• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Агресивна Молинезия ?

Започната от naasko, 20.09.2008 21:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

naasko

20.09.2008 21:07 Last Edit: 20.09.2008 21:09 by naasko
Здравейте, преди няколко дни се споминаха двечките ми Молинезиики и си купих други две мъжка и женска в аквариъмчето има и 2 Хелерчета но забелязвам, че мъжката Молинезия непрекъснато гони жеската и другите рибки. Какво да направя понеже ми се струва, че едното хелерче някак си се движи странно като вълнообразно и се клати във водата, не съм я сменял водата а пуснах в старата новите рибки и другия ми въпрос е аквариумчето ми е 10 литра мога ли да му налея изцяло чиста престояла 24 часа вода или ? В магазина ми дадоха и едни капки които да слагами или по точно по една капка казват се Dr. Pro Аквааантисепт
Искрено се извинявам ако нещо съм объркал  :-)

Деян

20.09.2008 22:57 #1 Last Edit: 20.09.2008 22:58 by deian555
Отдели мъжката,аз поне такъв случай не съм имал.

naasko

Ами направих го но от тук на татък? забравих да спомена, че женската е бременна

Деян

И нея я отдели,защото хелерите ще пируват.А мъжката я върни обратно след 3-4 дни и ако продължава да мародерства,значи положението е безнадеждно (за нея). :-)

naasko

А за водата мога ли да им налея изцяло прясна или трябва да остава и от старата вода ?

Lucio

Не я сменяй всичката вода. Смени около 3-4  литра само.

rollon

Аз имах същия случай мъжката молинезия макар  по-малка от женската я гонеше и и беше наранила коремчето и се принудих да направя нещо жестоко-изхвърлих я в сифона.Явно макар и от един вид различните риби как да се каже имат различен характер

миа

4 едри риби не могат да живеят в толкова малко вода.Изцяло вода не трябва да се сменя,защото всички полезни бактерии умират и рибките не се чувстват никак добре.Химия в толкова малко вода не е добре да си налива.Живот в 10л.НЯМА!
: 21.09.2008г 12:12ч
http://aquariumbg.com/forum/index.php?topic=1657

rollon

Цитат на: миа - 21.09.2008 12:45
4 едри риби не могат да живеят в толкова малко вода.Изцяло вода не трябва да се сменя,защото всички полезни бактерии умират и рибките не се чувстват никак добре.Химия в толкова малко вода не е добре да си налива.Живот в 10л.НЯМА!
: 21.09.2008г 12:12ч
http://aquariumbg.com/forum/index.php?topic=1657
По биология ни учеха,че бактериите могат да оцеляват във вид на спори в много неблагоприятни условия(киселина,основа,ВАКУМ)Та надали от смяна на вода е възможно да се унищожат толкова бързо или пък всички.Все пак има различни видове бактерии.Да не говорим,че бактериите се делят на всеки 20 мин и бързо би трябвало да се възтановят

ico

По-скоро заминават в канала със старата вода, а в новата коята се налива ги няма или поне не в нужните за аквариума количества. За начинаещ и аквариум 10 литра, замяна на умрели рибки с нови... садизъм.  ]:->
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

миа

Цитат на: rollon - 21.09.2008 13:07
Та надали от смяна на вода е възможно да се унищожат толкова бързо или пък всички.
Възможно е!При изцяло сменена вода хората се плашат,че е бяла като мляко.Бактериите са убити или са съвсееем малко.Водата бързо се избистря т.е. пак възникват бактерии,но дали дотогава рибките ще са живи...Затова ако се наложи пълна смяна на водата(рестарт,защото всички процеси започват отначало)не се мият стените на аквариума,филтъра и декорациите.