• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

Акваскейпинг конкурс
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Участник №2 - Boby_ : Снимки на аквариумни обитатели

Започната от Igi, 13.05.2005 21:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Igi

Име на участника: Boby_

Данни за аквариума:

Размер: 110 cm x 50 cm x 55 cm
Обем: 300L
Категория: Снимки на аквариумни обитатели и растения
Растения: Няма
Риби/Обитатели: Малави М'буна
Декоративни материали: Варовиков пясъчник
Заден фон: Няма
Осветление: (3) Grolux 18W
Филтрация: "Canister" Hagen Fluval 404, Вътрешен филтър LifeTech 900 l/h
Грунд: Пясък
Параметри на водата: Ph=8, gH=14
Допълнителна информация:

Снимки: Боян Калинов, 2004-2005

Снимки: Сините води на Малави

Снимка 1: Mлад мъжки Gephyrochromis acei

Фотоапарат: Panasonoic Lumix FZ20
Допълнителна обработка: Photoshop

Снимка 2: Доминиращ мъжки Labidochromis sp.Hongi island

Фотоапарат: HP PhotoSmart 945
Допълнителна обработка: Няма

Снимка 3: Доминиращ мъжки Labidochromis sp.Hongi island

Допълнителна обработка: Photoshop

Снимка 4: Доминиращ мъжки Labidochromis sp.Hongi island

Снимка 5: Доминиращ мъжки Labidochromis sp.Hongi island

tishovsx

Перфектни снимки и обитатели, дадох отлична оценка и това е защото кандидата се е вписал отлично в темата :D Желая му, още вълнуващи снимки и конкурси :bravo
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

etg

Принципно винаги съм бил скептично настроен към тази категория , защото тя съчетава в себе си умения в две насоки : акваристика  и фотография(в много по-голяма степен от другите категории) и все пак...
Снимките са перфектни, рибите също, а и аз съм малко пристрастен :wink:
Оценка 6

Longanlon

Оценка 5:

Надобряваш Боби, другия път в цихлидфорума да му мислят!

Тоя черен фон нещо не ме дивее много. Не, че разбирам много, обаче на тези цветове няма ли някой по-подходящ фон?

NO CARRIER

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

miTko

Чудесни обитатели, чудесни снимки!
:bravo Продължавам да настоявам за една снимка - общ изглед на аквариума! :blush
"Мн.добър"
Разни мои АКВАРИУМИ 

Жоро

Raven

какво повече да кажа за твоите риби - чуждестранните форуми в които участваш и другите снимки които съм ти виждал говорят достатъчно :D

а снимките ти като фотография винаги са били перфекционистки.понеже и аз ще си правя цихлидарник скоро /без растения/ ясно е от кого ще взимам пример.перфектни риби и перфектни снимки които да ги представят :bow

Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

77

доста време гледах твоите и на абаро снимките да определя кои са по хубави :? за мен лично равенство :wink: и естествено 6 :D

abaro

И аз като 77 най-много харесвам снимките на Боби и едни други.
Тук давам 6 с чисто сърце. Снимките са чудесни, особено първата и макрото на третата. Рибките изглеждат красиво и в отлично здраве. Единствените ми забележки са: черните фонове и брадата на последната снимка.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Raven

всъщност брадата е естествен елемент ,технически погледнато :
напълно на място е във биотопен цихлидарник- дъното на африканските езера е плътно покрито с водорасли ,основно брада.
освен това е много трудно да се избегне брада в аквариум без растения.

вече е съвсем друг въпрос как ние "холандците" я приемаме :D

Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Stas

Малко ме дразни PhotoShop тифеца. Иначе кадрите са трудни за правене. Добре си се справил. Един обитател ли имаш само в аквариума? :)

DSS

Boby_, много ми харесват тези снимки за това оценката ми е Отличен. Жалко, че няма по - висока оценка от 6, за да гласувам с нея.

stanko

dido

Какви циции бе, жалко, че няма 7.

Представям си какво обикаляне по терлици е било докато направи тези снимки. Това е много, ама много трудно да се снима. Снимка 2 ми е фаворит - фокуса е перфектен, цветовете живи. Абе Боби, ти да не си я препарирал тази риба за да я снимаш?  :lol:

ZealoT

да си кажа чесно страхотни са... покрай Боби яко сам се запалил по цихлидите.... и са яко чета...
толкава сам пристрастен че ако можех щях да гласувам със 7 :lol:  :lol:  :lol:
2 Hard 4 You

niky

Това хонджи, просто нямам думи.
А на живо е още по красиво.
Да не говорим, че синьото ми е слабост.

От мен 6 за снимките и за рибите!

FLEXX

красота... макар че не ми харесват тези риби (цихлидите). Красота...
жалко че няма повече от 6 както казаха....
От мен 6 с две ръце и два крака :)

niki033

ОТЛИЧЕН 6
             Баво!Такива като теб трябват на съвременната акваристика!
                         :bravo  :bravo  :bravo  :bg  :bow

STIKS

Отлични малавийци!
Моите също растат и хубавеят.

AQUASAUR

Boby_, нама да те четкам, ще кажа само:
Който си го може...си го може  :!:
Професионални снимки на качествени риби в едър план...на който виждаш всичко... :P
Не знам за мен... :wink: , но ако ти и този път не си в челната 3-ка на онзи цихлиден контест...Няма Бог и правда... :!:  :D

От мене 6 !

Boby_

Цитат на: "AQUASAUR"
Не знам за мен... :wink: , но ако ти и този път не си в челната 3-ка на онзи цихлиден контест...Няма Бог и правда... :!:  :D

Ами какво да ти кажа, засега върви нелошо, няколко пъти се надигна и над 7 средната оценка, но тъкмо да се закрепи, вземе, че се появи някой да прасне една единичка и пак падна надолу.  :lol: Това е положението с тия конкурси.  :lol:

etg

ЦитатАми какво да ти кажа, засега върви нелошо, няколко пъти се надигна и над 7 средната оценка, но тъкмо да се закрепи, вземе, че се появи някой да прасне една единичка и пак падна надолу.  Това е положението с тия конкурси.

Но за сметка на това в профила на 'хонджито' в сайта 1-вата снимка е твоя  :bg  :bravo  :bravo
А и AQUASAUR си трае , той пък жъне успехи на руския фронт.
http://www.american.cichlids.ru/nerest/nerest005.php
:bow  :bow  :bg

zoomaniak

Да продаваш е изкуство, отговорност - всичко останало е Хаос, който се опитвам да овладея... във всеки работен ден.

spaisman

не знам кои са теа дето са писали двойки но явно е от злоба или са слепи и не могат да напипат нищо та затова са писали 2 :evil:  от мен 6 по теа снимки човек може реално да види как изглеждат рибите  :bravo и имам един въпрос:Може ли подобни снимки да се пъхнат към основната темата за рибите  :?:

Boby_

Благодаря на всички за добрите думи!  :lol:

Цитат на: "spaisman"не знам кои са теа дето са писали двойки но явно е от злоба или са слепи и не могат да напипат нищо та затова са писали 2 :evil:  от мен 6 по теа снимки човек може реално да види как изглеждат рибите  :bravo и имам един въпрос:Може ли подобни снимки да се пъхнат към основната темата за рибите  :?:

Не ми е съвсем ясно какво имаш предвид - коя е основната тема за рибите и как точно да се пъхнат снимите там. Но по принцип няма пречка всяка снимка, която е в нета, да се пусне в дадена тема. Ако се опиташ да ми обясниш какво по-конкретно искаш да направиш, може и да ти помогна повече.
:wink:

Мариа

Нищо лично но немога да ти дам повече от 4.

Жоро

dido

abaro

http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Мариа

Несам сагласна с вас,защото гледате не самия аквариум(рибки и растения) а качеството на снимките.Едните били малко мътни,другите били с много ярки цветове и тн.Защо не казахте още в началото че ще се  оцениават способностите на фотографа.

Longanlon

ъъ, ами този раздел от конкурса се казва СНИМКИ на аквариумни обитатели...

NO CARRIER

Извинявай, няма как да атачна рибките си към форума. А за аквариума да не говорим.  :shock:

Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Boby_

Цитат на: "Мариа"Нищо лично но немога да ти дам повече от 4.

Нито имам намерение да ти търся сметка, нито да ти се сърдя за четворката. Напротив - радвам се, че поне излизаш на светло и казваш на всички какво мислиш.
Молбата ми е само да се аргументираш защо смяташ, че рибите ми са за 4. Нека оставим снимките настрана. Какво точно не му е наред на най-голямото и цветно мъжно хонджи, което съм виждал аз лично? Или ацеито нещо не ти е по душа? А може би смяташ, че малавийци се гледат мноооого лесно и не е проблем да се отгледат такива риби?
Извинявай за иронията, но просто не можах да се сдържа. Нищо лично.  :wink:

cihlidi_fan

Цитат на: "Мариа"Нищо лично но немога да ти дам повече от 4.

Хммм........СтраННО  я кажи ти какви рибки отглеждаш?
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

jkk

Боби извинявай братле, ама ти писах 6 само защото си Boby_. Сигурно тези рибки са много ценни от маниашка гледна точка, но на мене не ми харесват и това си е- просто са твърде изродски. Интересно ми е дали ти харесват или ги гледаш само заради предизвикателството. Имаш ли и друг аквариум?
350 л Малави, 120 л растителен

Boby_

Цитат на: "jkk"Боби извинявай братле, ама ти писах 6 само защото си Boby_. Сигурно тези рибки са много ценни от маниашка гледна точка, но на мене не ми харесват и това си е- просто са твърде изродски. Интересно ми е дали ти харесват или ги гледаш само заради предизвикателството. Имаш ли и друг аквариум?

Не, нямам други аквариуми (ако не се брои "бебешкият"). И освен това много, ама много си харесвам рибкте. :lol:
Е, вкусове различни - не разбирам защо не ги харесваш, но всеки има право на собствено усещане за естетика.  :D