• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

замислям 300 литров аквариум

Започната от Burgaska_perla, 03.06.2010 21:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Burgaska_perla

Здравейте акваристи,наскоро ми подариха един 300 литров аквариум.От много време ми се иска да гледам соленоводни рибки,без корали.въпросът ми е може ли да го засоля с морска сол?имам подарена помпа за те4ение и един канистър 1200 литра на 4ас.4акам отговорът ви за солта и по4вам.

_777_

Предлагам ти първо да вземеш да почетеш повечко за соленоводните аквариуми,а да не чакаш всичко сдъвкано защото в крайна сметка нищо няма да излезе от опитите ти. ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

vasso

Продава се специална сол, няма как да стане с друга. Трябва доста да прочетеш, в пъти повече отколкото за сладководните аквариуми. Парите не са малко, преди мислех да се захващам, доста четох, изобщо, оказа се, че нямам сили да поддържам такова нещо. Прецени добре! Успех!

Burgaska_perla

А някой от Вас замислял ли се е господа, че специалната сол е най- обикновенна морска с добавени различни минерали и съставки или малко трябва да прочетете учебници по технология на проготвянето на различни продукти.  Благодаря Ви за съветите , но не ми бяха от полза ще намеря друг начин да намеря повече информация и да ви докажа, че грешите.

hanuman

Цитат на: Burgaska_perla - 04.06.2010 07:22
А някой от Вас замислял ли се е господа, че специалната сол е най- обикновенна морска с добавени различни минерали и съставки или малко трябва да прочетете учебници по технология на проготвянето на различни продукти.  Благодаря Ви за съветите , но не ми бяха от полза ще намеря друг начин да намеря повече информация и да ви докажа, че грешите.
Може и да си прав колега, но тези добавени различни съставки са с точно определени пропорций. Друг е въпроса ако имаш лаборатория за да ги докараш. Ако ставаше така както го мислиш всеки втори щеше да има морски. Специалната сол не е толкова скъпа(между 5-8 лв. на килограм) даже и по евтина има. Щом искаш само рибки да гледаш можеш да използваш тази сол http://discus.bg/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=639&category_id=102&option=com_virtuemart&Itemid=4. За филтрация по принцип канистъра може да ти свърши работа, но за не повече от 5-6 не много големи рибки, най удачния вариант си остава съмпа. И накрая колкото и да искаме да ти помогнем само с въпроси във форума няма да стане, трябва доста четене за морския аквариум. Няма за какво да се сърдиш, просто трябва да понаучиш накой основни неща и си готов. Сленоводния аквариум не е ядрена физика( не че и тя е кой знае колко трудна ама айде :-P)
Поздрави и успех в начинанието. Пиши като имаш развитие  ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

NO CARRIER

Цитат на: Burgaska_perla - 04.06.2010 07:22
А някой от Вас замислял ли се е господа, че специалната сол е най- обикновенна морска с добавени различни минерали и съставки или малко трябва да прочетете учебници по технология на проготвянето на различни продукти.  Благодаря Ви за съветите , но не ми бяха от полза ще намеря друг начин да намеря повече информация и да ви докажа, че грешите.

Нали не мислиш, че ако купиш морска сол от хранителния магазин, ще можеш с нея да гледаш рибки? Защото това е натриев хлорид + някакви йодиди, калиев ако не се лъжа. А солта за аквариуми има съвсеееем различен състав.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Ilianidis

Има домашна рецепта за морска сол,дадена е в сайтове за рифови аквариуми,но се прави с химически чисти съединения в точно определени пропорции.И като си ги набавиш от лабораториите излиза по-скъпо от маркова приготвена от специалисти в бранша.Да не говорим,че дори с нея може да нямаш особен успех,но само за риби да кажем ще стане.

Raven

Всеки в един момент разбира че всичко става с четене.
Като малък и аз се бях опитал да си направя морски аквариум с вода и сол, то кой ли не се е опитвал :-)
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

etg

Без проблем ще гледаш молинезии. ;-)

Burgaska_perla

 *ROFL* Скъпи сънародни съфорумци,всъщност начинанието започнах преди два месеца и вече жъна успехи.Засолих с обикновена морска сол от магазина за смешната сума от 1.25лв за 300 литровият ми аквариум. *bg*За хората които се интересуват от моят успех и вярват че ''специалната морска сол'' която продават не е нищо повече от едно средство за печелене на пари от наивници като масата от пропагандно облъчените акваристи.Ще добавя снимки и ще дам подробно обяснение за обитателите на аквариума.Преди да издам тази информация за която не искам пари и за която би трябвало да се радваме всички реших да разбера вашето мнение.етап първи засоляване:
: 04.06.2010г 18:06ч
добавяне на обитателите: и един красавец:  *YAHOO*С всеки изминат ден рибките и коралите стават все повече:очаквайте още снимки с по нататъшното развитие на аквариума

torsade

Ами... интересно ще е, ако си прав(а). Очаквам да споделяш всичко за аквариума си!
Охлювът не ни е враг!

manastar

Язе сакам да попитам поне мериш ли соленоста с нещо или я ръгаш на око?

Burgaska_perla

за да стигна до тук ти как мислиш?

manastar

Нищо не мисля само питам щото не си написал никакви данни за състава на водата ,а за да е от полза темата както казваш няма да е лошо малко повече информация за състава на водата и начина и на приготвяне.

Burgaska_perla

химичен анализ не съм и правила,взимаш един хидрометър и засоляваш,слагаш бактерии чакаш 36 дни с постоянно течение и пускаш постепенно обитатели

manastar

А, нещо скимери филтрация ,съмпове ,канистри текива неща?

Burgaska_perla

имам съмп естествено със скимър.

nevidimite

Цитат на: Burgaska_perla - 03.06.2010 21:14
Здравейте акваристи,наскоро ми подариха един 300 литров аквариум.От много време ми се иска да гледам соленоводни рибки,без корали.въпросът ми е може ли да го засоля с морска сол?имам подарена помпа за те4ение и един канистър 1200 литра на 4ас.4акам отговорът ви за солта и по4вам.

Защо тогава подвеждаш колегите с твоето описание.А гледам че имаш и корали и не си с канистьр и тн.Е значе можеш да почваш.

torsade

А това води до въпроса: Не ни ли подвеждаш и за солта?
Охлювът не ни е враг!

kamenov

Можем само да гадем къде подвежда и къде не ;)
Опити са правени както вече колеги казаха резултата е един и същ.
Морска сол от магазина просто не става за аквариум.

Успех на Перлата ;)

ОФФ: Бургас е много хубав град лошото е че си останах само със спомени от там :)

vasso

Наскоро едно момиченце се опита да ни излъже, че е направило морски аквариум, стана ясно, че снимките са от друг такъв. Много е подозрително сега това, човекът пак е от женски пол. *NO*

valnata

Цитат на: vasso - 05.06.2010 00:29
Наскоро едно момиченце се опита да ни излъже, че е направило морски аквариум, стана ясно, че снимките са от друг такъв. Много е подозрително сега това, човекът пак е от женски пол. *NO*

Има  едно мимиченце(поне за такова се представя) което гледа кучетата си с лъвчета.... :-D  Техните живеели в Африка, и гледали малки лъвчета.  *CRAZY* *ROFL* Ползваше снимки на кучета от обяви за изгубени животни, или от темите за представяне на животните. Собствениците си ги познаха. :-D

N.Nobs

Перличке, или те друса шизофренията, или ни взе за будали.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

alexandarcho

Аквариум само с морска сол? По-добре да го напълниш със зелки  *ROFL* С помпата за течение вътре няма нужда и да го претакаш  :-D

Ogi_

Цитат на: valnata - 05.06.2010 00:39Ползваше снимки на кучета от обяви за изгубени животни, или от темите за представяне на животните. Собствениците си ги познаха. :-D

Добре, че някой не си е познал лъвчетата  *ROFL*
Снимки на рибките ми преди и сега !

Телефон: 0896 276 109

Burgaska_perla

подведох ви единствено за филтрацията отначало.но за солта колкото и да ви боли да тя е от магазина най обикновена морска сол  :-) казвате че са правени някъде от някои си подобни опити.аз ли съм първата българка която направи успешен експеримент и ви засрами начетени професори?може би ви обиди факта че съм жена?И вместо някои от вас да мисли как да ме критикува,защо не вземете и не повторите опитът ми?Тук в този форим срещам единствено нападки, неразбиране и необоснована агресия.Благодаря за вниманието а на тези които страдаха от шизофрения и виждаха лъвчета посред бял ден нека те да си купуват ''специална'' сол  . *JOKINGLY*

almaren

Колеги аз подарих коралите и моят амфиприон кларки на бургаската перла и лично видях солта,тя е на ''промар''обикновена морска от хранителен магазин ''болеро'' която обаче е внос от Тунис.Така пишеше на пакетите.Изводите оставям на вас.

NO CARRIER

А гости за демонстрация на живо да приемате?  :-[
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Burgaska_perla

Нека всеки който не вярва да заповяда!

marrio31

ами сигурно е така както казваш..само не разбирам защо се занимаваш да тестваш дали ще стане с такава сол,колко пари си избила?според мен пренебрежимо малко,има на аква медик 20кг за около 70лв,по натам като си купиш някакъв скъп корал и се прецака? не че с истинска сол не е възможно де :-) но пък ще си сигурна че не е от солта,а сега квото и да стане първата ти мисъл ще е за солта,абе ти си знаеш,в хубавата сол има доста елементи дето в момента при теб ги няма,препоръчвам ти малко по малко да си минеш на рифова сол,сменяй по 10% вода на седмица например и така *DRINK* желая ти успех!

kamos

Тук по скоро е въпроса с каква вода смесваш морската сол? Системата има някакъв шанс ако смесваш морската сол с вода от Черно море.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Асен Евгениев

Цитат на: Burgaska_perla - 05.06.2010 12:04
Нека всеки който не вярва да заповяда!
Аз се записвам. ;-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Burgaska_perla

Аз чакам вторият успешен опит,ако има такъв който ще се престраши.

tishovsx

Брей....какви Български подвизи чета аз тука.
Защо Перло-Бургаска не вземеш да ограмотиш хората от Риф централата, те ползват специализирани соли пък са и близо до океана. Не е ли по добре да си гребат водата направо ами се занимават с глупости.

Но дерзай...кажи само параметрите на водата и ще ти кажа колко далече ще стигнеш *DRINK*
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

ludiqdoctor

Елеееее, не! Честно, по-големи смешки не бех чел от супер много време. Перла....хм много подходящ никнейм - то нали точно имаше маринована копърка с това име. Ако сложиш малко повечко риба в аквариума сигурно ше докараш химичен и биологичен състав точно като в консервата хахххахахахахаах Нарежи и малко морковки и пресен лук във водата!хахахахаа Ужас. Даже не един - два ужаса в едно!
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

_777_

Като гледам какви "уникати" си създала със сладководните аквариуми:
http://aquariumbg.com/forum/predlagam/prodavam-akvarium-110-litra/msg258579/#msg258579
си представям какво става със соленоводните. ]:->
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

vasso

Нямаме пари в излишък, за да си правим подобни експерименти. Аз не съм забелязал някакво специално отношение към жените тук, даже много се радваме, че има и женски представители!
Сега, ако не знаеш защо всичко изглежда толкова подозрително, ще ти кажа. Първо искаш съвет за сол, после се оказва, че видиш ли, тя вече имала сол в аквариума. Нищо не разбрах за филтрите, които ползваш.
Ясно е, че дори да е възможно да се направи с обикновена сол, вече никой не ти вярва заради другите двусмислици. ;-)
Ако наистина е възможно е редно да започнеш ТИ втори експеримент, за да ни го покажеш. Не е редно да набутваш други колеги. ;-)

tishovsx

Ами колелото и топлата вода е открита отдавна. Всеки може да си прави всякакви експерименти и в това няма нищо лошо! Стига да не се подвеждат хората които тепърва навлизат в солената акваристика. Всичко е доказано и само трябва да се прочете и с постоянство и късмет нещата ще си дойдат на место.
С обикновена сол или каквато и да е тя различна от такава която е за целите на рифовата акваристика, не може да се очакват добри резултати. Само ме е жал за животинките които се мъчат в тая "солена" вода.
Солите които предлагат водещите фирми съдържат в себе си, всички съставки които се намират в океаните. И най-добре имитират веществата и средата, за да се чустват обитателите които отглеждаме в плен по най-добрия начин, според нас разбира се.
Повече от 70 микро и макро елемента се съдържат в океанската вода и в тази която е приготвена според вече утвърдените методи.
Всички мекотели, раци, червей, безгръбначни и т.н. се нуждаят от големи нива на калции, магнезии, алкалност, PH, йодити и какволи още не.
Един съвет от мен! Ако някой ще се занимава с рифова акваристика нека следва установените основни принципи. Не мъчете животинките! И ако ние искаме да имаме частица от природата в нашите домове, нека поне да го правиме както трябва.
Франкенщайн не ни трябва, повярвайте.....
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

Burgaska_perla

1.25  лв е по добре от 70 лв и нагоре.Пък и не виждам да си мъча животинките.Почти всяко дете което е гледало филмчето''В търсенето на Немо''иска да притежава наи-обикновена рибка клоун.какво му трябва ли?едно аквариумче,един скимър самоделка,една помпичка която да върти водата,един хидрометър, пясък от морето, един амбициран родител и разбира се няколко стотинки за морска сол.Това нещо обаче трябваше да го обобщи някой колега от форума а не да ми повтарят че трябва да четеш.Но никой не ми даде точна информация какво точно трябва да чета за да се ограмотя като така ''любезните съфорумци''.Всеки си има истина.Някои сами си създават такава,други въвят по утъпканите пътеки и никога не грешат.В този форум се събирате да си начешате езиците нищо повече.Съжелявам че се регистрирах.

Асен Евгениев

Ако беше толкова лесно, всяко дете щеше да си има аквариумче с вода и морска сол и един
Немо вътре. За съжаление не става така. И аз видях голям зор с дъщеря си, когато гледа филма
и заиска клоун, но успях да я разубедя. Не винаги трябва да се отстъпва на децата.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

NO CARRIER

Перла, пратих ти едно лично съобщение, не знам дали си го видяла.  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Ilianidis

Перличке,кажи ми аз с моя опит какво сбърках.Преди 2 години бях на моренце и си викам не може ли да погледам некоя скарида само,хем нема ми требе специална сол, хем да видим какво ще станее.Че живяха в морската сол,живяха,ама само 2-3 месеца.През това време една по една се гътнаха,нещо им липсваше от състава на водата.Побеляваха и умираха.Демек по-скоро само ги осолявам,отколкото да им давам живот.Защо при мен не се получи?

valnata

Аз ви казвам, че това е момичето с лъвчетата. :-D Тя толкова да си вярва, че е направила откритие.. *ROFL* За 1.25 морския аквариум е готов. И лъвчетата си играят заедно с кученцата в Африка.. :-D :-D 

Света чакаше твоето откритие!! Утре и аз ще засоля моя аквариум(два лева къде не съм ги дал).

almaren

Лелееееее какви глупости надрънкахте,напишете нещо което сте прочели обосновете се научно.Разбрахме за зелките,за копърките,за лъвчетата и шизофренията,айде сега напишете нещо по темата.А и след като солта е от тунис и е добивана чрез изпарение на водите от средиземно море на никой ли не му хрумна,че в нея също има микроелементи? :-D

Letniq

Колегата е прав :) Не мога да разбера какво толкова е направело момичето, че е заслужила такова отношение :)
Нахвърляти й се все едно е сложила сол във вашия аквариум. Това, че не върви по отъпкания път е според мене по-добре :) По-добре човек да се учи от грешките си от колкото някой да му снася информация на готово :) А й представете си, че това се окаже, че не грешка :)

Искам да питам тия камъни дето са вътре от морето ли си ги извадила или си купени от някъде живи камъни, защото аз си имам тука едно черноморски и се чудя дали не стават да ги сложа в аквариума :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2F2ef81nt.jpg&hash=6d76663768d5b373c656281a5610d1ce67cb3b5f

valnata

Как да си представя, че не е грешка при положение, че в цял свят не се ползва такава сол.  :-D Хората които имат солени аквариуми и опит  обясниха, че е изпробвано, че си мъчи животните, ама защо ли да ги слушаме тях. :duvar:

На мен не ми пука какво ще слага в аквариума(някой даде съвет за зеле *THUMBS UP*), но ме подразни това, че лъже и държанието.. :-)

NO CARRIER

Цитат на: almaren - 07.06.2010 08:15
Лелееееее какви глупости надрънкахте,напишете нещо което сте прочели обосновете се научно.Разбрахме за зелките,за копърките,за лъвчетата и шизофренията,айде сега напишете нещо по темата.А и след като солта е от тунис и е добивана чрез изпарение на водите от средиземно море на никой ли не му хрумна че в нея съшо има микроелементи? :-D
Колега, солта ако ще и от соленото езеро в Юта да е, ако е за човешка употреба и за хранителни цели, тя е 99% натриев хлорид.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

изгубеният рай

"Натриевият хлорид, познат още като готварска сол или просто сол, е химическо вещество с химическа формула NaCl.

Натриевият хлорид е сол, на която до най-голяма степен се дължи солеността на водата в моретата и океаните и на междуклетъчната течност при много многоклетъчни организми. Използва се широко като овкусител и консервант за храни."

"Морска сол - цени се най-вече от хората, които държат да се хранят здравословно. Може би защото се добива непосредствено от морска вода, се счита за особено естествена. Физиологически погледнато разликата между морската и каменната сол е незначителна. Предлага се фино смляна или на кристали."

"Морската сол е естествен природен продукт. В нея се съдържат повече от сто минерални вещества, състоящи се от над 80 химични елемента."



Има още доста цитати който мога да публикувам...и от които става ясно че това което е направило момичето съвсем не е невъзможно.Вместо да анатемосвате да бяхте почели мало повече :-|
END!!!

ludiqdoctor

07.06.2010 16:16 #48 Last Edit: 07.06.2010 16:36 by NO CARRIER
Цитат на: изгубеният рай - 07.06.2010 11:28
"Натриевият хлорид, познат още като готварска сол или просто сол, е химическо вещество с химическа формула NaCl.

Натриевият хлорид е сол, на която до най-голяма степен се дължи солеността на водата в моретата и океаните и на междуклетъчната течност при много многоклетъчни организми. Използва се широко като овкусител и консервант за храни."

"Морска сол - цени се най-вече от хората, които държат да се хранят здравословно. Може би защото се добива непосредствено от морска вода, се счита за особено естествена. Физиологически погледнато разликата между морската и каменната сол е незначителна. Предлага се фино смляна или на кристали."

"Морската сол е естествен природен продукт. В нея се съдържат повече от сто минерални вещества, състоящи се от над 80 химични елемента."



Има още доста цитати който мога да публикувам...и от които става ясно че това което е направило момичето съвсем не е невъзможно.Вместо да анатемосвате да бяхте почели мало повече :-|

Ти пък от кога стана и ти акаваристка, та взе да се месиш, че и в "солениете теми" само не мога да разбера? Не знам кой колко е чел, и кой колко знае, но съм сигурен, че повечето хора, които пишат тук (поне се надявам да е така), говорят предимно от личен опит, а не от прочетеното на Дикенс и ала бала......м?       ОПИТ - е тва понятие първо трябва да им се разясни на "колегите". Ако опре работата до научни обосновки там мисля, че почти никой тук не разбира толкова добре органична и неорганична химия, за да се дават подобни обосновки, или греша.....? И едно предупреждение: Летния, колко съм ти говорил пък специално на тебе какво може и какво не може да се слага в аквариума....? Една от най-големите глупости която можеш да сътвориш е да сложиш въпросните камъни. Ище ти отговоря от името на бургаската копърка само че под формата на въпрос: Ти в черно море да си виждал коралин и лилави алги? Сам си прави изводите дали камъните са купени или са извадени от бургаския залив. Ае стига толкова тъпотии че...Ей затова няма свясно акваристично общество в Бг. Благодаря за вниманието и пак заповядайте!

ModEdit NO CARRIER: Хайде без определения.
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

etg

Начинът по  който е формулирано заглавието на темата, показва ясно стремежа за конфронтация от страна на авторката, та заради това не разбирам тези,  които наскачаха като ужилени да я защитават.
Ако "перлата" искаше да сподели своя опит и да ни отвори очите за това,  как се набутваме с фирмени соли, то щеше да си кръсти темата например така - Експеримент 1 рифов аквариум с морска сол за левче, но уви идеята е друга.

"Перла" ако това , което правиш е точно така, както го описваш, защо не ни свеждаш по един ежеседмичен бюлетин със сътоянието на живите твари в аквариума ти. Може пък да се окаже, че твоят експеримент ще промени коренно тенденциите в световната морска акваристика.

Аз обаче продължавам да залагам на молинезии... *DRINK*

изгубеният рай

ти пък кой си "луди докторе"че да даваш определения ]:->
Едни се учат бързо,други бавно...кога съм станала акваристка и къде ще се меся не е тоя работа.
Темата е съвсем друга...обоснови се че не е възможно щото "само с ядене не става и акъл трябва" *NO*
END!!!

NO CARRIER

Колежката Бургаска Перла ако има доброто желание, може да пусне една нова тема, в която да даде повече подробности. Вие ако искате да се разправяте едни с други, моля да продължите с лични съобщения. Бонус - няма ограничение в броя получени и изпратени съобщения.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

3977

Публикации: 69
Прегледи: 39736

9496

Публикации: 39
Прегледи: 28578

10170

Публикации: 11
Прегледи: 13416

11980

Публикации: 2
Прегледи: 5104

3940

Публикации: 23
Прегледи: 15060