• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 15:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос

Започната от puhcho, 29.04.2008 20:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

puhcho

Имам един точен въпрос - Защо морските риби не изскачат от аквариумите и следователно аквариумите са без капаци, по-интелигентни ли са или?

botan

Не изкачат ли, странно наблюдение, разбира се изкачат, скоро разглеждах един блог, в който човека разправя, че му изкочило гобито.
Да, вярно изкачат сравнително рядко, и знаеш ли защо, ключа се крие в храната, сладководните освен това във водата ядат и малките мушици, които кражат над блатото и за да ги уловят скачат, а морските риби си имат предостатъчно храна под водата, за да се занимават с толкова рискована задача. :-)

puhcho


N.Nobs

Наскоро намерих един Салариус на чируз,а преди време един клоун.Така че се радвай че при теб не се е случило.  *DRINK*
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

puhcho

Ау, лошо, май ще мисля да слагам някакви мрежи на големия аквариум.

manastar

Извинявам се за спама ама задължително ли е морския аквариум да е без капак?Щото моя е с капак.

puhcho

Май не, но е хубаво, защото по-лесно се обслужва, хубаво е водната повърхност да се обдухва за да влиза кислород, охлаждането е по-лесно и т.н.

N.Nobs

А най вече ако имаш корали стъклото спира голяма част от светлината.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

manastar

Абе аз вече имем един и най-вече заради него питам.Щото рибите нямат проблеми с осветлението.