините, които по един или друг повод съм посетил.

Люлин – пазара.

Това и смесен зоо-магазин, но има малък кът с риби и аксесоари за тях, както там се изразяват.
Видях 4-5 аквариума с живородни, скаларии и данио.
Храните са на SERA и цените ми се сториха прилични.
Оборудване – Китай и Турция.
Друго интересно е, че хората от персонала поне са любезни.

Пазар Красно село.

Малко магазинче (три пощенски кутии обем).
Аквариуми около 7-8.
Рибите са разни живородни, малко барбуси, неони, данио и новото е няколко много добре гледани скаларии.
Оборудването и храните са ...

Два магазина, един до друг, на бул. Г. Делчев, до пазар Красно село

Единият се обслужва от млади хора и старанието е малко повече.
Предлагат аквариуми, риби, оборудване, храни и камъни.

Рибите освен живородни, са неони, барбуси, тернеции и скаларии.
Оборудването е на RESUN.
Храните изглеждат като домашно приготвени.
Камъните са запечатани и прилично подготвени. Продават ги сортирани по фракции.
Цените цялостно са съобразени с нивото на магазина.

Другият е направо в трагично състояние. Нямат желание, вероятно и средства да го зареждат.
Чакали да дойде есента за да си почистели аквариумите!!!
Ужас!

ЗОО ПЛАНЕТ на бул. Г. Делчев, до кръстовището с ул. В. Димитров

Смесен магазин.
Продават аквариуми, риби, храни, препарати и лечебни средства.

Рибите са хубави преобладаващо. Имат чифт пирании, които са направо измъчени в малък аквариум. Продават скаларии, трихогастери, барбуси (разни), данио, живородни и ВАЖНО – юлидохромис от ез. Танганайка (собствено производство). В момента имат малки, които са сортирани по размер.

Храните, препаратите и лекарствата са само на SERA.
Там въобще са привърженици на тази марка.
Могат грамотно да консултират, но понякога преиграват. Има възможност да се ползва консултация на ветеринарен лекар.

Цените са малко височки!

Малко магазинче от смесен характер в края на бул. Г. Делчев, до Южния парк

Продават всичко, което е евтино.
Има избор от аквариуми, камъни, пясък и камъчета несортирани.
Рибите – живородни, барбуси, неони и едри трихогастери – сини и перлени, пенгасии и разкошни меланотении.

Храни – разни нашенски и SERA в малки опаковки.

Цените са разумни.


Магазин на фирма Фламинго на ул. В. Димитров, преди ХХІХ ДКЦ.

Това е нов магазин от смесен тип с отделно помещение за аквариумите и оборудването.
Над 20 аквариума с общ обем над 2000 л.

Продават почти всичко, което плува в Ю. Америка и Азия и някои от Африка.

В момента са смъкнали гарда, но то е защото собственикът заминава на почивка за !! 20 дни!!

Струва си да се наглежда този магазин.

Храните са само нашенски.
Цените са малко над средното ниво.


Магазин на фирма Фламинго – в Красна поляна някъде - ул. Владайска река.

Собственик е същия човек, като по-горе, но това е старият му магазин и е малък.
Само 7 аквариума.

sho

Я да зема и аз да се включа с няколко магазина:) въпреки че едва ли ще се справа с адресите толко добре колкото aqua
София  
Магазин "Екзотика"- Сточна гара
- Прави впечатление на много зареден зоомагазин особенно за начинаещи - жената е много любезна- продават резервни части за обурудване(предимно за помпи:))
"Зоомагазин" в квартал надежда на "Ломско Шосе" близо до кръстовището с бул."Христо Силянов"
- имат много аквариуми - голямо разнообразие предимно от  живородки , цихлидите са представени само от Скаларии :).
Разботят предимно на принципа " да прецакаме клиента ", продават както некачествени така и качествени стоки! преди 1 седмица си купих маркуч за почистване на дъното който издъхна по средата на смяната на водата и ако не струваше 2и 50 сигурно щях д аоттида да го апликирам анално на продавача:)
Зоомагазин "Волния Уили" , "Ломско Шосе" близо до "рашевите"(за надежденци е ясно) ,в съседство с комплекс БАБА ЯГА
- персонала е любезен но смао до там - доставяха ми един нагревател 3 седмици - много слабо зареден - явно разчитат предимно на продажба на храни за кучета и котки!
Зоомагазин на бул "Стамболииски" след "Констанитин Величков" (като идваш от центъра )малко преди улицата отиваща към тунела на Люлин
- споменавам го за да неби случайно някой незапознат да се пре*** като мене да търси место за спиране в пиковите часове, - магазина е огромен - няма нито един аквариум, на въпроса ми има ли трипафлавин ми беше отговорено - " а с "такива" не се занимаваме"
и едно мнение за Бургас  [/size]
Зоомагазина в близост до " Кооперативния Пазар"
- малко магазинче, всеки сантиметър запълнен с аквариуми , имаше видове който ме изненадаха приятно (не мога да упомена -вече не помна), и видимо собственика си уважава клиентите и е амбициозен!
- за сега толко дано съм от полза :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

веско

И аз ще напиша нещо за магазинчето в Севлиево ,въпреки че едва ли ще ви заинтригува.Значи ,рибките са живородки,скалирии,тернеции,трихогастери,крибинзиси,бети,анцитруси,принцеси ,кардинали,неони и данио.Храната се продава в малки разфасовки от 20 грама.Растения-дъбче,анубиас и амазонка.Аквариуми от 20 до 100л по 0,35лв на литър.Няма в наличност инвентар,но може да се поръча и в рамките на 10 дни изпълняват поръчката.Продавачката е млада,любезна и винаги готова да даде съвет според възможностите си.Другата седмица ще посетя Габрово и ще напиша нещичко и за тамошния магазин.

Legion

:lol: веско с туй изречение описа любимото ми магазинче в Благоевград единствената разлика е че за аквариуми до 100л взимат по 20ст. на литър и най-акото поне в Благоевград е че го правят по твои размери в другите магазини ценатата е по 30ст за литър и насичкото отгоре ги правят по предварителни техни си размери баси глупоста ако питаш мене.Аи може за видове които ги нямат в наличност да си правиш поръчки,но разбрах че ги взимат от съботния пазар в София тъй че туй отпада като екстра :lol: ,но пак ако имаш рибоци в излишак винаги са навити за бартер :lol:

MAKAPOB

За магазина във Варна на Панда.Незнам ама винаги когато отивам има цени.И когато попитам не са ми отказали съвет

koko

на мен също - не е лош магазина въобще даже. който не вярва да отиде сам да се увери. :lol:

danchoto

Цитат на: "aqua"
=Вторият магазин е на т.н. Колхозен пазар –  в центъра му.
Имат повече от 20 броя 100 литрови аквариума.
Предлагат сладководни риби – американски, азиатски, австралийски и африкански.
Имат доста хубави астронотуси – добре отгледани и с респектиращи размери.
От храните и медикаментите продават всичко на  SERA и как иначе, нали представителството им за страната е варненско.
От оборудванията имат разнообразие от модели – турски, китайски, полски и немски.
Имат чакъли, пясъци, растителност и разни джунджурии за аквариумите.
Имат много грамотен продавач – овен че е запален по акваристиката има търпение и подход. Лично съм го проверявал. Безотказен е!
Една любопитна подробност – в магазина предлагат т.н. змиеглав. Това е риба от Южна Русия и е характерна с това, че една възрастна 15-20 см риба се справя без проблеми с 10-12 астронотуса. Виждал съм как завоюва територия, като ликвидира 2 и въведе ред в 500 л обем сред останалите 10.

Третият магазин е на адрес ул. "Сливница" №73 или 77
Този магазин е собственост на същата фирма, която държи и този на пазара, но този е по-голям.
!! Когато ги посетих подготвяха и отдел за рифови риби !!
Нещата в него стоят като в горния магазин, с тази разлика, че има още по-голямо разнообразие на видове.
Важна особеност е, че затварят пликовете с рибки с кислородно обогатена смес.
Сериозно са се заели с бизнеса си по мое лично мнение. Стараят се и имат възможности определено.
[/size]

Някой ако ми даде идея как да намеря телефоните на тази фирма (или поне името и) цена няма да има ;)

dido

Код: 9000
Град: Варна
Адрес: бул. "Сливница" N 73
Тел. 622-107
Факс: 622-088
e-mail: super_zoo@abv.bg
Обект: Зоомагазин Аквамания

:lol:

Влез в сайта на Миазоо - www.mizaoo.com и намери секцията с партньорите на фирмата. От падащото меню избери Варна. Ще видиш всичките магазини, с които работи Миазоо.

Ето ти директна връзка към партньорите:
www.mizaoo.com/?m=partners

...и към една от страниците за Варна:
www.mizaoo.com/?m=partners&d=9000

danchoto

Благодаря ти Дидо!

Между другото там открих сума ти магазини в София за които не знаех до сега.

Георги

Здравейте еврибади :)

miazoo.com нали така?:)

Mario

Странно! Този сайт не бачка, като го въведеш без WWW
Така ,че ако на някой не му се отваря miazoo.com нека да пробва така //www.miazoo.com   :wink: