• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 18:22

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

.......

Започната от akvaristat, 26.06.2008 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

N.Nobs

Разликата може да идва от това че в единя случай става дума за рифов аквариум, в другия за аквариум само с риби.Калция не ти е жизнено важен при аквариум само с риби, а медта не им пречи на рибите.Медта е противопоказна само в аквариум с безгръбначни.А и от Тетра може да са решили че при редовна смяна на водата калция няма как да ти падне под критично ниво.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

akvaristat

30.06.2008 22:44 #16 Last Edit: 16.07.2009 01:13 by akvaristat
.................

goro

За твоят акв. е достатачен Минифлотатор на Аквамедик,които е односително евтин.Използваи задните 10см. за съмп: трябват ти 1 джет,биоболс и флотатора.Односно тестовете, можеш да започнеш само с NO2.И без това и 'Sera' и "Tetra" не мерят точно солена вода. *DRINK*

N.Nobs

goro искаш ли да спреш с рекламните постове?Не че ме дразнят особено, ма говориш глупости.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

goro

Позволих си да изразя мнение, какво бих ползвал за конкретният случаи.Не разбрах за кое "говоря глупости".Ако те дразня мога само да си четя без да пиша. *DRINK*

N.Nobs

"Односно тестовете, можеш да започнеш само с NO2"

"наи добрата помпа в момента е ОР2500 на Аквамедик.Китаиските имат кратък живот и са по шумни"

Ето за тези постове говоря, нищо против Аквамедик, но в първия случай изказваш мнение което е подвеждащо и би довело до неприятни последици и финансови загуби ако някой те вземе на сериозно.За втория цитат предполагам че си построил опитна установка и имаш една осреднена извадка от поне 5 марки който се предлагат на българския пазар?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

goro

Цитат на: N.Nobs - 01.07.2008 18:36
"Односно тестовете, можеш да започнеш само с NO2"

"наи добрата помпа в момента е ОР2500 на Аквамедик.Китаиските имат кратък живот и са по шумни"

За помпата ще ми е по лесно да отговоря:не съм правил опитна установка но през последните 15-18год. съм работил с почти всички марки и така мисля за А.М.    Односно   тестовете:при правелно проектирана филтрация,хубави бактерий за старта със съответното им подхранване и повече тарпение преди пускането на риби                                              проблемите идват от нитритно натравяне.Съжалявам ако съм подвел някой.                                           

kamos

Проблемите с нитратното отравяне се избягват по три начина.
1.Денитрафикатор - специален филтър в който водата тече с ниска скорост и в него няма кислород, а бактериите преобразуващи нитратите живеят в безкислородна среда.
2.Грунд 3 -5 мм с височина минимум 10 см/непрактично за малки съдове/-в него се развиват същите бактерии и процеса е аналогичен.
3.Регулярна подмяна на 15-20 процента от водата седмично.Препоръчва се и при т.н. нано рифове.

Прав си Райко грешката е моя
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

goro

Отклонихме се доста од темата.Въпросат беше как акв.40/40/40см. да стане годен за соленоводен?Според мен най лесно е задните 10см. да бъдат преградени със стакло с съответните отвори,така че водата да попада 1-во в одсек с флотатор(примерно 10/10см. гледан одгоре,после в подобен с биоболс 10/20см и накрая в последен 10/10 в които да е монтиран обикновен потопяем ф-р с гъба връштащ водата обратно в акв.Така бихме получили умалено копие на съмп с биологична ф-я почти 10% и при добър пеноотделител би понесъл 2-3 риби.Односно грунда бих сложил 1-2мм на слои 3-5см.

raiko

Цитат на: kamos - 03.07.2008 11:09
Проблемите с нитритното отравяне се избягват по три начина.
1.Денитрификатор - специален филтър в който водата тече с ниска скорост и в него няма кислород, а бактериите преобразуващи нитритите живеят в безкислородна среда.
2.Грунд 3 -5 мм с височина минимум 10 см/непрактично за малки съдове/-в него се развиват същите бактерии и процеса е аналогичен.
3.Регулярна подмяна на 15-20 процента от водата седмично.Препоръчва се и при т.н. нано рифове.
Kamos,предполагам,че имаш предвид нитратите а не нитритите!

N.Nobs

Цитат на: goro - 30.06.2008 23:37
И без това и 'Sera' и "Tetra" не мерят точно солена вода.

Тук веднага в мен възниква въпроса на кой марки тестовете мерят вярно солената вода?Аквамедик, Ред Сий, Кент Марин, Салифер,СийЧем?И въз основа на чии изследвания са тези твой твърдения?И още нещо - чудя се каква е тази избирателност на тестовете на Сера и Тетра - сладка вода мерят правилно, ма със солената нещо им става и почват да дават грешни показания?
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

goro

Както обещах ще се опитам да отговарям на въпросите на N.Nobs относно :говориш глупости".Уважаеми г-н N.Nobs не зная дали ще успея да отговоря на всичките Ви въпроси както на Вас ви е угодно но хайде да опитаме.
За помпи и филтри не смятам,че си противореча и бих продължил да давам категорични отговори,ако ми позволите.Вие пропускате факта,че говорим за сладка и солена вода!    За външен ф-р(канистар) в сладководен акв. АТ3335-3338 е оптималното решение качество/цена.Изделие, което присъства над 10г. на пазара и е доказало качествата си.Копие на Ехайм.Слабо място-крановете.Има ги като рез. части на достъпна цена!Относно Ехайм-класика!Малко скъп за нас но който го притежава не съжалява!За Сера:ново изделие, недоказало се с времето.Първите партиди бяха с дефектни кранове!Така мисля аз.За соленоводните и тестовете може ли утре?

N.Nobs

Разбира се че бих Ви изчакал до утре за да ни разясните защо да не си купуваме тестове на Сера.Една такава информация би била полезна.
Също така с най-голямо удоволствие бих изчакал Вашите разяснения относно това каква е разликата м/у солената и прясната вода във връзка със помпите.
А що се отнася до Сера-та, самия аз съм собственик на Сера Фил 1100 от 3 години и не мисля че това е кратко време за да се докаже.Но ако Вие сте на различно мнение съм готов да дискутираме този аспект след още 3 години.Филтъра си работи последователно на 3 аквариума без дори капчица вода да изтече през крановете.Въпреки че и те се намират на доста приемлива цена.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

goro

Моля Ви не изопачаваите думите ми!Никаде не съм казал:"не купуваите Сера".Това са Ваши инсинуаций.Всяка фирма има добри и слаби продукти.Давам си собственото мнение(мисля, че затова е форум).Явно за Вас е място за Доказване на Вашите амбиций!

puhcho

Моля ви се, спрете, един харесва едни марки друг други, това е въпрос на личен вкус, потребности, финансово положение.Може да е и най-лошата марка, но съответният продукт да е нещо велико, а може и най-известната и прославена марка за създаде продукт, който не става за нищо, така че спорът тук е излишен, на българския пазар избора не е много голям и хората могат да преценят какво ще си купят.
Моето мнение е също, че тестовете на сера не са много точни, но пък филтрите стават.

Спорът е приключен!

Поздрави на Всички! *DRINK*