• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

искам да попитам...

Започната от manastar, 23.03.2008 22:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

manastar

Искам да попитам какво ми трябва още зада си гледам корали.Имам около 70литров соленоводен аквариум от 1година.В него има два сини хромиса и растения не им знам името ,имам 2вътрешни филтри единия е пълен с активен въглен а дръгия с керамични пръстени и скимер от наи-простите.Та питам кво ще ми трябва като химия и с какво да ги храня тия корали.И дали ще ми трябват още уреди.

malomir

За осветлението нищо не казваш?

botan

24.03.2008 10:45 #2 Last Edit: 24.03.2008 21:53 by botan
Ох, на водните растенията викате водорасли - на водораслите, водни растения..........кога ли ще се оправим. *ROFL*
Зависи много от това какви корали искаш да гледаш, добре е да си вземеш един калциев реaктор, макар че не е задължително.
Осветлението - най-добре мветалхалогвен + 1-2 синьо светещи пури, макар че може да мине и само с пури. За храненето - щом имаш аквариум от 1 година, не може да нямаш и копеподи в него, коралите ще се хранят с тях и със зооспорите от водораслите. Има и специална храна...
Китката ти е някой вид каулерпа.

puhcho

Цитат на: botan - 24.03.2008 10:45
калциев редуктор
Реактор, че редуктор значи да редуцира(намалява калция). ;-) :-)

botan

Уф че съм шматка........ мерси, поправено е. :-)
А сега се сещам: С каква сол си, манастар?

manastar

Осветлението ми е две пури ама незнам колко вата са.Едната е синя и е за морски аквариум.Солта е SERA.

botan

Не че имам нещо против солта на Сера...ама не е най-добрата за соленоводен аквариум с корали, която може да се намери в БГ.
Според мен, а и предполагам според повечето соленоводни акваристи, най-добрата сол е на Аквамедик. Да вярно, малко по-скъпичка е, но качеството оправдава цената. :)

N.Nobs

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

manastar

Добре за солта ясно разбрах ще я сменя с другата на SERA.Ама некакви добавки да купувам трябва ли?И с какво да ги храня тия корали? Може ли без тоя карбонов реактор или квото мо е там името.